reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Dorota nie mają prawa cię postawić w takiej sytuacji ajk przyniesiesz zwolnienei to oni to musza uszanowac i tyle a do tego jest to ich zakichanym obowiązkiem płacic za ciebie w końcu ci sie nalezy;-)i neid aj sie zbyc byle czym ajk by co mozesz zawsze psotraszyć sadem pracy ;-)
Milla łapią sie wszyscy an becikowe i biedni i bogaci:-D:tak:
Ninja to keidy sie przeprowadzacie na własne M:-) i oczywiscie gratuluje nowego nabytku:cool2:
a mi leci siara z jednego cycka:no::-p:baffled::dry::szok:
 
reklama
dorotaaa ja na Twoim miejscu napisałabym oświadczenie takiej treści:
Ja niżej podpisny/a zgadzam się ponieść wszelką odpowiedzialność finansową i prawną, w przypadku utraty zdrowia lub dalszych powikłań związanych z ciążą u pracownika..... w zamian oczekuję, że pracownik będzie przychodził do pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego.
Nikt Ci tego nie podpisze, a bądz twarda i powiedz że bez takowego zobowiązania pracować nie będziesz. I powiedz im twardo że jeśli nie dostaniesz wypłaty za te 32 dni zwolnienia za które muszą zapłącić to wnosisz skargę do Sądu Pracy. Co to za straszenie że nie mają nikogo na Twoje miejsce. To niech Pani kierownik zakasa rękawy i weźmie się do roboty. Po prostu nie przychodz do pracy i niech się gonią
 
A z tego co kojarzę, to skargę do Sądu Pracy składa sie bezpłatnie - po prostu ich postrasz jakby co. Nie zastanawiaj się - maluszek najważniejszy.

mrowa - w tym mieszkaniu to ja mieszkam prawie 3 lata hahahaahaha , po prostu zaproponowano nam świetne warunki wykupu i nie można było takiej okazji pominąć. A przeprowadzać sie będę do rodziców bo będziemy sie budować niedaleko nich (czyli 450 km od teraźniejszego miejsca zamieszkania) - po prostu wracam na stare śmieci i cieszę się z tego strasznie :-):-):-) Małżon zmienia miejsce pracy - przenoszą go (dlatego idę na zwolnienie, a mój szef wie, że już nie wrócę do pracy, ale zero problemu). Mamy świetny okres w życiu - modlę się, żeby cały czas nam tak gładko szło...

A w ogóle - już siara????? to ja nie wiedziałam, ze tak może być - hahahahaha, już bym poleciała z płaczem do gina, że jakieś wycieki mam
 
kobitki kochane melduję się ledwie żywa...
od poniedziałku mój J pracuje na nocki.. w związku z tym nie moge spać - budzę się o 3 i zasypiam przed 6, a o 6 pobudka.. do pracy chodzę nieprzytomna, a potem muszę zakuwać do egzaminu.. :szok::szok::szok: i niestety dzisiaj też jeszcze nad tym dość długo posiedzę..
no właśnie - jutro o 17 proszę o zbiorowe trzymanie kciuków:-) a ja jak wróce i troszkę odeśpię to obiecuje nadrobić zaległości (czytam regularie, ale z pisaniem kiepsko)..
pozdrawiam serdecznie!!
 
skaba, ja juz zaczynam trzymac kciuki :)

Ja ubezpieczona jestem w Gerlingu, płacę co miesiąc 44 zl a za urodzenie dziecka dostanę 1500. Po porodzie mam zamiar się wypisac ;) Chciałam przykombinować i ubezpieczyc sie też w PZU, bo mamy w pracy, ale pani mówiła o 6 miesiącach przed porodem więc wychodzi na styk, mogę nie zdążyć. Dowiadujcie się, bo przy poprzedniej ciąży też sie nie ubezpieczyłam bo było późno a potem okazało się że jest promocja i można się zapisać bez okresu karencji - więc udało mi się dostać kaskę.

