reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Pauletta, dzięki za zaproszenie, któregos dnia skorzystam :tak:

Kasiun, wysmaruj małą snuffle baby -pomaga, sprawdziałam na dzieciach, ja kropie pokoik karvolem jest dla mniejszych dzieci , na kaszel sootha ( w evergreen) i jeszcze zawsze im gotuje kasze jaglana bo jest bardzo zdrowa ;-)
Zdrówka zycze

Jeszcze godzinka i moja idzie spac, a my z M mamy dzis kino domowe, The Book of Eli :-)
 
reklama
Hej:-)
Wszystkiego naj dla naszych Szymo-menów:-)
Tichonek super ze macie znow mc:-)ale oby sie nie przydawala;-)
Kasiun ja podobnie jak monia smaruje w łózeczku karvolem (kapsulki kupisz nawet w dunsie), psikam do noska woda morska i kropelki nasivin (z pl mam), daje syropek Flegamine (z pl, jesli zacznie kaslac) ale mozna ja ponoc w Fudlandzie kupic, ale trzeba pytac:sorry: Tutaj w aptece tez kupowalam taki fajny syropek lemon gliceryne & honey.
Moj maly dalej kaszle ale katarek jakby mniejszy, daje mu jeszze narazie flegaminke wlasnie
Didi ale super wycieczke sobie zafundowaliscie:tak:zdjecia extra
Lubiczanko, Danielek cudasny ;-)wklejaj wieksze te foty noooo:rofl2:
Marta fajny piesio:-) To teraz mozecie z anineczka biznesa krecic:-D o ile Mila zechce gowniarza:-D
Wilwia dzieki za imprezke:-p takie pysznosci przygotowalas, ze moja diete wczoraj szlag trafil:-p:rofl2:
 
Pauletta, dzięki za zaproszenie, któregos dnia skorzystam :tak:

Kasiun, wysmaruj małą snuffle baby -pomaga, sprawdziałam na dzieciach, ja kropie pokoik karvolem jest dla mniejszych dzieci , na kaszel sootha ( w evergreen) i jeszcze zawsze im gotuje kasze jaglana bo jest bardzo zdrowa ;-)
Zdrówka zycze

Jeszcze godzinka i moja idzie spac, a my z M mamy dzis kino domowe, The Book of Eli :-)

Hej Moniadan, a powiedz mi gdzie kupujesz to snuffle baby??jakas irlandzka apteka???i smarujesz stopki czy tylko klatke piersiowa??
Agusiek a ten syropek z honey to jest po prostu na przeziebienie i chore gardelko czy kaszel??.
Dzieki Dziewczyny za rady.
Zycze zdrowka Waszym POciechom rowniez!!!!
 
Agusiek a ten syropek z honey to jest po prostu na przeziebienie i chore gardelko czy kaszel??.
Dzieki Dziewczyny za rady.
Zycze zdrowka Waszym POciechom rowniez!!!!

Ten syropek jest raczej na zlagodzenie bolu i drapania w gardelku, bo nie jest on jakis wyksztusny, typowy na kaszel. ja sama go uzywalam bedac wciazy. A dzieciom mozna go podawac od roczku :)
 
my po wczorajszym dniu padnieci, pogoda boska wiec korzystalismy:-D:-D:-D a dzis niestety pada, a zapowiadali takieeeeeeeee slonce:wściekła/y::-:)angry:
Witam!
Mam pytanie do mam dzieciaczkow w wieku mniej wiecej mojej malej, czyli do roczku. Jak to jest ze snem u nich?? Moja mala znowu zaczela sie budzic 2 razy w nocy z przerazliwym placzem, wrecz spazmami. budzi sie jak w zegarku o 24 i o 5 raano. Nie da jej sie uspokoic, tylko butla z mlekiem pomaga. Chcialabym ja oduczyc jedzenia w nocy, ale nic nie skutkuje, nie da sie oszukac woda. Moze faktycznie jest glodna?? choc na kolacje zjada jakies 20 ml. kaszki takiej bardziej wodnistej w butelce. Juz sama nie wiem, mam wrazenie ze to jednak przyzwyczajenie.
A jak to jest u was?
iza jot - Asia przestala jesc w nocy jak skonczyla 9m-cy, ale niektore dzieci maja po 1.5roku i jedza, ja tez probowalam ja oszykac piciem ale nie dawalo rady, robilam mleko z kaszka zeby bylo bardziej syte i tez nic, sama zdecydowala kiedy juz nie bedzie jadla w nocy, teraz przed snem wypija ok 300ml mleka. Jesli chodzi o wybudzanie sie to u nas to jest na zeby jak tam ktorys sie przebija,
Marta F, ewelcia - zdrówka dla waszych pociech:tak::-)
Marta piesio fantastyczny:-)
lubiczanka- zdjecia super tylko faktycznie troche wieksze next time please;-)
Tichonek - gratki , nareszie dostalas MC;-)
sandrulinska - to super ze z Haneczka lepiej

uciekam na kapiel :rofl2: i jeszcze sos podszykuje na jutro a rano dokoncze;-)
 
