reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Mama na KP nie ma, że "za dużo przybiera". Piersią nie przekarmisz. Teraz szybko przybiera, to później zwolni. Franek w nocy śpi właściwie tylko na bokach (obu), czasem się przekręca na plecy. W dzień za to śpi na plecach albo na brzuchu.
 
reklama
Mama na KP nie ma, że "za dużo przybiera". Piersią nie przekarmisz. Teraz szybko przybiera, to później zwolni. Franek w nocy śpi właściwie tylko na bokach (obu), czasem się przekręca na plecy. W dzień za to śpi na plecach albo na brzuchu.
Ale Iskierka karmila też mm i teraz tylko kp będzie z tego co zrozumiałam [emoji6] więc gratuluję [emoji6]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi tez mowili przy pierwszym ze przybiera za duzo. Jak mial 3 miesiace wazyl ponad 7 kg a zaczynal z waga 3,5. Dostawal tylko cyca. Kazali mi podawac wode i karmienie co 3h nie czesciej..
 
No co ty można się pozbyć laktacji przez ćwiczenia? Dietę będę miała też pod karmienie i to że ćwiczę więc nic za mało i rygorystycznie wrecz bardziej zdrowo niz teraz jem. Zresztą ja się o kg nie boje bo 5 ponad to nie tak zle.. bardziej własnie zależy mi na ujędrnianiu.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Można można tak samo jak mozna stracić miesiączki przez zbyt intensywne treningi i rygorystyczną dietę.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Iskierka z babyono mam nawet nie uzywanr w rozmiarze m heh bo jednak zle były, pozniej z medeli kupilam tez m i byky idealne i uzywalismy na pocZatku jakos tydzień. I wyszlam z nich bez problemu.

Tez kocham slodkie tera ale w ogole to co chwile bym coś jadla[emoji1] zostalo mi jakos ponad 3kg i brzuch galareta, a wesele 3.5... Dzisiaj lazilam za sukienka a P siedzial z mlodym. Ladnie spal 3h więc zlazilam pelno sklepow.niby cos kupilam ale wypatrzylam tez cos innego i chyba tamta zwroce. Jak kupie ta druga to bedzie te na chrzciny juz na 11.06[emoji1]
Podwozie juz nie boli na szczescie ale ciekawe jak z uzyciem go bd. Dzisiaj mija 3tyg po porodzie. Jej jak ten czas zapiernicza! Bylismy wczoraj u pediatry pierwszy raz i jak tak dalej pojdzor to w pon bd juz 5kg jak nic. W niecale 3tyg przybral 1kg.

Iskierka ile dziecie przybiera ze za duzo?

A u mnie mlody duzo na bokach lezy. Chrzesnica tez lezala i nic....kij wie co robic..
Teraz około 400g na tydzień. Ja myślałalm ze to mało ale powiedziała ze dużo ponad normę. A mówiłam jej ze nie chce dokarmiać bo wcześniej spadł z wagi bo za rzadko karmiłam a nie dlatego że mało mleka. A jak zaczęłam regularnie i butla to teraz przybiera dużo.
 
Ale Iskierka karmila też mm i teraz tylko kp będzie z tego co zrozumiałam [emoji6] więc gratuluję [emoji6]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Tak już jest praktycznie na samej piersi. Jeśli już to dam mu na noc 30ml ale nie zawsze chce więc mu nie pcham. Mam nadzieje tylko ze ten delicol mu pomoże bo tyle starań o piers może pójść na marne.
 
Iskierka nie daj sobie wmówić, że za dużo przybiera! Franek tyje 150/160 g na dwa dni, więc tygodniowo znacznie więcej niż 400 ;) i to nie jest ponad normę. śmiało, możesz z mm zrezygnować i karm na żądanie a nie co 3h, nie przepajaj wodą ( Link do: Niemowlęta i woda – czy niemowlętom woda jest potrzebna do picia i życia ). Dziwi mnie dlaczego położne i nawet pediatrzy trzymaja się zaleceń sprzed 50 lat, a np rekomendacje who czy nawet polskiego ministerstwa zdrowia ignorują. Dziecko to nie robot, żeby idealnie książkowo się rozwijać. A Tobie to wybitnie ta położna miesza - najpierw za mało i dokarmiać (a wystarczyło nocne karmienia częściej), jak dziecko wreszcie odbiło z wagą to nagle za dużo.
 
Ostatnia edycja:
Iskierka nie daj sobie wmówić, że za dużo przybiera! Franek tyje 150/160 g na dwa dni, więc tygodniowo znacznie więcej niż 400 ;) i to nie jest ponad normę. śmiało, możesz z mm zrezygnować i karm na żądanie a nie co 3h, nie przepajaj wodą ( Link do: Niemowlęta i woda – czy niemowlętom woda jest potrzebna do picia i życia ). Dziwi mnie dlaczego położne i nawet pediatrzy trzymaja się zaleceń sprzed 50 lat, a np rekomendacje who czy nawet polskiego ministerstwa zdrowia ignorują. Dziecko to nie robot, żeby idealnie książkowo się rozwijać. A Tobie to wybitnie ta położna miesza - najpierw za mało i dokarmiać (a wystarczyło nocne karmienia częściej), jak dziecko wreszcie odbiło z wagą to nagle za dużo.
Ja sama już nie wiem co mam robić a jeszcze cały dzień mi nie śpi i z rąk nie schodzi. Zaczol mi ulewc, kuoa jakas rzadka i sie prezy. Jak na razie daje sama piers. Jej chodziło o to ze skoro tak przybiera na wadze to te mm mam już odstawić. Zobaczymy ile waga będzie.
 
Ostatnia edycja:
Iskierka może gazy ma? Bo jeśliby był problem z laktoza to tak samo po mm by go męczyło. Może z piersi zbyt łapczywie pije i powietrze łyka, stad prężenie. Espumisan pomaga. A na ulewanie i odgazowanie cuda działa leżenie na brzuchu, jak tak przyśnie to jeszcze lepiej. Tylko nie zaraz po jedzeniu. Po sesji brzuszkowania dużo odbija i juz nie ulewa.
 
reklama
Ja sama już nie wiem co mam robić a jeszcze cały dzień mi nie śpi i z rąk nie schodzi. Zaczol mi ulewc, kuoa jakas rzadka i sie prezy. Jak na razie daje sama piers. Jej chodziło o to ze skoro tak przybiera na wadze to te mm mam już odstawić. Zobaczymy ile waga będzie.
A probowalas karmic "pod gorke"? Calkiem wygodnie I odbija sie juz w trakcie jedzenia, bo jest ucisk na brzuszek. Zawsze to troche mniej gazow.
U mnie to samo z prezeniem, ulewaniem i kupe stara sie zrobic pol dnia przez co zasnac nie moze.
 
Do góry