reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
@pauluska_sz jak pojdziesz zapisac sie do AMS to dadza CI kartke z kontaktami gdzie masz pytac o miejsce opieki dla twojego dziecka. Tak bylo przynajmniej w moim przypadku, gdy bylam sie zarejestrowac w 2014, a moj syn mial rok i tez nie mialam gdzie ani z kim go zostawic. Musisz miec zapewniona opieke dla dziecka, a pozniej mozesz szukac pracy/uczestniczyc w kursach. Ja myslalam, ze moze pierwsze cos zalatwie a pozniej pomysle o opiece dla synka, musialam zrezygnowac z planow, stwierdzilam ze jest jeszcze za maly.

Witam powakacyjnie ;-) My dzielnie wkraczamy w swiat przedszkoli. Troche kataru i kaszlu, duzoooo placzu, ale dajemy rade. Pozdrawiam jesiennie! :-)
 
Czesc dziewczyny !!!! Wlasnie dolaczylam do was. Jestem w 21 tygodniu ciazy. Mam kilka pytan. ;) mam nadzieje ze mi pomozecie ;) mianowicie tak, od ktorego tygodnia ciazy nie pracuje sie juz???? ;) druga sprawa to ile po porodzie trzeba byc w szpitalu. ?? ;)
 
Witaj Anitaka :) jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to na 8 tyg przed terminem porodu przechodzi się na Mutterschutz, ale w praktyce przeważnie jeszcze wydają urlop, przynajmniej ja tak miałam, więc szłam trochę wcześniej :) Przeważnie 3 dni, ja byłam 4, ale nie wiem czy to ze zwględu na cc, a może dlatego, że to był weekend i wypisali nas w poniedziałek
 
A czy po porodzie przyjezdza polozna do domu??? ;) a i jak wybierze sie karenz to otrzymuje sie tylko te pieniadze. A z pracy juz nie???
 
Z tego co mi mówili, to położna przychodzi jeśli się wyjdzie po trzech dniach, ja wyszłam po czterech, więc już takiej wizyty nie miałam. 8 tyg przed porodem i 8 tygodni po porodzie (12 tyg w przypadku cc lub ciąży mnogiej) będziesz dostawać tzw Wochengeld, wysokość Wochengeld to średnia trzech ostatnich wypłat. Po Wochengeld będziesz dostawać Kindebetreuungsgeld w wysokości zależnej od wariantu jaki wybierzesz, z pracy wtedy nie dostajesz.
 
reklama
Do góry