Ostatnia edycja:
Kasiun ja podobnie jak dziewczyny "lecze" przeziebienie u Amandy. Kiedys smarowalam ja tym, czym Monia (kupisz w kazdej aptece, te kropelki karvol rowniez),ale Vick tez jest super, polecam do smarowania stopek na rozgrzanie(kupisz nawet w Joyce kolo siebie, ja tam kupowalam), no i ten syropek o ktorym Aga pisze rowniez (w Joyce tez kiedys bynajmniej byl, wlasnie zwykly ,delikatny, lagodzacy swedzenie w gardelku,"naturalny"). Jesli nie tam, to aptek w Headford nie brakuje, ta na samym dole ma najwiekszy wybor mysle. Zawsze jak moja Amanda choruje, to daje jej witaminki lub poprostu sama witaminke c(jest ogromny wybor ich pod rozna postacia, w proszku jak Vibovit albo w postaci zelek czy syropku,najwiekszy w boots, ale w tej aptece na dole u Ciebie rowniez cos sie znajdzie). Dopoki dzidzia jest tylko przeziebiona, to wazne jest, zeby wzmocnic jej organizm i lagodzic bol gardelka czy pomoc z katarkiem( np kropelki Otrivine child, w kazdej aptece kupisz).Na kaszel wyksztusny polecam Flegamine w syropku.Jak nic nie bedzie pomagac, to wtedy idz do lekarza. Z tym tez nie zwlekaj za dlugo, zeby nie przerodzilo sie w jakies zapalenie np ucha czy angine itp.ZDROWKA!

wilwia
obzarstwo u Ciebie bylo, az musialam sobie ziolka parzyc wieczorem...z przejedzenia :-D Bylo super!Dzis pewnie odsypialas ten dluuugi weekend dla Ciebie:-)

andzulina jutro nadjezdzam :-) Dam znac zanim wyjade z domu, zebys wode wstawiala na kawke, ale i tak najpierw do Gp zajade. Planuje wyjechac ok 12.

A ja dzis leniwy dzien. Ostatnie dni byly na wysokich obrotach, a dzis normalnie opadlam przez ta pogode. Dobrze,ze M dzis byl w domu, bo chyba bym umarla z nudow. Nawet mialam okazje sie zdrzemnac popoludniu, bo oczy same mi sie kleily. A wstalam dzis juz o 6:40, niestety dziecko nie dalo dluzej pospac.
 
Ostatnia edycja:
Kasiun
Snuffle w aptece ja smaruje tylko przod
A na gardlo mam tantum verde do psikania
Jak mala bedzie juz zdrowa to koniecznie musisz wpasc na kawke zeby nasze corcie sie poznaly ;-)
 
Kasiun ja podobnie jak dziewczyny "lecze" przeziebienie u Amandy. Kiedys smarowalam ja tym, czym Monia (kupisz w kazdej aptece, te kropelki karvol rowniez),ale Vick tez jest super, polecam do smarowania stopek na rozgrzanie(kupisz nawet w Joyce kolo siebie, ja tam kupowalam), no i ten syropek o ktorym Aga pisze rowniez (w Joyce tez kiedys bynajmniej byl, wlasnie zwykly ,delikatny, lagodzacy swedzenie w gardelku,"naturalny"). Jesli nie tam, to aptek w Headford nie brakuje, ta na samym dole ma najwiekszy wybor mysle. Zawsze jak moja Amanda choruje, to daje jej witaminki lub poprostu sama witaminke c(jest ogromny wybor ich pod rozna postacia, w proszku jak Vibovit albo w postaci zelek czy syropku,najwiekszy w boots, ale w tej aptece na dole u Ciebie rowniez cos sie znajdzie). Dopoki dzidzia jest tylko przeziebiona, to wazne jest, zeby wzmocnic jej organizm i lagodzic bol gardelka czy pomoc z katarkiem( np kropelki Otrivine child, w kazdej aptece kupisz).Na kaszel wyksztusny polecam Flegamine w syropku.Jak nic nie bedzie pomagac, to wtedy idz do lekarza. Z tym tez nie zwlekaj za dlugo, zeby nie przerodzilo sie w jakies zapalenie np ucha czy angine itp.ZDROWKA!



