reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Ełku lub okolic

średnie te ciato wychodzi ale jak na moje oko, zależy czy mocno je rozwałkuje moja siostaa ma 19 lat i też matka chrzestną ale ona dzieci nigdy nie uwielbiała

Przepis
mąka 30 gdg
woda pół szklanki
drożdże 20 g
sól - pół łyżeczki
oliwa ewentualnie olej 2 łyżki

?Z mąki formujemy koczyk z wgłębieniem do którego wlewamy letnią wodę i wykruszamy drożdże odstawiamy na chwile ok. 10 minut
Dodajemy sól i oliwę. Całość mieszamy i ugniatamy jak najdłużej ja to robię kurtko ale im dłużej się gniecie tym lepsze ciasto wychodzi
Ciasto oprószmy mąka i ostawiamy w cieple miejsce na ok 20 min.
Rozwałkowujemy i odstawiamy jeszcze na chwile aby cisto podrosło.
Piec musi być nagrzany do 220 st c Pieczemy przez około 12 minut z włączonym termoobiegiem ja ostatnio nie używam termoobiegu bo coś się popsuło i tez jest dobrze.
 
reklama
Noto jak wrócę do domu to wypróbuję przepis Ja mam troszkę inny.
Moja siostra rocznikowo tez ma 19. w tym roku na studia idzie i tak na zapas się nią chce nacieszyć. A dzieci też ona nie znosi nawet swoich nie planuje :) Kiedy dowiedziała się że ja jestem w ciąży to się popłakała i zaczęła krzyczeć :)
 
a krzyczeć to dlaczego :confused:

hehe to mamy siostry i córki w tym samym wieku :-):tak:
Moja tak ogółem to Nikole uwielbia ale nie ma podejścia do dzieci i boi się zajmować wiec ja jej nie zmuszam chyba że chce wyjść do fryzjera to wtedy musi pilnować hehe niema wyjścia

no i ser to podstaw dobrej pizzy ja dziś na grubo zwykłego i mozzarelli na waliłam pychota była nawet syn się zajadał, a Nikola dostała cisto i tez jej smakowało bo stała i krzyczała mniam mnim tak mówi jak jest głodna

A już na nocnik próbujesz wysadzać:confused: u nas to tragedia płacz krzyk wstawanie nawet chwili nie posiedzi :baffled: bo tak poza tym nocnikiem to jest to naprawdę grzeczne dziecko takiego dziecko to każdemu można życzyć od urodzenia przesypia noce, je bardzo ładnie nie wypluwa i co ważne bardzo komunikatywna jest zawsze ją zrozumiem co w danym momencie chce a z synek brrrr niejadek był jak nie wiem co do tej pory jest i wogóle ciężko było się domyślić o co mu chodzi i straszna maruda był przy usypiani a Nikole kładę wieczorem do łóżeczka raz dwa i śpi :-) dziecko idealne mam nadzieję że jej nie przechwaliłam bo wieczorem da popalić :blink:
 
krzyczała że niy zmarnowane życie studia itd :) ale to tak kilka dni ją trzymao może wet tylko dwa , teraz jest innego zdania :)

A córy to chyba i charakterem podobne mamy :) mi się raz darzyło że nie wiedziałam o co mojemu dziecku biega :)
chodzi spać o 18:30 wstaje o 5-6 rano dwie drzemki bądźtrzy w ciągu dnia. ae teraz jak skończyła rok to przestawia sobie zegar i chyba chce tylko jedną drzemkę już w ciągu nia bo trochę na przymus ją usypiam wg starego zegara. Chętnie je z resztąjak na centylach widać :) waży mi 12 kg :) ale duża też się urodziła.
A na nocnik to ja ją sadzam od 7 czy 8 miesiaca i nie mam żadnego problemu nie pamiętam kiedy ostatni raz jej kupkę zmieniałam . Wiadomo jescze nie mówi jak chce kupkę ale jak ja zapytam czy chce kake to albo tak albo nie krótka piłka :) a ja nawet mówi że nie chce a wiem że jest jej pora na kupkę to posadzę mówię żeby zrobiła i robi zazwyczaj :)

A masz jakiś link ze zdjęciami swoich dzieciaczków?
 
super ze tak na nocnik chętnie siada a moja nie brrr może sie kiedyś w końcu przekona :-p
Dobrze ze siostra tak szybko zdanie zmieniła :tak:
mam kilka na fotosiku umieszczonych fotek ale tylko dla znajomych masz tam konto :confused:
Odblokowałam jak coś do wieczora to jest tam kilka ale nie aktualne bo teraz na forum wrzucam prost z kompa
Nikola - Ludzie > Niemowlaki - Fotosik.pl
z 002.jpgz 003.jpgw 002.jpg
 
Ostatnia edycja:
Toja Gabi też słodzika śliczna dziewczynka no i i mam niczego sobie strasznie młodo wyglądacie ile masz lat :confused: bo twój wygląda na młodszego od ciebie hehhe :sorry2::dry: ;-):-)


A Kacper strasznie był zazdrosny teraz jakoś już się przyzwyczaił ale czasem tez ma jeszcze jakieś ataki zazdrości :baffled:
 
No właśnie większość starszego rodzeństwa jest zazdrosna, ale najważniejsze to żeby nie bił. Mój brat cioteczny to swojego braciszka łyżkami i czymkolwiek zawsze bił po głowie.

Ja mam 23 lata a mój mąż 26, nie tak znowu młodo. Ale w tym akurat albumie nie widziałaś mojego męża tylko przyszłego szwagra, siostrę, mnie i moją córcię :) Mąż akurat ratował powodzian ;)
A Ty ile masz lat, jeśli można?
 
reklama
hehe ja 24 a mój łosiek (tak na forum lipcowym o chłopach naszych mówimy) już niedługo bo w lipcu 27 :tak:

hehe no ten przyszły szfagier starsze mnie zmylił a już myślałam że to twój hehe :-D:-D

w podobnym wieku jesteśmy fajnie

ja koleżanek nie mam co bym mogla wyjść na spacer bo jak zaszłam w ciąże to miła 17 a jak ur Kacperka to 18 i kontakt z dziewczynami się urwała no bo one impreza a ja pieluchy ale NIE ŻAŁUJE TEGO TERAZ MAM JUŻ PRAWIE DOROSŁEGO SYNA NO BO WE Wrześniu STUKNIE MU 6 LAT brrr sorry za duże litery Nikola mi caps loka wcisnęła :sorry2::baffled:

A Kacper co raz bije Nikolę no ale i nie raz już oberwał od siostry ale jak na razie im starsza Nikola tym lepiej się dogadują, miedzy nimi strasznie duża różniąc wieku no ale wcześniej jakoś nie mieliśmy ochoty na pielucha a jakoś dwa lata temu mnie naszło no i koniecznie miała być dziewczynka i się udało :-D:-)
 
Do góry