reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja już po wynikach NIFTY - jedno wielkie uffff.
Teraz kolejny krok to poinformowanie pracodawcy :) chyba zrobię to w piątek, mam nadzieję, że będzie trochę luźniej, a siedzeniu po godzinach mówię bye bye.

Czekam na otwarcie basenów i na kartę multisport. I cały czas się zastanawiam co z tym szczepieniem - jestem bardziej na tak, ale jeszcze chwilę sobie daję na decyzję.
 
reklama
A ja się zastanawiam czy te szczepionki ochronią nas przez każdym szczepem? Indyjskim itp też?
Niestety ale dla mnie za dużo jest nie jasności.
Ja szczepieniu w ciąży póki co mówię NIE 🤷‍♀️

Prenatalne za tydzień w pon będę wtedy 12+6

Pytanie
Kupiłam ten olejek o 15 i do tej pory był w aucie. Myślicie, że nic mu się nie stało? Na butelce niema nic napisane o temp przechowywania a ja nie chcę się smarować czymś co jest zepsute 😭😭😐

Ah kupiłam sobie cebuszke 190/35
Mam nadzieję, że w końcu wyspie się w komforcie.
 
A ja się zastanawiam czy te szczepionki ochronią nas przez każdym szczepem? Indyjskim itp też?
Niestety ale dla mnie za dużo jest nie jasności.
Ja szczepieniu w ciąży póki co mówię NIE 🤷‍♀️

Prenatalne za tydzień w pon będę wtedy 12+6

Pytanie
Kupiłam ten olejek o 15 i do tej pory był w aucie. Myślicie, że nic mu się nie stało? Na butelce niema nic napisane o temp przechowywania a ja nie chcę się smarować czymś co jest zepsute 😭😭😐

Ah kupiłam sobie cebuszke 190/35
Mam nadzieję, że w końcu wyspie się w komforcie.
Do mnie dziś dotarła ta poduszka w kształcie litery U. Testowałam chwilę rano - to mega. Więc od razu wyprałam poszewkę, poduszkę wywietrzyłam na balkonie i dziś już próbuję :) Nie mogę się doczekać :) No i coraz bardziej stresuję się przed jutrem :(
 
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze czy znacie coś na stosowanie przeciwko kleszczom bezpieczne w ciąży? Dzisiaj byłam z córką na placu zabaw gdzie jest teren "parkowo leśny", że tak się określę. Oczywiście wieczorem obie się wyszorowalysmy itd ale jednak mam obawy przed tym dziadostwem... Są jakieś preparaty, którymi można się pryskać w ciąży?

Przecież nie zamknę się na całe lato w domu 😑
 
@Isanaa udalo Ci się dodzwonić dziś? Powodzenia jutro u genetyka!

Odnośnie szczepień - mój lekarz tez rekomenduje szczepienia mRNA. Zgodnie ze stanowiskiem izby położnictwa. Okres organogenezy kończy się po ośmiu tygodniach i wtedy można się szczepić. Dla mojego własnego spokoju czekałam na drugi trymestr. Szczepie się moderna za półtora tygodnia :)))

Prawie 11 lat temu jechałam w podróż służbowa do jednego z krajów azjatyckich i w ramach pakietu zrobiłam serie wszystkich możliwych szczepień (tężec, dur brzuszny i takie tam). Po czym dowiedziałam się ze jestem w ciąży :) nie ukrywam ze stresowałam się ale wszystkie badania wychodziły dobrze. Synek cudowny, zdrowy, w sobotę Komunia :)
 
Ja mam jutro prenatalne ale pobranie krwi do PAPPY będę miała też jutro przy badaniu... czy któraś z Was tak miała czy wszystkie miałyście pobierana krew wcześniej?
Ja miałam usg prenatalne +Pappe tego samego dnia, wynik po 2 tygodniach.
U mnie nikt nawet nie zaproponował wcześniejszego pobrania krwi. Ale ze wcześniej zrobiłam Nifty to nie miało to dla mnie istotnego znaczenia;)
 
Ja już po wynikach NIFTY - jedno wielkie uffff.
Teraz kolejny krok to poinformowanie pracodawcy :) chyba zrobię to w piątek, mam nadzieję, że będzie trochę luźniej, a siedzeniu po godzinach mówię bye bye.

Czekam na otwarcie basenów i na kartę multisport. I cały czas się zastanawiam co z tym szczepieniem - jestem bardziej na tak, ale jeszcze chwilę sobie daję na decyzję.
To super że nifty wyszło dobrze [emoji846][emoji846]
 
Cześć dziewczyny :) Planujecie może jakieś wakacje czy odpuszczacie w tym roku? Ja troche się obawiam coś planować, nie wiem jak będę się czuła za 2-3 miesiące i jak zniosę ewentualną podróż. Z drugiej strony chętnie bym gdzieś pojechała, rok temu nie byliśmy nigdzie przez pandemię.
 
Ja miałam usg prenatalne +Pappe tego samego dnia, wynik po 2 tygodniach.
U mnie nikt nawet nie zaproponował wcześniejszego pobrania krwi. Ale ze wcześniej zrobiłam Nifty to nie miało to dla mnie istotnego znaczenia;)
Ja wybieram się dziś ...wizytę mam dopiero na 18:40 i nie wiem jak dotrwam do tej godziny... stresik zaczyna się włączać ;)
Nifty nie robiłam
 
reklama
Cześć dziewczyny :) Planujecie może jakieś wakacje czy odpuszczacie w tym roku? Ja troche się obawiam coś planować, nie wiem jak będę się czuła za 2-3 miesiące i jak zniosę ewentualną podróż. Z drugiej strony chętnie bym gdzieś pojechała, rok temu nie byliśmy nigdzie przez pandemię.
Ja to mam marzenie, żeby na podwórko wyjść w ogóle ...dziś jadę na prenatalne i się czuje, jakby to już było wielkie wydarzenie, bo będę na zewnątrz 🙈
O wakacjach raczej mogę tylko pomarzyć niestety ... ale jeśli dobrze się czujesz i wszystko jest w porządku z dzieciątkiem, to ja bym na Twoim miejscu korzystała :)
 
Do góry