reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluszki i mamusie z Kaszub

reklama
WItam aga :)

Moze wkoncu sie temat rozwinie choc troszeczke.

No Gdansk ponoc zostal stolica kaszub :-)
 
doveinred agatula witajcie:-D
a z :-Dkad dokladnie jestescie?

niewiem czemu niby Gdansk stolica kaszub jak tam zadko kto po kaszubsku mowi, ja slyszalam ze Kartuzy hehe
 
Ja jestem z Czerska a moj maz z Brus, jak narazie jestesmy na obczyznie ale na drugi rok wracamy i osiedlimy sie we Wielu.

Olenka-No to zawsze byl problem, czy Kartuzy czy Koscierzyna? Widze ze masz tez mala roznice wiekowa pomiedzy dziecmi. Jak Ci idzie? Bo mi czasami ciezko, szczegolnie ze u nas od 4-5 mies jest bunt 2 latka.

Co do jezyka to idzie spodkac ludzi mowiacych typowo po kaszubsku, wiekszosc z nas mieszkajacych na tych terenach urzywa niektorych wyrazow po kaszubsku. Tak jak ja dopiero na studiach dowiedzialam sie ze to co czasami mowie nie zawsze jest zrozumiale i kol spod Wawy nie wiedziala o co chodzi: np tutka szneków z glancem ;-) ( pisownia polska bo innej nie umiem ) no i wiele wiele innych.
 
Czesc, witam i ja. Nie jestem "tutejsza", ale od prawie 3 lat naturalizuję się na Kaszubach. Bo prawdziwymi Kaszubami to pewnie staniemy się , jak to powiedziła nam znajomy, po przetoczeniu krwi lub w 10. pokoleniu, hehe.
A tak w ogóle, to w Pomorskiem jestem 6 lat.
 
Fajny wątek......

Witam, że też dopiero go odnalazłam :-)

Ja też z Kaszub, urodziłam się w Gdańsku, tam mieszkałam 4 lata, przeprowadziliśmy się do Skorzewa, a po ślubie zamieszkałam w Kościerzynie.
 
reklama
jestem :)

No trzeba rokrecic watek :) i sie jakos poznac ..

Apropo Koscierzyny to my bedziemy mieszkac w Wielu pewnie kojazysz .
 
Do góry