reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

O właśnie. U mnie to samo. Masz coś na oku?
Póki co nie, patrzyłam na kamery wifi, bo niektóre wysyłają powiadomienia SMS jak wykryją ruch, można podsłuchać co się dzieje i mówić do dziecka. Wiem, że są nianie z takimi funkcjami ale nie porównywałam cenowo jeszcze.

Ten tydzień będzie mega ciężki, bo w sobotę mam komunię najstarszego. Będzie sprzątanie, szykowanie itd. A ja tak bym chciała pojechać pooglądać wózki... Muszę w końcu przygotować listę modeli które chce zobaczyć na żywo.
 
reklama
Ja mam i używałam bo córka po porodzie była chora i dla bezpieczeństwa kupiliśmy korzystałam długo bo chyba do 8 miesiąca ( uzależniona się od tego że go miałam i potem nie chciałam z niego zrezygnować a nie był już potrzebny). Nigdy nie włączył się bez przyczyny. Zawsze działał prawidłowo.
Hej witamy[emoji3531] Na kiedy masz termin?
Mnie dzisiaj odwiedziła koleżanka z synem i tak mi niedziela zleciała na plotkowaniu i jedzeniu[emoji6]
U nas już rzeka przekroczyła stan alarmowy... Ciągle pada. Oby się nie powtórzyła sytuacja z 97 roku...
Czy któraś z was ma lub zamierza kupić monitor oddechu? Nigdy nie miałam a dużo o tym ostatnio wszędzie piszą.
 
Nianię kupię na 100% ale nie wiem co z monitorem oddechu. W sumie nie brałam tego po uwagę ale dzisiaj naczytałam się o zachłýśnięciach wodami płodowymi i już zgłupiałam.... wykańczamy teraz nasz domek i wszystko kosztuje miliony monet, dobrze że dziadkowie zdeklarowali pomóc w postaci dofinansowania wyprawki :D
 
Kobitki, właśnie dziewczyny z drugiego forum ktore sledze daly radę co do kupna materacy do łóżeczka i przestrzegają zeby nie kupować absolutnie materacy z gryką, bo bardzo często w tych materacach pod wplywem wilgoci lęgną się robaki, które potem nocą buszują i podgryzają malucha. Ugryzienia wyglądają potem jak potówki lub swędzącą wysypka 😮. Ja trochę doznalam szoku, bo co prawda nie jestem dobrze ogarnięta w tych wszystkich kwestiach jeszcze bo do pierwsza ciąża, ale w życiu bym nie pomyślała ze takie numery mogą się dziać w produktach które są przecież przeznaczone dla niemowląt. Szok. Już na zawsze będę mieć zakodowane: NIGDY GRYKI! 😛😲

Dziękuję za ostrzeżenie 😘
 
Jasne. Super, że postanowiłaś dołączyć. W którym tygodniu jesteś? Która Twoja ciąża?
Hej witamy[emoji3531] Na kiedy masz termin?
Mnie dzisiaj odwiedziła koleżanka z synem i tak mi niedziela zleciała na plotkowaniu i jedzeniu[emoji6]
U nas już rzeka przekroczyła stan alarmowy... Ciągle pada. Oby się nie powtórzyła sytuacja z 97 roku...
Czy któraś z was ma lub zamierza kupić monitor oddechu? Nigdy nie miałam a dużo o tym ostatnio wszędzie piszą.
Dziękuję 😀 Ja mam teraz 18+5/19+5tc Pierwszy z miesiączki, drugi z usg😀 termin na 18/25listopad. To moja czwarta ciąża taka niespodzianka nieplanowana😀 Już trochę przysporzyła mi nerwów z początku, więc dopiero teraz mogę spokojniej dołączyć do grupy😀
 
Dziękuję [emoji3] Ja mam teraz 18+5/19+5tc Pierwszy z miesiączki, drugi z usg[emoji3] termin na 18/25listopad. To moja czwarta ciąża taka niespodzianka nieplanowana[emoji3] Już trochę przysporzyła mi nerwów z początku, więc dopiero teraz mogę spokojniej dołączyć do grupy[emoji3]
Moja też czwarta i też niespodzianka. Super to już jesteśmy trzy (?) z czwórką[emoji4]
U nas dalej pada... Robię obeznanie w nianiach.Zerkam też na monitory oddechu[emoji848] jak nigdy ciągle się nad tym zastanawiam...
 
Na ten moment ja też już to tak odczuwam jak opisujesz... Ale dopoki tego nie czulam, to dało się tylko wylapac wlasnie bardzo podobne odczucia do pracy jelit. Uczucie laskoczaceg trzepotania motyla mialam dosłownie raz parę tyg temu. Ale prawda dopiero teraz te ruchy sa juz inne i bardziej oczywiste i realne :) i z każdym dniem coraz bardziej się rozkręca :p
Moja się też rozkręca, bo czuję już wszędzie. Na placu zabaw chodząc za synem, robiąc różne inne rzeczy.To jest fajne, bo wiem, że jest wszystkno ok i dziecko rośnie :-)
 
Ostatnia edycja:
Moje w brzuchu wali równo, ale ręką ciężko było ja namierzyć, bo jak przykładałam rękę to przestawała, ale wczoraj mi się udało pierwszy raz. Dzisiaj też mi się udało. Ja w ogóle nie opisalabym ruchów jako bulgotanie, łaskotania, motyli. Jak coś takiego czuję, to przyjmuję, że to jelita, bo poza ciążą też czuję. To jakby tak coś się przeciskało w środku, jak jakiś wąż, lub jakby moje podbrzusze bardzo nisko miało czkawkę (bardzo nieregularną, rzadką) lub wprost czuję że coś od środka kopie. Ale moje dziecko nie ma za wiele miejsca, bo jestem drobna, więc szybko czuję ruchy i są one takie "rzeczywiste" i dosłowne.

Ja dokładnie czuje takie same ruchy
 
reklama
Dziękuję 😀 Ja mam teraz 18+5/19+5tc Pierwszy z miesiączki, drugi z usg😀 termin na 18/25listopad. To moja czwarta ciąża taka niespodzianka nieplanowana😀 Już trochę przysporzyła mi nerwów z początku, więc dopiero teraz mogę spokojniej dołączyć do grupy😀
Hej :) u mnie również dzisiaj 18+5. Jesteś już może na zwolnieniu ? Ja nie wiem kiedy byłoby najlepiej pójść na L4..
 
Do góry