reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluch w podróży

och no ja taka minimalistka jestem:-)
no ale jak potrzebny to cóż poradzić:-D:-D:-D
posprzątam jak się zdezaktualizuje
 
reklama
enka starszej córze kupiliśmy po tym pierwszym foteliku taki od 9-36, nie musiała w nim siedzieć pionowo, bo on ma takie odchylenie do tyłu, to jest też dobre podczas spania. Mamy Concord Trimax chyba, nie paiętam w tej chwili dokładnie, do tej pory w nim jeździ:tak:
 
dzięki ptaszynko ;-)
Minka zaraz sprawdzę w necie "z czym się je" ten fotelik :tak:
łooo wygląda nieźle , sprawdzę jak crash testy wypadły no ale wizualnie i wogóle fajny
 
Orientujecie się może czy dziecko w foteliku 9-36 może jeździć na przednim siedzeniu? Bo nas w lato czeka samotny wypad nad morze i muszę ją mieć blisko :-)
 
natasza, z tego co wiem to absolutnie nei wolno przewozić dziecka na przednim siedzeniu jeśli ma mniej nić 130 albo 150 cm (chodzi o poduszke powietrzną, która podczas tfutfu kolizji otwierając się, maluszka uderza w twarz co może spowodować b poważne obrażenia :eek:)
tak więc TYLKO na tylnim siedzeniu
 
W niektórych samochodach poduszkę można zdemontować chwilowo, wtedy chyba można, ale pewna nie jestem. Nam by było wygodniej z przodu jedna dać, ale naszej poduszki niestety nie da się wyjąć.
 
Dziecko można rpzewozić przodem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu jeśli nie ma sie poduszki powietrznej. W niektórych autach można poduszę wyłączyć w serwisie albo w samym samochodzie.

ja obecnie poszukuję fotelika 15-36, mam na oku w zasadzie 2 czy 3, najlepsza cena i testy wypadają fotelikowi amerykańskiemu Sunshine Kids-kosztuje niewiele ok 450zł a w testach ma 4! ale jest tylko na allegro i w Warszawie w jakimś sklepie......chciałabym go zobaczyć a nie zamawiać w ciemno.....nie wiem sama już....nie mam nikogo w Warszawce kto by mógł mi go obejrzeć, wypytać się w sklepie.....
 
Ostatnia edycja:
to ja tylko podstawę prawną dodam
Prawo o ruchu drogowym stanowi:
Artykuł 39 ust. 3 ustawy:
"W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym".
Art. 45 ust. 2, pkt 4:
"Kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzna dla pasażera".
Artykuł ten chroni dziecko przed uderzeniem w przypadku otwarcia poduszki powietrznej, co mogłoby spowodować poważne obrażenia, a nawet śmierć małego pasażera.
Art. 45 ust. 2 pkt 5:
"Kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego".
 
reklama
Orientujecie się może czy dziecko w foteliku 9-36 może jeździć na przednim siedzeniu? Bo nas w lato czeka samotny wypad nad morze i muszę ją mieć blisko :-)
mozna, tylko trzeba przesunąć fotel na maksa do tyłu jesli auto ma poduszke powietrzną
nie mozna tylko dzieci wozic tyłem do kier jazdy jesli poduszka nie jest wyłaczana
w niektórych samochodach mozna wyłączyć poduszkę kluczykiem-jest zwykle specjalny zamek po stronie pasazera który sie przekreca, poduszki nie da sie zdemontowac, tzn wszystko sie da ale to sie mija z celem i bedą wyskakiwały błędy w komputerze :)
 
Do góry