Hej Larciu! Chyba na Twoja odpowiedz musialam czekac. Informacja lacznie gdzie sie udac w tej mojej wioseczce hihi Zartuje. Wszystkim Kobitkom bardzo dziekuje za rady. Wszystko sobie ladnie spislalam i jutro za radami Roksi pedze na zakupy. Jak bylam dzisiaj w Keedies w tej Aptece to pytalam sie Ann to nic mi nie mogla polecic dla dziecka ponizej roku. Jedynie polecila mi cos co stosuje sie powyzej 2 roku, ze rodzice daja to mlodszym dzieciom. Ale ja raczej nie chcialabym stosowac czegos bez konsultacji z lekarzem. A dlaczego sie tak bronie, zeby do niego nie isc, otoz poprzednim razem jak mala dostala tylko wysokiej temp. poszlam do mojego GP i on zapisal jej antybiotyk bo stwierdzil, ze to infekcja gardla. Troche mnie to dziwilo, ze przy infekcji gardla nie ma kataru, kaszlu itp. no nic dalam jej dwie dawki i dostala wysypki ogroooomnej nastepnego dnia, a ze to byla sobota pojechalam do Clonbur do lekarza z Westdock ktory kazal natychmiast antybiotyk odlozyc bo tu kompletnie zadnej infekcji gardla ani niczego innego nie ma. Powtorzyl to kilkakrotnie. Okazalo sie ze byla to po prostu trzydniowka, jak ja sie zreszta domyslalam, ale chcialam sie upewnic przed weekendem.No i stad moje obawy.
Moja Malutka spi. Ma nosek bidulka zawalony i strasznie , ale to strasznie sie poci.Dalam jej calpol przed snem bo miala 38stopni temp.Budzila sie juz 3 razy i pewnie w nocy da mi w kosc. Choc widac ze jest mocno spiaca, bo ostatnim razem ani utulac jej nie musialam. Narazie to dalam jej priobotyki firmy Restore, bo ostatnim razem nie pamietalam nazwy jak o nich wspominalam, herbatke z lipy z miodem, a potem rumianek.Moze zwalczy to chorobsko. Jutro natre jej stopki, bo do Galway sie nie wybieram wiec mam nadzieje,ze za radami Larci dostane to tutaj.
Moniadan bardzo chetnie wpadne na kawke zeby poznac te nasze ksiezniczki :) ale i tez ty mozesz do nas wleciec :)

I juz tak ogolnie, bo ja nie chce sie narzucac tutaj nikomu, jesli ktos jest zainteresowany spotkaniem ze mna i moja Molly to piszcie na priv swoje nr telefonow, adresy, to bede wiedziala co dalej robic.
A juz teraz zycze wszystkim dzieciom kolorowych snow a ich mamusiom spokojnej nocy.
 
Wtam sie ja dzisiaj tez leniwy dzien.. pospałam troche potem do Didi pojechalam na grzańca i teraz włąsnie książke skonczyłam czytac(Monika Szwaja "zupa z ryby fugu") bardzo faja książka.
Tęskno mi za moim dzieckiem jeszcze 2 tygodnie, mama mi co chwile zdjecia jego przysyla, jest zadowolony w PL podoba mu sie. No ale niech juz wraca.

Zdrówka życzę chorowitkom!
Dobranoc
 
reklama
ello
ja sie tez dzis troszke lenilam ale to do poludnia, poxniej obiadek, wypucowalam lazieneczké a poxniej M z kolega poszli na silké a ja pilnowalam jego synka 5letniego i oczywiscie mojá malá diablice jaka sie staje w towarzystwie tego chlopczyka. Po dwoch godzinach myslalam ze padne pod stol krzyki, kwiki skakanie po kanapie i fotelach bieganie, przewracanie sie giglanie ahhhhh od dzis zaczynam sie modlic ze jezeli bede miec w przyszlosci drugie dziecko obyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy to byla dziewczynkaaaaaaa:tak::tak:
Jeszcze troszke sobie poczytam o twórczosci innych moze mnie cos natchnie ale najpierw bede musiala wyskoczyc po zakupy bo niestety za co sie zabiore to cos mi brakuje a to klej ,a to farba w odpowiednim kolorze itd:crazy:
 
Do góry