reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

reklama
z tego co wiem to dziecko do ktoregos tam miesiaca nie powinno wogole spac na normalnej poduszce wlasnie z powodu ryzyka ( tfu tfu ) uduszenia, chociaz ja mam wypelnienie do poduszki feretti i ono jest wlasciwie plaskie , zadna z tego poduszka
ja Bartka kladlam na poduszce- klinie dla niemowlat, jakos czulam sie bezpieczniej jak mial ta glowke troche wyzej, Bartek nie ulewal jakos specjalnie ale chyba kazdemu dziecku sie to zdarza.
A spiworka my nie uzywalismy, mi sie wydaje ze spanie w spiworku jest niewygodne, tzn mi by bylo niewygodnie co nie znaczy ze dziecku tez :sorry:
 
Witam się niedzielnie:-)
Z tego co wiem, to spanie w śpiworku lub rożku jest korzystne dla noworodka ze względu na odruch moro (gwałtowne odrzucanie rączek i nóżek na skutek hałasu, zapalonego światła itp). Otulone dzieci są spokojniejsze.
 
Witam się niedzielnie:-)
Z tego co wiem, to spanie w śpiworku lub rożku jest korzystne dla noworodka ze względu na odruch moro (gwałtowne odrzucanie rączek i nóżek na skutek hałasu, zapalonego światła itp). Otulone dzieci są spokojniejsze.
Wcale nie wszystkie - moi nie lubili otulania i zawijania, darli się póki nie zostali luźno położeni i przykryci.

A co do śpiworka i podusi to u nas maluchy lubiły spać na brzuchu i wydaje mi się że w spiworkach niewygodnie :sorry2: ale to moje zdanie :-p
A na brzuchu na podusi to już w ogóle niefajnie więc spali bez poduszek, dopóki nie nauczyli się sami przewalać po całym łóżeczku i układać się z głową na kołdrze...
 
U nas tez sie spiworki nie sprawdzily.
Moje dziecko preferowalo pajace do spania. Wiec wszystko zalezy od preferencji malucha. Tym razem nie kupuje spiworkow.
 
mi też się nie sprawdziły śpiworki... zawijałam w kocyk i tyle (tak ciasno).
a podusi tez na początku nie używałam, bo główka się w nim "topiła" mimo, ze to była podusia z tego kompletu dla niemowląt (60x120):sorry2:
teraz kupiłam tą właśnie podusie-klin.... zobaczymy najwyżej będę używać tylko jak dziecko będzie mieć katar :tak:

a jak Olo się urdził to ja go wogole w poprzek łóżeczka kładłam więc nawet pościele mi nie były potrzebne...
 
reklama
No i u mnie śpiworek leżał sobie gdzieś tak na dnie szuflady, kompletnie nie trafiony zakup:no::no:
Takie maleństwo na początku się nie wierci, jak je położysz tak leży i przykrywałam Igorka na noc kołderką, nie odkrywał się :tak::tak:
 
Do góry