reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluch w podróży

ajny wątek z tymi podróżami. co prawda do wakacji troszke czasu jeszcze ale ja mam lekkie obawy co do wyjazdu. W wakacje wybieramy się do mojej rodzinki w Krakowie mieszkam w Gdyni wiec to dosc dluga podroz. Jedziemy samochodem, nasza córcia będzie miałą wtedy 10mcy. Zastanawiam sie jak to zniesie i czy tak dlugie siedzenie w foteliku nie zaszkodzi? fakt ze mozna często robic przystanki ale mimo wszystko zapowiada sie dluga droga, martwie sie jak to zniesie czy ktoras z was juz podrozowala tak z dzieckiem samochodem ?

My właśnie pokonaliśmy z małym trasę Rumia - Białka Tatrzańska ( 730 km ) i z powrotem. Też się trochę bałam ale jak się okazało nie było czego. Maciek większość trasy przesypiał a jak nie spał to rozglądał się lub bawił grzechotkami. Jak stawaliśmy na kawę lub do WC to wyjmowałam go z fotelika by też się trochę rozprostował i wtedy go karmiłam czy przewijałam. Myślę że ty będziesz miała jeszcze lepiej bo i dziecko starsze będzie i pora cieplejsza. Ja się troszkę obawiałam że mi się Maciek przeziębi bo w aucie wiadomo nagrzane i musiałam go rozbierać bo mu się plecki pociły od fotelika a jak wysiadaliśmy to ubieranie w kombinezon i tak w kółko Ale poza tym podróż była udana.:tak:
 
reklama
ja obecnie poszukuję fotelika 15-36, mam na oku w zasadzie 2 czy 3, najlepsza cena i testy wypadają fotelikowi amerykańskiemu Sunshine Kids-kosztuje niewiele ok 450zł a w testach ma 4! ale jest tylko na allegro i w Warszawie w jakimś sklepie......chciałabym go zobaczyć a nie zamawiać w ciemno.....nie wiem sama już....nie mam nikogo w Warszawce kto by mógł mi go obejrzeć, wypytać się w sklepie.....
I jak czytam te ceny wszystkie to sie ciesze,ze jestem tu gdzie jestem!
My za fotelik samochodowy dalismy grosze.. zdaje sie ,ze okolo35 f............... paliwo 10-15 f na tydz........wozek okolo 200-250 f, mi sie udalo za 75 f...i tak moge w kolko...
Nie wyobrazam sobie zebym w Pl kupila fotelik za 450 zl!wozek za 2 tys...itd.. :rofl2:
 
I jak czytam te ceny wszystkie to sie ciesze,ze jestem tu gdzie jestem!
My za fotelik samochodowy dalismy grosze.. zdaje sie ,ze okolo35 f............... :rofl2:
w Polsce tez kupisz fotelik za tyle, tylko ze nei bedzie markowy i kiepski jakosciowo, na wyspach za te pieniadze pewnie nie kupilas markowego?
to samo z wózkami, mozna kupic za 300zł spacerówke, a mozna za 1500 topowego maclarena
 
Dokładnie tak jak pisze Paweł, tu jeśli kupujesz fotelik maxi cossi to musisz wydać te 120- 150 E, wóżek markowy tak samo droższy, mi się udało trafić na 50% obniżkę a i tak zapłaciłam 370E, tak więc tu też jest drogo, tyle że troszkę więcej się zarabia i łatwiej jest to wszystko kupić (mówię tu o sobie, bo są i tacy co w Polszy zarabiają nieźle). W każdym razie mnie w Polsce na wiele porządnych rzeczy dla Niuńki nie byłoby stać.

 
Uwazam,ze iza_jot-ma wiele racji.Podobnie nam, udalo sie kupic wozek po przecenie za 300eu.Podobny w Polsce byl za 2500zl.Masakra jakas.Ale tez wiele rzeczy jest niestety drozszych....Zycie,jak to mowia.Jestesmy na etapie poszukiwana krzeselka samochodowego oraz do karmienia.Wiele firm jest i tu i w Polsce tych samych,wiec co polecacie?Szukam krzeselka juz do 36kg,bo wydaje mi sie,ze tak wyjdzie na przyszlosc taniej.W Mothercare jest spory wybor,moze ktoras z Was tam dokonala zakupu?
 
w Polsce tez kupisz fotelik za tyle, tylko ze nei bedzie markowy i kiepski jakosciowo, na wyspach za te pieniadze pewnie nie kupilas markowego?
to samo z wózkami, mozna kupic za 300zł spacerówke, a mozna za 1500 topowego maclarena
Oczywiscie,ze markowe, Mamas&Papas ;-) W Pl kupilam fotelik uzywany za 100 zl........:sorry:

edit: a tfu przepraszam... ten oryginalny dostalismy,a ten faktycznie nie oryginalny kupilismy za 35 F. Mimo wszystko oryginalne i tak tansze niz Pl porownojac zarobki tu i tam :)
 
Ostatnia edycja:
Uwazam,ze iza_jot-ma wiele racji.Podobnie nam, udalo sie kupic wozek po przecenie za 300eu.Podobny w Polsce byl za 2500zl.Masakra jakas.Ale tez wiele rzeczy jest niestety drozszych....Zycie,jak to mowia.Jestesmy na etapie poszukiwana krzeselka samochodowego oraz do karmienia.Wiele firm jest i tu i w Polsce tych samych,wiec co polecacie?Szukam krzeselka juz do 36kg,bo wydaje mi sie,ze tak wyjdzie na przyszlosc taniej.W Mothercare jest spory wybor,moze ktoras z Was tam dokonala zakupu?

Ja się zastanawiam nad tym Cybex Pallas - Grenadine - Mamas & Papas ale mamy jeszcze trochę czasu :-)

 
reklama
Wiekszosc naszych znajomych kupuje wszytsko w PL, dokladnie wszytsko nawet cukier, herbate- no przesada, ale...kiedys sie to mozi i oplacalo ale teraz ceny np cukru sie wyrownaly:tak:
My natomiast wszytsko kupujemy w Belgii, i nie przeliczamy ze np 300 E to 1200 bysmy dali w PL bo to paranoja jakas!!! Zarabiajac tutaj to to 300 E to nic, to znaczy chodzi mi o to, ze czlowiek nie odczuwa tak tej kwoty..ale namieszlaam co?:-p:-D w kazdym razie tutaj jest taniej:tak: Porownujac w PL zarobki to wozek za 1200 zl jest drogi w Belgii te 300 E to malo...
 
Do góry