Zaczynają się ciekawe sny, ach te hormony :) W poprzedniej ciąży też mi się śniły różniste różności, na przykład że znikły moje piersi ;) A koleżanka karmiła piersią rybkę, gigantycznego gupika ;)

Własnie przed chwilą wrócilam z koncertu, śpiewam w chórze. Nie ma to jak wieczór bez rodzinki :) Korzystam póki mogę, bo jak sie uroodzi mały ssaku to znowu będę uziemiona na dłuższy czas.
 
ja znam przypadki ze od połowy ciazy leci mleko z piersi że az kobiety musza wkąłdki nosic:baffled: wiec mozliwe ze i ty mrowa tak beziesz miała:tak:.Ja zobaczyłam pierwszą kropelke tuz po porodzie jak mi ja połozna wymiętosiłam z cycusia dla Oliwii:-D
dorota dziewczyny dobrze mówią - pomysł z tym pisemnym oświadczeniem jest najlepszy.JuZ od dawna wiadomoz ę nop jak u lekarza czegos nie mzoesz załatwić a wiesz ze masz ewidentnie rację każesz sobei dac na pismie że lekarz odmawia - zwykle nie podisuja.Tu sytuacja jest jasna!!!Az jestem złaze można tak traktowac ciężarną:wściekła/y:szefowie maja obowiazki wobec pracownika i an pewno nie moga cię zmusić do pracy do momentu porodu!To jakiś absurd!Jak sama piszesz ze nie alezy ci na tej pracy tak bardzo i żałujesz że sie tam przyjełaś to graj ostro.I tak do porodu maja absolutny obowiazek cie utrzymywac - olej chamów - Dzidziolek jest najwazaniejszy!!!!!
 
a i jeszcze jedno - u nas w firmie jest tak ze jak trzeba isc na urlop (bo np ma sie zaległy z porpzedniego roku) a niekoniecznie sie potrzebuje to wypisuje sie wniosek urlopowy i jednoczesnie stosowne podanie.Po prostu sprzedaje sie urlop.Za toz ę mimo formalnego wolengo chodzi sie do pracy dostaje sie dodatkowe pieniądze (podobnie jak tzw. "wczasy pod gruszą").Więc powiedż ze jak juz koniecznie chca zebys pracowała do porodu to neich ci płaca za to 200% stawki - zobaczymy jakie wyjscie parbdziej im podejdzie;-)
 
Witam porankowo!
skaba1 kciuki już odpalone:tak:
niekat przecieki miałam od 7 miesiąca, nie było to uciążliwe bo tylko brudziło mi bieliznę czasem przeszło na koszulkę:sorry2:, ale w trakcie karmienia Przemek z jednego ciągnął a z drugiego fonntanna tryskała, musiałam pod "niekarmiący" pieluchę podkładać:shocked2:
remeny a to jakiś "społeczny" chór czy koscielny. Fajnie jest tak się czasem ukulturnić:-)

Zobaczcie jaki mam pomysł na prezent dla małżona na urodziny KOSZULKI , Na jednej będzie zdjęcie Przema a na drugiej zdjęcie z usg z podpisem "to jest mój tatuś" No i zabiorę go na kolację do jakiejś kanjpy:blink:
 
reklama
Witam sie i ja :-)!

skaba1 kciuki oczywiście zaciśnięte!

milla29 becikowe (1000zł) otrzymuje każdy niezależnie od dochodu. Jest jednak drugi dodatek z tego tytułu (o którym ty wspomnialaś) też w wysokości 1000zł dla rodzin z niskim dochodem które maja prawo do zasiłku rodzinnego. Takie osoby po urodzeniu dostają w sumie 2000zł :-).

ninjacorps milo czytać takie rzeczy. Cieszę sie bardzo, że jesteś zadowolona ze swojego życia. Super :-)! Oby tak dalej!

Miłego dnia!
 
Do góry