reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy chorowitki

reklama
poszłam dzisiaj do internisty, bo odkąd się przeziębiłam dwa tygodnie temu to codziennie rano pokasłuje i trochę drapie gardło i lekarz stwierdził, że mam zaczerwienione gardło i przepisał bioparox i kazał się stawić po weekendzie na kontrolę.
mam nadzieję, że ten bioparox naprawdę bezpieczny.
a i dał zwolnienie do środy, mimo iż mówiłam, że pracuje w szkole, więc śmiesznie biorąc pod uwagę, że w piątek zakończenie, więc wrócę na jeden dzień i zakończenie...
 
Dziewczyny od kilku dni próbuje uzyskać jakieś informację ( a że do laryngologa idę 23 czerwca - trochę późno:( ), piszę do was. Tak jak pisałam wcześniej zapisałam się do laryngologa, on mi zlecił badania na posiew z górnych dróg oddechowych jak odebrałam wyniki to zamarłam :-(.
Mam Gronkowca i Paciorkowca w przełyku :-( - czy wiecie jak to działa na ciąże?? Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji - o tym że się ma te dwa świństwa na raz:-(. Jak dzwoniłam do swojego Gina to kazał czekać na wizytę u Laryn:-(
 
Dziewczyny byłam dzisiaj u laryngologa i pow. że musi mi wypisać antybiotyk bo inaczej to się nie da - wypisał mi Amoksiklav !!! i osłonowo Trilac. Czy któraś z was brała ten antybiotyk?? Prosze pomóżcie, bo nie wiem co mam myśleć. Na ulotce jest że nie powinno się stosować tego leku w ciąży a na Trilacu że nawet nie wiadomo jaki ma wpływ na kobiety w ciąży:-(.
 
Dziewczyny byłam dzisiaj u laryngologa i pow. że musi mi wypisać antybiotyk bo inaczej to się nie da - wypisał mi Amoksiklav !!! i osłonowo Trilac. Czy któraś z was brała ten antybiotyk?? Prosze pomóżcie, bo nie wiem co mam myśleć. Na ulotce jest że nie powinno się stosować tego leku w ciąży a na Trilacu że nawet nie wiadomo jaki ma wpływ na kobiety w ciąży:-(.

Aniołek ja wczoraj miałam ten sam dylemat. Ja mam zkolei zapalenie pęcherza i gin też mi przepisał Amoksiklav, a potem musiał zmienić na inny antybiotyk bo na penicilinę jestem uczulona i w końcu dostałam CIPRONEX i też się przeraziłam jak na ulotce przeczytałam, żeby nie przyjmować w ciąży, ale zarówno gin, jak i nefrolog jak i koleżanka farmaceutka, do której dzwoniłam powiedzieli to samo, że antybiotyki są często przepisywane ciężarnym w różnych sytuacjach i że na ulotce piszą tak bardziej ze względu na brak stosownych badań i testów niż na realne zagrożenie, a poza tym niewątpliwie bardziej szkodliwe dla dziecka mogą się okazać bakterie w przewodzie moczowym, czy tak jak u Ciebie w gardle, niż antybiotyk. Więc ja od wczoraj biorę, choć cały czas z mieszanymi uczuciami, no ale co zrobić, przyplątało się świństwo i nic nie poradzę:baffled:
Ja zażywam Lakcid, czyli chyba to samo co Trilac.
 
Ja z powodu zlego wyniku badania moczu na posiew otrzymalam Furaginę 3x1 oraz do tego wit. C 3x2tabl.

Jeszcze jedna rzecz mi dolegała - alergia :-( . Na ostatniej wizycie spytalam o lekarstwo do nosa i lekarz powiedzial ,ze na moim etapie ciązy nie ma przeciwskazan do stosowania lekarstw wziewnych czy kropli do oczu. Takze dostalam allergocrom do oczu (na to wredne swędzenie) oraz nosaller na katar (takie dziwne lekarstwo -taki pyłek do nosa).... i wreszcie spalam jak dziecko tej nocy :-):-) :-)
 
Juaska dziękuje:-).

Będe brała ten antybiotyk ale dopiero od jutra - okazało się dzisiaj (po konsultacji z lekarzem)że może zafałszować wyniki glukozy a ja mam właśnie jutro badanie glukozy - więc muszę jeszcze dzisiaj się wstrzymać z łykaniem Amoksiklavu.

Dziewczyny (wiem że jestem panikarą i pewnie to widać po moich postach )czy wy macie coś takiego że czasami na chodzą was złe myśli odnośnie waszych brzuszków - tj. czy boicie się że dziecko po porodzie okaże się chore - ja się tego panicznie boje:-(. Nie wiem dlaczego - lekarz mówi że nic złego nie widzi i że wszystko jest oki ale ja przez kilkanaście lat leczyłam w centrum zdrowia dziecka - a tam są straszne widoki :-(. Sporo też ludzi mówi że sobie wykracze :szok::-( ale to chyba niemożliwe:-(.Proszę poradźcie jak sobie z tym poradzić??Wy macie także takie obawy??
 
reklama
Dziewczyny (wiem że jestem panikarą i pewnie to widać po moich postach )czy wy macie coś takiego że czasami na chodzą was złe myśli odnośnie waszych brzuszków - tj. czy boicie się że dziecko po porodzie okaże się chore - ja się tego panicznie boje:-(. Nie wiem dlaczego - lekarz mówi że nic złego nie widzi i że wszystko jest oki ale ja przez kilkanaście lat leczyłam w centrum zdrowia dziecka - a tam są straszne widoki :-(. Sporo też ludzi mówi że sobie wykracze :szok::-( ale to chyba niemożliwe:-(.Proszę poradźcie jak sobie z tym poradzić??Wy macie także takie obawy??


Mnie co jakiś czas dopadają takie myśli, że np dziecko urodzi sie z jakąś poważną wadą czy upośledzone. Nie potrafię odgonić tych myśli jak już się pojawią. Bardzo się tego boję...
Ale pewnie każdą przyszłą mamę dopadły choć raz takie myśli. Trzeba wierzyć, że będzie wszystko w porządku :)
 
Do góry