reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

reklama
ostatnio zdejmuję malej czapkę kiedy jest w wózku - jest tak ciepło, że nawet taka cienka okazuje się zbyt gruba, i mała po chwili ma całą główkę mokrą - a to najlepsza droga do przeziębienia. Teraz poluję na allegro na jakąś chustę, bo w sklepach nie ma (tzn jest w kapaahl ale o zgrozo podszyta POLAREM!!!)

Na punkcie zapalenia ucha to moja mama jest przewrażliwiona. Twierdzi nawet że zamoczenie uszek podczas kąpieli może je spowodować! Hm, a z tego co ja wiem, większość bakterii dostaję się przez uszy właśnie, więc mycie ich jest jak najbardziej wskazane. Po kąpieli oczywiście czapa i uszka zakryte.

Co do samego zapalenie - ja je przechodziłam w dzieciństwie, wspomnienie traumatyczne, kto wie jak to boli, wie czym jest BÓL;)
W każdym razie ja je nabyłam wystawiając głowę przez okno pędzącego pociągu, więc jest jakieś ziarno prawdy w tym, że można je nabyć od tzw przewiania ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja małemu na spacerki zawsze czapeczkę zakładam,bo właśnie boję się o uszka ...
Czasem jak jedziemy gdzieś autem i ma bluzę z kapturkiem ,to rezygnuję z czapeczki-ale pod warunkiem,że na dworku jest ciepło i wiatr nie wieje :-)
 
A moja teściowa ostatnio stwierdziła: Dawidek jest taki GRUBY (czujecie??!! Moje dziecko grube?? Ona chyba grubego dziecka nie widziała!! Aż mnie krew zalała) że na pewno bardzo późno zacznie chodzić.. :/:/:/ I czym my go "FUTRUJEMY" że on tak wygląda... A sama pół godz później kawałek czekolady chciała mu wcisnąć!! Za jakie grzechy taka teściowa...? :/
 
Współczuję Wam tych "cudownych rad" teściowych. Ja na szczęście ze swoją nie mam kontaktu.

A nam dzisiaj wyszedł pierwszy ząbek!!!:happy2:
 
Ja też ubieram czapkę, w domu nie, ku rozpaczy teściowej, bo brat mojego R. do tej pory córkom na noc czapki ubiera (5 i 3 latka...)
 
Ja też ubieram czapkę, w domu nie, ku rozpaczy teściowej, bo brat mojego R. do tej pory córkom na noc czapki ubiera (5 i 3 latka...)

o Boże!!!
ale się uśmiałam :-D
teściowa też oczywiście chciała Sawinkowi czapkę ubierać jak w domu było 20 stopni...

czy my też kiedyś takie będziemy? :no:
 
reklama
A moja teściowa ostatnio stwierdziła: Dawidek jest taki GRUBY (czujecie??!! Moje dziecko grube?? Ona chyba grubego dziecka nie widziała!!

Pisałaś, ze ma 10 kg, to nie jest waga przeciętnego niemowlaczka w wieku 6 miesięcy, więc może o to jej chodziło. No w każdym razie pisałaś też, że jest długi, więc zapewne ta waga się mu ładnie rozkłada.
Ale mój synuś też jest długi podobnie jak Twój, a waży 8,2 kg i moja teściowa też twierdzi, że jest gruby. No ale moja teściowa ma ogólnie pier**lca na punkcie grubości i jest to pierwsze na co zwraca uwagę u każdej osoby. A ze kobita z niej w sumie prosta, to jeszcze nie omieszka o swoich spostrzeżeniach poinformować
 
Do góry