reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A też masz stwierdzone te mutacje Mthfr C677T i Mthfr A1298C ? Czy coś innego?
Mam stwierdzone obie te mutacje i na ich podstawie oraz ze względu na wcześniejsze poronienia lekarz zdecydował o heparynie. I oczywiście o metylach jak już dziewczyny pisały. U mnie było badanie po poronieniu stwierdzające wadę genetyczna, na jego podstawie mielismy później robiony kariotyp mój i męża, a później ja trombofilie. Pani genetyk powiedziała że mutacje nie były bezpośrednia przyczyną poronienia, ale skoro o nich wiemy to należy profilaktycznie wdrożyć zastrzyki.
 
reklama
Dzień dobry :)

Oby dziś juz tylko dobre wiadomości były :) Piękna pogoda się zapowiada, idealna na leżenie plackiem :)

Pasuje mi do apteki jechać po mleko dla Młodego i witaminy dla mnie, może po południu zlapie wene albo juto.

W poprzedniej ciąży ruchy poczułam po 20 tygodniu, nie wcześniej, ale dziecko nie było zbyt ruchliwe - na wszystkich badaniach byl zawsze spokojny, nie wiem, co do ból, jak Cie dzieckiem w nerkę kopnie itp. A To może będzie aktywniejsze, bo w niedzielę i wczoraj na badaniach wiercilo się. I lekarz mi wczoraj powiedział, ze jak dlugo nie widać płci to szanse na dziewczynkę rosna. Bo liczyłam, ze moj gin cos odkryje, ale nid udalo się - poprzedno juz powiedziała na tym etapie, se chłopiec.

A co do smakow to trochę naciągane. Kwaśnego nie moglam całą ciążę jesc, słodkiego też. Raczej takie mdłe smaki. Teraz jest tak samo. Więc sie tym nie sugeruje.

Miłego dnia :)
 
Witajcie, ja też nie dostałam linku :( a wogole jestem wykończona, młody stwierdził o 3,30 że się wyspal i do 5 nijak zagonic go nie mogłam, nie dość że w dzień odpocząć nie dadzą to noc też zarwana :( liczę że teraz będzie dziewczynka bo kolejnego upartego chłopa nie zdzierze :) miłego dzionka wszystkim:)
 
U mnie dziś piękna pogoda już od rana [emoji846] w planie mam wypranie pościeli i wywieszenie na ogród. Po 12 umówiłam się z przyjaciółką nie widziałyśmy się prawie 2 miesiące więc mamy co nadrobić, na 16.30 mam wizytę ale nie ma co iść wcześniej bo wczoraj Pani dzwoniła że mam stać na dworze i czekać aż pacjentka wyjdzie po wizycie zakupy i do weterynarza po krople i tabletki na odrobaczenie dla zwierzaków. Pewnie jak wrócę to padnę haha. Życzę Wam dziewczyny miłego dnia i samych dobrych wiadomości na wizytach [emoji846][emoji846]
 
Co do tych mutacji (też mam) to mi genetyk tłumaczył, że ok. 40% Europejczyków je ma, ale to nie jest takie proste. Z mutacjami też rodzà się zdrowe dzieci. Mówił, że istotny jest poziom homocysteiny. Że jest wyraźna zależność między poronieniami i wadami płodu a właśnie jej poziomem. Ale mówił, że badania cały czas trwają, a później jak tłumaczył i używał nazw, których nigdy nie słyszałam to już się zgubiłam.
Tez byłam kilka miesięcy na metalach, ostatnio homocysteine miałam poniżej normy nawet (4,2), a kwas foliowy przekroczony, wiec ginekolog kazał odstawić wszystko.
 
Dziewczyny po wczorajszej wizycie wszystko ok :) z om dziś 10+3 z usg 10+1 więc o dwa dni ciąża młodsza ale gin mówi że taka różnica to nie różnica i on skłania się ku terminowi z om 🙂 słuchałam serduszka, nawet sobie nagrałam filmik na telefonie 🥰 dzidzia ma już 3.1 cm i ładnie machała rączka 🙂 mam super zdjęcie 3d, aż się wzruszyłam ale chyba poczekam na grupę zamknięta z wrzucaniem takich rzeczy 🙂 podsumowując, kamień z serca, lżejsza o pol tony, kolejna wizyta za 2 tyg, mój gin też zrobi mi coś na styl prenatalnych, tak więc 11 maja u swojego lekarza a 15 maja w szpitalu ostateczne prenatalne 🤰
 
reklama
Do góry