• Przypominam, że dalej nasza forumowa mama potrzebuje Twojej pomocy 💖 Jeśli możesz wpłacić nawet drobną kwotę, to prosimy zrób to Kliknij

reklama

Listopad 2009

reklama
to jest okropne, teraz przez to nie moze wziasc slubu koscielnego, ale zawsze mozecie cywilny. Ja jestem wierzaca i chcialam ochcic dzieciatko, nawet gdybym byla bez slubu, ale jesli ty ni czujesz takiej potrzeby to mysle ze nic na sile, a dziecko moze pozniej samo zadecydowac

ja chciałam ochrzcić bo czułam potrzebę, ale też nie mam kościelnego i ksiądz mi odmówił chrztu dla dziecka... przy obydwu kolejnych dzieciach już nie probowalam, a do kościoła mogę wejśc co najwyżej jako do zabytku...
nie jest łatwo, bo szkoła i przedszkole nie są w ogóle przygotowane na prowadzenie grup/klas gdzie jest dziecko niechodzące na religię...
dzieci kiedyś zdecyduja same.
 
ja chciałam ochrzcić bo czułam potrzebę, ale też nie mam kościelnego i ksiądz mi odmówił chrztu dla dziecka... przy obydwu kolejnych dzieciach już nie probowalam, a do kościoła mogę wejśc co najwyżej jako do zabytku...
nie jest łatwo, bo szkoła i przedszkole nie są w ogóle przygotowane na prowadzenie grup/klas gdzie jest dziecko niechodzące na religię...
dzieci kiedyś zdecyduja same.
Iza a nie myslisz ze pozniej dzieci beda miały gorzej? np biorąc slub? ani chrztu ani komunii ani bierzmowania?

a i jak Twoj synek ma na imie? bo tylko mężczyzna masz w suwaku :)
 
czy tylko ja się nie mogę na czata dostać?

no tak, jak mnie weszcie dziecko zostawiło w spokoju to wszyscy sobie poszli :(
a co Was tak szybko do łóżek wywiało????
 
Ostatnia edycja:
Iza a nie myslisz ze pozniej dzieci beda miały gorzej? np biorąc slub? ani chrztu ani komunii ani bierzmowania?

a i jak Twoj synek ma na imie? bo tylko mężczyzna masz w suwaku :)

Michał Olgierd :tak:
w mojej rodzinie był przypadek, że ON był antyklerykałem bez chrztu, a ONA bardzo wierząca. On dla niej przez miesiąc uczył się katechizmu, a nastepnie aw sobotę otrzymał chrzest, a w niedzielę komunię i bierzmowanie na jednej mszy (albo to komunia i chrzest były na jednej mszy, nie pamiętam..) A w kolejny weekend wzięli ślub kościelny.
A czy dzieci będą miały gorzej? chyba nie - ja mam i chrzest i komunię o biermowanie, a ślubu kościelnego nie mam. I całkiem mi to nie przeszkadza :tak:
Jak dzieciom bedzie zależało, to zrobią tak, jak opisany przeze mnie przypadek rodzinny :tak:Ważne, żeby wyrosły na dobrych ludzi i żyły wg 10 przykazań począwszy od czwartego..
 
Michał Olgierd :tak:
w mojej rodzinie był przypadek, że ON był antyklerykałem bez chrztu, a ONA bardzo wierząca. On dla niej przez miesiąc uczył się katechizmu, a nastepnie aw sobotę otrzymał chrzest, a w niedzielę komunię i bierzmowanie na jednej mszy (albo to komunia i chrzest były na jednej mszy, nie pamiętam..) A w kolejny weekend wzięli ślub kościelny.
A czy dzieci będą miały gorzej? chyba nie - ja mam i chrzest i komunię o biermowanie, a ślubu kościelnego nie mam. I całkiem mi to nie przeszkadza :tak:
Jak dzieciom bedzie zależało, to zrobią tak, jak opisany przeze mnie przypadek rodzinny :tak:Ważne, żeby wyrosły na dobrych ludzi i żyły wg 10 przykazań począwszy od czwartego..
w sumie masz racje jak ktos chce to moze dokonac cudu :)
a jak nie to cywilny :P
albo prawosławni to oni podczas chrztu wszytsko robia :) hehehe 3w1 :P
 
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry