reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Znasz to? Dzień ledwo się zacznie, a Ty już masz na koncie przebieranie w półśnie, mycie części do laktatora i gorączkowe poszukiwania smoczka pod kanapą. Jeśli w tym chaosie marzysz choć o jednej rzeczy, która ułatwi Wam codzienność – weź udział w konkursie i wygraj urządzenia Baby Brezza, które naprawdę robią różnicę! Biorę udział w konkursie
reklama

Listopad 2010

Ja mam jeszcze pół opakowania (ok 45tabl.) Centrum Materne z poprzedniej ciąży, ale dr pwiedział ze na razie mam go nie brać.
 
reklama
Meryan czytałam to już wielę razy i za każdym trafia w samo serducho ...

teraz jestem w pracy i ledwo się powstrzymałam od łez...

a co do witaminek - na razie biorę też tylko kwas foliowy i magnez z B6, ale często o nim zapominam :-)
mam zamiar za 2 tyg na wizycie spytac lekarki o jakies dobre witaminki - ostatnim razem mówiła, że przy zróżnicowanej diecie to nie trzeba, ale moja nie jest chyba wystarczająco bardzo zróżnicowana niestety :-/
 
Hej koleżanki!
Ja od samego początku biorę tylko Folik.
Jaka jest różnica między Folikiem, a tzw. Acetylum Folicum czyli kwasem foliowym? Z tego co się orientuję to Folik zawiera dużo mniejszą dawkę kwasu niż tabletki kwasu foliowego. Folik można kupić bez recepty, a kwas foliowy jest na receptę. Folik jest zalecany w ciąży, a acetylum przy anemi (nie koniecznie w ciąży). Co za dużo to nie zdrowo. Tak samo jest z witaminami. Jeśli lekarz nie zaleci to nie powinno się ich brać. Powinno się jeść dużo owoców i warzyw. Kobiety w ciąży, które biorą witaminy bez zalecenia lekarskiego rodzą bardzo duże dzieci. Wszystko z umiarem.
A kwas foliowy ( w odpowiedniej dawce ) zapobiega wadom układu nerwowego dziecka.
 
Hej koleżanki!
Ja od samego początku biorę tylko Folik.
Jaka jest różnica między Folikiem, a tzw. Acetylum Folicum czyli kwasem foliowym? Z tego co się orientuję to Folik zawiera dużo mniejszą dawkę kwasu niż tabletki kwasu foliowego. Folik można kupić bez recepty, a kwas foliowy jest na receptę.

Ja biorę właśnie to Acidum Folicum 15mg...jak kiedyś to obliczałam to jest tam w 1 tabletce tyle kwasu co prawie w 37tabletkach Foliku.
Oczywiście mam to na receptę, ale cena tego jest minimalna...z tego co wiem to za 30tabletek zapłaciłam niecałe 4zł :-)

KasiaB przypomniałąś mi że ja też biorę jeszcze Magnez B6...jakoś nie zaliczyłam go do witamin ;-) a przecież jest.
 
Myszo!
Czy ten kwas foliowy zalecił Ci twój lekarz gin.?? Pamiętaj, że co za dużo to nie zdrowo zarówno dla Ciebie jak i twojego dzidziusia...
 
co do witamin....narazie nie brałam....ale za 2 tyg. powoli będę odstawiała progester. i mam zacząć brać ten preparat
kwas foliowy biorę od sierpnia i też niedługo mam przestać,
ponoć od 13 tc znowu ważne są też DHA( kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 )
 
reklama
Do góry