reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Mnie osobiście przy salach 2 osobowych wkurzało jak do jednej z dziewczyn przyjechała cała familia. Wujki, ciotki, kuzynki. Przewinęło się ze 30 osób, a ja z cyckami na wierzchu i pretensjami położnych czemu nie wietrze krocza 🙄 Odwiedziny mają jak dla mnie plusy i minusy. Wcześniej też widziałam same plusy , ale leżąc w szpitalu po stracie czułam większy komfort jak nie było pełno odwiedzających. W tym dostałam krwotoku na korytarzu i nie czułam się zażenowana jakby to było przy publice odwiedzających panów. Położne dwója się i troją, widać że dają radę.
 
reklama
Ja nadal pracuje (jutro kończę 14sty tydzien) i czasami jest ciężko a czasami spoko. Zależy od dnia. Ogólnie pracuje w domu (sa jakieś plusy tej pandemii 😋) 8 godz przed kompem ale robie dużo przerw.
Ale nie zamierzam pracować dlugo, tak wstępnie do końca maja.
 
ak się czujecie? Te które pracują - do którego tygodnia macie zamiar kontynuować pracę?

mnie się narazie pracuje całkiem dobrze - praca zdalna przy komputerze. Nie mam pojęcia ile będę pracować 💁‍♀️ Są momenty że myślę sobie ze dam rade do samego końca, a są momenty że chciałabym uciec już. Ale to pod względem psychicznym, fizycznie wszystko cacy 😁 także na razie ciągnę ten wózek 😁
 
Mnie osobiście przy salach 2 osobowych wkurzało jak do jednej z dziewczyn przyjechała cała familia. Wujki, ciotki, kuzynki. Przewinęło się ze 30 osób, a ja z cyckami na wierzchu i pretensjami położnych czemu nie wietrze krocza 🙄 Odwiedziny mają jak dla mnie plusy i minusy. Wcześniej też widziałam same plusy , ale leżąc w szpitalu po stracie czułam większy komfort jak nie było pełno odwiedzających. W tym dostałam krwotoku na korytarzu i nie czułam się zażenowana jakby to było przy publice odwiedzających panów. Położne dwója się i troją, widać że dają radę.
Z tym się zgadzam. Tzn. ja uważam, że takie typowe odwiedziny dla całej rodziny powinny być zakazane, ale bez mojego narzeczonego trudno mi sobie to wszystko wyobrazić. W Warszawie w niektórych szpitalach było tak, że można było wykupić salę jednoosobową i wtedy partner mógł być z Tobą cały czas. Ale tak było przed pandemią. Teraz nie można wykupić, bo trzymają jedynki w razie gdyby trafiła się jakaś pacjentka z covidem. Przez to jak jest poród SN, to partnera wpuszczają chyba od 4 cm rozwarcia i może zostać później 2 godziny po porodzie - i koniec. Nie widzicie się już do samego wyjścia ze szpitala. A jak jest cesarka, niezależnie czy planowana, czy nieplanowana, to partner w ogóle nie ma wstępu i dziecko może zobaczyć dopiero przy wyjściu ze szpitala :( I tego się obawiam.
 
Ja też bym chciała żeby wszystko wróciło do normy bi mój mąż po cesarce był dla mnie bardzo dużym oparciem. Ciężko to przeszłam i nawet do toalety nie mogłam dojść.. Dużo mi wtedy pomógł przy dziecku i przy mnie.. Nie wyobrażam sobie, że teraz zostanę sama..
 
Któraś pisała o oleju ze słodkich migdałów na rozstępy w ciąży. To bezpieczne 🙈😂? Wszystkie kremyy są od II trymestru a ja chcę coś zacząć robić z tym brzuchem bo będę całkowitym tygrysem.
Dzisiaj byłam w Rossmanie. Kupiłam olej z migdałów i balsam z Palmersa. Jest na nim napisane, że "Zalecamy stosowanie już od pierwszego trymestru ciąży" :)
 
reklama
Do góry