reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie czerwcowe u lekarza:)

Tez na NFZ - nie ma sensu płacić za coś za co tak naprawdę już zapłaciłam. Kurcze przecież pracuje, co miesiąc 1/3 mojego wynagrodzenia idzie na "państwo" więc dlaczego mam płacić dodatkowo??
I masz rację - najwidoczniej sekret tkwi w wyposażeniu gabinetu. Mój gin przyjmuje w tym zarówno prywatnie jak i na NFZ. Więc aparature ma. Nie ma do USG 3d i na nie mówi kiedy najlepiej iść. U nas USG 3d połówkowe kosztuje 200-250 zł, to wcześniejsze koło 12-14 tyg około 150 zł.
 
reklama
to u nas z tym 3d jest troszke taniej. bo 180 zl usg plus 20 zl jesli chcesz miec na plycie nagrane cale usg. usg trwa 45 minut i naprawde bylam zadowolona bo facet tlumaczyl i sprawzal wszystko po kolei.ciekawe jak tym razem bedzie. jesczcze tylko miesiac z kawalkiem :tak:
 
Ja chodzę na NFZ i miałam już 5 usg :tak: Na każdej wizycie (co 4 tyg.), a w międzyczasie idę do szpitala, jak mój gin ma dyżur na samo usg :tak:


Też uważam, że bezpłatna opieka w czasie ciąży należy nam się jak ślepej kurze ziarno, skoro tyle kasy co miesiąc płacimy. Do innych specjalistów trudno się dostać i trzeba iść prywatnie, to chociaż w tym przypadku pokorzystam ;-)
 
ja chodzę prywatnie... bo u nas na wizytę trzeba się zapisać aż miesiąc wcześniej... ale za wizytę płacę 90zl i mam zwykłe USG co wizyta. Nie ma aparatu do usg 3d ale z Ala nie robiłam, więc teraz chyba też nie będę. M mówił że z Grackiem jego była też nie miała a i zwykłe usg miała tylko 2 razy i miała być dziewczynka:-D
 
Hej Kobietki :) Byliśmy dzisiaj na wizycie. Moje dziecię zgubiło gdzieś siusiaka
shocked.gif
shocked.gif
shocked.gif
wszystko super, ciśnienie, szyjka, wsio wsio wsio, tylko ten siusiak
shocked.gif
coś tam słabo było widać, mówiła, że dziewczynka, ale żeby potwierdzić 28 grudnia mamy iść do szpitala na 3D i tam dokładnie sprawdzi :)
 
Rruurrkkaa nasz maluszek wczoraj w ogóle nie chciał pokazać co ma między nóżkami a jak zapytałam panią doktor kiedy będziemy mogli się dowiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka to się dupką do nas wypięło, już pokazuje gdzie ma rodziców aż się kobita śmiać zaczęła że dzidziuś taki tajemniczy ;-)

a z dokładniejszych danych to tak:
dzidziuś ma 125,6mmm
waży 158gram
obwód główki 35,6mm
obwód brzuszka 109,2mm
kość udowa 21,2mm

Nawet udało nam się policzyć kosteczki w paluszkach rączki

Tatuś był pierwszy raz na usg i wygląda na szczęśliwego i nawet był w szoku że maleństwo tak się wierci bo pokazało się z każdej strony, zaczęło prezentację na brzuszku a skończyło wypinając pupę ;-)
 
Rruurrkkaa gratuluje:) u mnie bylo podobnie w poprzedniej :D rafal najpierw stracil siusiaka i byl dziewczynka w 18 tygodniu a potem na 3d w 22 go odzyskal:-D
Tialana super ze wizyta udana! Duzy juz Twoj maluszek:)juz nie sam wzrost mnie powala ale jego waga bo jeszcze niedawno nasze dzieci wazyly po kila gramow:)teraz to bedzie coraz szybciej:)
 
reklama
blond_20 dosyć spory ale i tak nadal kruszynka a pani doktor stwierdziła że jest dobrze podkarmiony a że wyniki badań też mam dobre to jest pewna że się dobrze odżywiam a z tym nie do końca się zgodzę ale grunt że maluszek dostaje to czego potrzebuje
 
Do góry