reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

Znajomych dzieci chorowaly na rotawirusy - jeden chlopczyk zniosl ja dobrze i po kilku dniach mial spokoj, a drugi chlopiec 2 tyg lezal w szpitalu z odwodnieniem organizmu. Szczepieni nie byli. Tak wiec reguly na to nie ma.... Wiadomo ze moze byc tak ze sie zaszczepi i dziecko zachoruje, jednak chyba wieksza szansa jest gdy sie nie zaszczepi - tak mysle.... No a szczepienia ochronne pomagaja dziecku lżej znieść chorobe.

Rota, pneumo i meningo sa teraz szczepieniami o ktorych duzo sie mowi raczej dlatego, że kilka lat do tylu mniej dzieci na to chorowalo, a nim odkryli przyczyne to tez trwalo. Tak przynajmniej slyszalam. No a wirusy sie mutuja i rozprzeszczeniaja dlatego teraz łatwiej zachorowac niż dawniej. Pewnie za kilka lat dojda nowe odmiany i nowe szczepionki.
 
reklama
Hej!!My po wczorajszej kontrolnej wizycie u lekarza (u nas jest pierwsza po 3 tygodniach).
Korneliusz przytył 7300 gram waży teraz 4330.Reszta jest ok. Pępek muszę jeszcze spiritem smarować bo nadal robi mu się mały strupek.
20 mamy szczepienie dostałam już receptę na szczepionkę zdecydowaliśmy się na ta 5w1 plus wzwB pd funduszu. Na rota i pneumo na razie się wstrzymuje.
A i wzięłam receptę na wit D w kropelkach Vigantol ona kosztuje 7 zł a nie tak jak ta w kapsułkach 20 a łatwiej mi ja będzie podawać o tych kapsułkach często zapominam.
A Wy jakie podajecie??
 
Ja mam witaminy K i D Vitum w kapsulkach Twist-off. Ale ten Vigantol stosowalam przy Macku, z tym ze przez pierwsze 3 msc powinno sie dawac tez wit K dlatego ja mam te kapsulki 2w1. A pozniej jak przejdziemy na wit D to zobacze, moze tez ten Vigantol.
 
Ja właśnie wróciłam z kontroli u lekarza z Tosią. Mała w 12 dni przybrała 450 g, czyli bardzo ładnie:tak: Poza tym wszystko jest w najlepszym porządku, więc się cieszę:-D

Ja podaję kropelki 2w1 BOBIK DK:tak:
 
reklama
Do góry