reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

A stres to ja mam od pierwszej ciazy na okraglo bo jak nie bylo o ruchy, porod, karmienia, kupki i inne poerdoly to szczepienie, kataraek i cala reszta. No przyzwyczajajcie sie :p
 
reklama
Co do zachcianek, to właśnie mi się przypomniało, co mi opowiadała moja mama. Gdy była ze mną w ciąży miała bzika na punkcie zapachu obieranych ziemniaków :laugh2: i tak wstawała w nocy, obrała trochę i szła z powrotem spać :D nie muszę mówić, że już kolejnego dnia obiad miała częściowo przygotowany :D
 
A ja zastanawiam się czy to jest normalne, że już na tak wczesnym etapie ciąży mam tak duży apetyt. Teoretycznie powinnam jeść tak ja zwykle (co u mnie sprowadzało się do lekkiego śniadania o 7, potem obiadu o 16 i czasami późnej kolacji), a teraz muszę (tak MUSZĘ bo jelita w środku szaleją) jeść co 2-3 godziny. Co prawda nie wmuszę wówczas w siebie więcej niż owoc lub pół kromki chleba, ale głód jest niemal permanentny. I do tego jednoczesny z mdłościami, które w zasadzie od 2 tygodni nie opuszczają mnie nawet na chwilę. Jeśli tak będę jeść przez kolejne miesiące chyba przestanę mieścić się w drzwiach :zawstydzona/y:
 
Maja ale to kest bardzo zdrowe racjonalne i dietetyczne jedzenie malutkich porcji co 2-3 godziny. Od tego napewno nie prsytyjesz mozesz najwyzej schudnac ( no chyba ze bedziesz jesc malutkie za to bardzo kaloryczne zeczy :p).
Ja mam tak samo gozej ze mnie chyba od niczego nie odpycha jeszcze :( Jak mnie mdlibto nie ma to zwiazku z rodzajem pokarmu :(
 
Maja nic tylko się cieszyć jak tak masz.nie przytyjesz jeśli jesz mniejsze porcję. Podobno właśnie powinno się w ciąży jeść 6 posiłków ale czesc skromnych.
 
Taką mam nadzieję, że jakoś szczególnie dużo nie przytyję. Nie dlatego, że jakoś szczególnie zależy mi na figurze, ale głównie dlatego, że normalnie mam troszkę kg za dużo i przytycie np 20 kg byłoby bardzo niezdrowe, zwłaszcza dla kręgosłupa.

Tak naprawdę to każdy kolejny dzień jest dla mnie zagadką, staram się cieszyć każdą chwilą, nawet chwilą mdłości :) W zeszłym roku przeżywałam czas strachu, w zasadzie analogiczny do tego co opowiadała Kropeczka, z tą różnicą, że u mnie dość szybko było wiadomo, że niestety nic się nie da zrobić, więc te ciąże traktuję mimo wszystko jak pierwszą i wszystko, co mnie spotyka też traktuję jako pewno novum.
 
A jaki? Bo ja wlasnie dzisiaj dostałam 50tkę. Tsh mam 3,8 a to w ogole dziwne bo ja nigdy nie mialam nic z tarczycą i trochę się boje tego leku ,-( endokrynologa mam dopiero za 2 tygodnie! :-( a ten eutherox50 r0zepisala mi dzisiaj obca dla mnie ginelolog...
Ja obecnie biorę 75 ale mi tsh rośnie więc pewnie dawka będzie wieksza na dniach idę zrobić tsh, leki mam od endo ale ja rok temu przeszłam operacje i mam prawie całą tarczycę usunietą bo miałam nadczynność a teraz pooperacyjną niedoczynność, ale po operacji też najpierw dostałam 50 to po miesiącu moje tsh wynosiło ponad 7.
Spokojnie bierz leki tylko na czczo i popic małym łykiem wody i zakaz jedzenia i picia na kolejne pół godz. Aby były jakies efekty leczenia to trzeba odczekać co najmniej miesiąc.
 
reklama
AsiaF byłam u doktorki 1 pazdziernika i powiedziala ze nastepna wizyta za 3 tygodnie... ale ja taka ciekawa jestem jak tam moje malenstwo czy rosnie, czy wszystko dobrze itp... czlowiek na czyta sie roznych rzeczy, tak sie nakreci wlasnie i potem ma rozne mysli w glowie:):rofl2:
 
Do góry