reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

Kasoku, spokojnie :-) bez paniki. Właśnie o to chodzi, że na tym etapie ciąży jest wyraźnie widoczna i można ją łatwo zmierzyć. Gdyby była za gruba to by Ci lekarz powiedział więc bez nerwów. Jak masz podany wymiar w opisie usg to sobie zerknij, w necie na pewno są podane normy, żaden lekarz by Cię nie zostawił bez dalszej diagnostyki gdyby było coś nie tak, skoro milczy znaczy, że jest ok :-)
Jane, prenatalne, genetyczne, nie wiem, zwał jak zwał, kążdy mówi jak woli zapewne. Ale wydaje mi się, że słowa prenatalne używa się chyba do tych dokładniejszych badań, bo amnipunkcja to zdaje się też prenatalne inwazyjne, test pappa jest nieinwazyjny.

Edit: pogrzebałam troszkę i to chyba sporo wyjaśnia :-)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Badania_prenatalne
A nazewnictwo . . . i tak każdy będzie mówił jak będzie chciał :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mama Stacha weszłam w Twój link bardzo fajnie opisane i pomyśleć że już takie małe ludziki w nas siedzą!
 
Jane chodzi ci o czarna kreske na brzuszku ?? jelsi tak to ja cie pwoiem ze w pierwszej ciazy wogole jej nie miałam ;-)

Kasoku nie panikuj kochana ;-)

MamaStacha fajny tez link :-)
 
Hej dziewczyny,

Ja dzis bylam u giny (nie tego mojego bo nie mial mnie jak przyjac) udalo mi sie do innej babki dostac bo spokoju mi nie dawalo to plamienie z poniedzialku choc nie powtorzylo sie juz. Zbadala mnie i powiedziala ze dalej jest takie lekkie brudzenie (choc na zewnatrz tego nie widac) dostalam luteine, ale nie wiem czy po tym badaniu czy co znowu mam takie brudzenie jak to w poniedzialek :( usg mi nie zrobila bo powiedziala, ze to jej nic nie powie. Brzuch mnie boli ale to juz nie wiem czy z nerwow czy co :( i boje sie okropnie jutro jestem do tego mojego gina umowiona bo po L4 ide takze zobacze co on powie. Niby takie brudzenie sie moze zdarzyc itp i nie wrozyc nic zlego, ale ja cala w stresie juz laze :(

jesli sa powiedzmy jakies plamienia to po jakim czasie odkad zacznie sie progesteron brac powinny ustapic?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
truskawka ale dlaczego Ci nie zrobiła USG ?? jakie inne badanie jej więcej wyjaśni?? Przecież w USG widać czy z dzidzią jest ok. Ja jak miałam to plamienie to lekarz zrobił mi USG i powiedział, że krawędzie pęcherzyka są gładkie i nienaruszone i że jest ok. Jak inaczej stwierdzić, że jest ok?
Ja miałam jeszcze ok 3 dni brudzenie po tym jak zaczęłam brać dupka.
Jeżeli to jest tylko plamienie i brzuch Cię nie boli to pewnie nic poważnego. Lepiej się nie stresować. Ale może jednak jutro Ci gin zrobi USG dla pewności?

monila tak o to mi chodzi. Wiem, że nie zawsze jest;-)

kasoku myślę, że jakby coś było nie tak to by tego tak lekarka nie zostawiła. Myślę, że jest ok. Nie martw się
 
truskawka, bierz luteinę albo dupka, mi gin kazal 2 razy 1 dupka , albo 2 razy po 2 luteiny jak plamiłam w 9 tc, no i polegiwac. Jutro kaz sobie zrobić usg, tez jestem zdania,ze powinna Ci zrobić usg, będzie dobrze, mnie np. dzisiaj caly dzień pobolewa podbrzusze latam do kibelka i patrze czy nie plamie, no i mdli ohydnie wciąż nadal :crazy:
 
Jutro jak bede u swojego gina to na pewno powiem, ze chce usg. Dziwna ta lekarka starsznie, nie wiem czy jej sie spieszylo czy co (bo sie tam na hamca, ze tak powiem jako ostatna wbilam) w kazdym badz razie z daleka ja bede omijac. Zaczyna mnie mdlic po tej luteinie, ale to chyba dobry objaw w takiej sytuacji.
 
Hej

Padam po pracy, ja niewiem w dzień to jeszcze ok, choć jak mało wiele pochodzę to juz większe i gęstsze upławy a dziś zielonkawe :( pczywiście moja położna mówi, że to normalne, ja już świruje, że mam jakąś bakterię

Truskawa - ja miałam plamienia ale to po badaniu, za każdym razem

No niestety nie ogarnę więcej, idę się położyć
 
Hej!

Truskawko odpoczywaj najwięcej jak się da. Dziwna ta lekarka :dry:USG właśnie najwięcej powie. No nic. Ważne, ze dziś masz wizytę u dostaniesz L4. Odpoczywaj, a będzie wszystko dobrze :happy: Odezwij się po wizycie.

Kasoku luuuuuuz. Kobieto zamęczysz się do lutego. Jeśli lekarka zauważyłaby, że coś jest nie tak, to na pewno nie zostawiłaby tego bez echa. Spokojnie.

Trusia ja się za bardzo nie zna na upławach, ale nawet bez ciąży skonsultowałabym to z lekarzem. A w ciąży to już w ogóle. No ale ja wolę dmuchać na zimne.

U mnie dziś jest przyjemny chłodek, ale w ciągu dnia ma być gorąco :dry: W ciąży coś mi się odmieniło, bo zawsze kochałam lato i wysokie temperatury, a teraz źle sie czuję nawet jak tylko oglądam prognozę pogody i mówią o tych upałach :sorry2: W sobotę idziemy na ślub mojej koleżanki z pracy, a niedzielę planujemy nad wodą. Ciekawe, co wyjdzie z tych planów.

Miłego dnia!
 
reklama
Witam

ja juz od 4:00 nie spie wstałam na siku no i juz sie tak wizyta przejmuje ze zasnac sie nie dało , teraz własnie wsunełam sniadanko i leze i mysle co by tu robic , w sensie ze w łozku :-p wymysliłma sobie ze zeby zabic czyms czas i te ciagłe myslenie pomaluje sobie paznokcie na inny kolor a co mi tam :-p potem pojde do wanny a potem to juz bede dostawac do głowy :-p

Kasoku ja ci pisze zebys sie nie stresowała ale doskonale Cie rozumiem sama sie stresuje ... Ale głowka do gory bedzie dobrze musi byc !!!:-)


Trusia ja tez bym ta wydzieline skonsultowała z lekarzem tym bardizje ze jest zielonkowata i moze oznaczac jakas infekcje ... ja tez wole przesadzac niz poznije załowac ze czegos nie zrobiła .


Dziewczyny trzymajcie dzis kciuki za nasze wizyty a jest nas dzis az 3 ktore mamy prenatalne


Miłego dnia
 
Do góry