reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Hej dziewczynki ja dzis nie dosc ze zle sie czuje bo jest mi słabo to mam doła. Zastanawiam się czy z dzidzą wszytsko ok. Ponieważ bedac 27.03 na pierwszy usg powinnam byc w 5 tygodniu i 5 dniu a okazało się że ciąża jest młodsza. Niby ginekolog powiedział że pęcherzyk żółtkowy jest uwidoczniony, a pecherzyk ciążowy wynosił 8,7mm. Ale teraz zastanawiam sie czy wszytsko ok bo ostatnia miesiaczke mialam 16.02 w 11 dc byłam na usg sprawdzić czy bedzie owulacja i nie było pecherzyka dominującego to bylo 27.02. Potem kochalam się z mezem 29.02, 2.03 i 3.03 poten już nie było zabardzo jak a test ciążowy wyszedł mi pozytywny 4 dni przed spodziewanym okresem. Wczesniej bralam primolut nor na wywolanie i uregulowanie okresow i mialam co 30 dni okresy. A cykl w ktorym zaszlam byl juz bez primolut nor. Boje sie powtorki z rozrywki i że bedzie puste jajo płodowe :( drugie zdjecie z usg jest z 27.03 a d
Pierwsze z to ktore bylo rok temu.
Pusta ciąża rzadko kiedy sie powtarza , trzymam kciuki żeby było wszystko ok 😘
 
reklama
Ja przerwałam ciążę w 19 tc 😔

Byłam na USG jest zarodek z akacją serca, ale co z tego jak wychodzi 5+5 a ja jestem już 7+4 i nawet lekarka kręciła nosem że coś nie tak, dodatkowo pęcherzyk żółtkowy ma średnicę 7mm a powinien max 6 i to też źle wróży o wadach genetycznych. Jak znowu będę musiała to przeżywać to się załamię. Jak ta ciąża będzie się rozwijać to napewno robię amniopunkcję w 15 tc
1mm to moze nie aż taka różnica , super że jest serduszko ale rozumiem że sie martwisz , kiedy kolejna wizyta?
 
@sosnqlasnie tak to jest... ja miałam 30 lat, druga ciaza (pierwszy pusty pęcherzyk) niby 1% ze sie trafi chore dziecko, a ostatecznie ktos i tak musi w ten 1% trafić, nawet z tych mutacji de nuovo.. czy Twój synek jest z Toba? Jak zakończyła się wasza historia?

Zespół Patau tak samo rzadki jak edwardsa.. jak zakoczylo sie u was?
Ciąża przerwana w 20 tygodniu.
Ja przerwałam ciążę w 19 tc 😔

Byłam na USG jest zarodek z akacją serca, ale co z tego jak wychodzi 5+5 a ja jestem już 7+4 i nawet lekarka kręciła nosem że coś nie tak, dodatkowo pęcherzyk żółtkowy ma średnicę 7mm a powinien max 6 i to też źle wróży o wadach genetycznych. Jak znowu będę musiała to przeżywać to się załamię. Jak ta ciąża będzie się rozwijać to napewno robię amniopunkcję w 15 tc
Trzymam mocno kciuki. Ciąża po takich przeżyciach ma naprawdę inny wymiar niepokoju. Ja po zespole patau urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i tego się kurczowo trzymam. Ze wtedy to był przypadek.

Ja w ogóle już jestem zapisana na usg genetyczne na 29.04, dostałam skierowani na NFZ i Pani powiedziała ze dobrze ze tak szybko dzwonię bo na NFZ tych terminów jest mniej i trudniej się załapać.
Ale ja zrobię chyba nifty po 10 tyg i mam nadzieje ze pójdę z czysta głowa już na to badanie.
 
Ciąża przerwana w 20 tygodniu.
Trzymam mocno kciuki. Ciąża po takich przeżyciach ma naprawdę inny wymiar niepokoju. Ja po zespole patau urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i tego się kurczowo trzymam. Ze wtedy to był przypadek.

Ja w ogóle już jestem zapisana na usg genetyczne na 29.04, dostałam skierowani na NFZ i Pani powiedziała ze dobrze ze tak szybko dzwonię bo na NFZ tych terminów jest mniej i trudniej się załapać.
Ale ja zrobię chyba nifty po 10 tyg i mam nadzieje ze pójdę z czysta głowa już na to badanie.
A że tak spytam, skąd sie wzieło podejrzenie takiej wady? Czy na prenatalnych czy przy jakimś innym badaniu?
 
A że tak spytam, skąd sie wzieło podejrzenie takiej wady? Czy na prenatalnych czy przy jakimś innym badaniu?
na prenatalnych, w obrazie usg w moim przypadku już było widoczne wiele nieprawdlowosci. Później już było tylko potwierdzenie. Drugi raz wykonałam test podwójny, po tym amniopunkcja i w amniopunkcji jednoznaczna informacja.
 
Dziewczyny… wyszły mi bakterie w moczu 😫😫😫😫 wizytę u gin mam dopiero 11.04
Nie czuję żadnych objawów zapalenia pęcherza, ale wyniki mówią co innego. Powinnam iść do normalnego lekarza po jakiś bezpieczny antybiotyk czy co robić? Miała któraś z was taką sytuację? Help :(
 
Dziewczyny… wyszły mi bakterie w moczu 😫😫😫😫 wizytę u gin mam dopiero 11.04
Nie czuję żadnych objawów zapalenia pęcherza, ale wyniki mówią co innego. Powinnam iść do normalnego lekarza po jakiś bezpieczny antybiotyk czy co robić? Miała któraś z was taką sytuację? Help :(
A na jakąś teleporade możesz się umówić?
Mi ostatnio bialko i sluz wyszło to poszłam od razu bo ja jestem panikara a on że to w granicach normy...
 
reklama
A na jakąś teleporade możesz się umówić?
Mi ostatnio bialko i sluz wyszło to poszłam od razu bo ja jestem panikara a on że to w granicach normy...
Zadzwoniłam do mojej kliniki, opowiedziałam pielęgniarce, a ona powiedziała, że jeśli nie mam żadnych innych objawów to poczekać do kolejnej wizyty 🙄 o tej porze pewnie już żadnego lekarza nie ma, choć klinika czynna do 20….
 
Do góry