reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Witam sie po dłuższej nieobecności,

podczytuje Was na bieżąco (prawie), ale z odpisywanie gorzej, bo nie dośc że Jaś dość absorbujący, to i róznica czasu nie ułatwia tego. Jak zajżę na forum, to Wy juz się żegnacie i zmykacie spać i wszystko juz przegadane.

Zazroszczę Wam WIOSNY i pieknej pogody, u mnie zimno (zero stopni), deszcz i strasznie wieje, zadnego listak jeszcze nie ma!
Jak czytam, że juz tak fajnie letnio ubieracie Marcjatka, to aż żal ściska, że swojego bąbla muszę pakować w kombinezonik, kocyk, zakrywać gondolę i biegiem do parku szybko łapać trochę świeżego powietrza i do domku:wściekła/y:

Wczoraj bylismy u pediatry, Jaś od wyjścia ze szpitala przybrał 1800 gr, waży obecnie 4200 i urósł 8 cm!!, mierzy już 58.
Strasznie nas to cieszy, bo ogólnie to niejadek z niego jest.
Ja ostatnio przeklinałam kanadyjskie pralki, co nie grzeją wody do odpowiedniej temperatury tylko wrzątek z kranu ciągną, ze wszystkie ubranka mi sprały, a tu sie okazuje, ze to Jaśko tak się wyciągnął:tak:. No nic to, powyciągałam już większe ubranka, a te za małe chowam do pudełka, może się jeszcze przydadzą?;-)

Widze, że problemy mamy wszystkie bardzo podobne - kolki, nie spanie, marudzenie.

Mój Jaśko uwielbia Gripe water, właśnie skończył 3 butelkę - jak pije to mam taką mine jakby ambrozje popijał, a nie lekarstwo na kolkę. Robi mu sie po tym błogo i zasypia, praktycznie zawsze działa, i co najważniejsze prawie od razu.
Po wieczornej kąpieli i jedzeniu, zasypia ok.10 i spi 5-6 godz. a nawet i dłużej mu się zdarzyło, ale jak wstanie to już za nic w świecie nie chce wracac do kołyski, tylko z nami dosypia do rana, tak mu tam samotnośc dokucza.

Madzik - dzięki za linka z usypiaczami, natychmiast wypróbowałam i działa!! Mały zasnął w 3 min. - mam czas cos do Was napisać - oby to nie był efekt pierwszego razu.

Patik - baby blues tak szybko nie odpuszcza, mi pomaga jak się wypłaczę, siedze tu sama z synkiem, bo eMek ciągle w szpitalu pracuje, żadnej rodziny na miejscu, znajomych niewielu, a i tak zajęci własnym życiem. Zrób cos tylko dla siebie, choćby pachnąca kąpiel, zapal świeczki - taka domowa aromaterapia...działa i uspokaja. Uszki do góry, będzie dobrze!

Bosanóżko - pisałaś o jakimś hamaczku dla Stellki, możesz napisać coś więcej, co to jest, jak działa i gdzie to mozna kupić. Mój Mały też ma asymetrie ułożeniową, co prawda niewielką, ale tu nic z tym nie robią.
Muszę przyznać, że bojowa Twoja panna i pełna energii, ciekawe czy to przypadkiem nie po mamie:tak: Najlepsze zyczenia urodzinowe dla twojego eMKa.

Malinko - cieszymy się z wyników, Ja i Jaś bardzo trzymaliśmy kciuki za Malinkowego Jaśka, mój synek jeszcze nie dogonił wagi urodzeniowej Twojego, dopiero teraz moge sobie wyobrazić, jaki z niego był duzy dzidziuś

Pinka - ja tez używam butelek Dr.Brown - jedyne z których moje dziecię chce pić, ale kolek to zupełnie nie wyeliminowało, bo ja karmię piersią i ściągnietym mlekiem. Przy MM -myślę, że to jedne z najlepszych butelek dla maluszków.

Ewi - mój EMek na małego tez mówi Rozdarciuch...taki mały a siłę w płucach ma, że ho, ho

Dziewczyny-Mamy dwójeczki/trójeczki dzieci - wielki szacun dla Was, ze Wy to wszystko ogarniacie, ja czasami nie wyrabiam, a moje mieszkanie po wyjściu na spacer wygląda jak po huraganie.

Dla rówieśniczek - Bosonóżkowej Stellki i Fifronkowej Eli z okazji ukończenia dziś 2 miesiąca przesyłam uściski od Jasia.

Wszystkim Wam Marcóweczkom i Marcjątkom oraz Waszym rodzinom życzymy wspaniałych, pogodnych, radosnych Świat Wielkiej Nocy, smacznego tradycyjnego jajka i obfitego dyngusa.
Wierzę, że te pierwsze Święta z naszymi milusińskimi będa wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.
 
reklama
mala, a mi zrobili szczepienie dziś, tylko pielęgniarka powiedziała, że niedługo pęknie i nic więcej. Twoja pediatra mówiła dlaczego musi pęknąć?
Asco, fajnie, że maluch tak rośnie. I dla Ciebie również Pogodnych Świąt Wielkanocnych
 
koncia własnie nie, powiedziała tylko ze aby zrobic szczepienie to musi sie wygoic do konca i albo peknie albo sie wchłonie mam przyjsc jak juz nie bede czuła babelka teraz to juz sama zglupialam bo powiedziała ze to potrwa ok 3 tyg ale pojde chyba normalnie jak bedzie mial 6 tyg i zobaczymy co powiedza pamietam, ze corka tez miala problemy z gojeniem ale drugie szczepienie miala na 6 tyg,
 
Asco dziękujęmy za kciuki :) A Twój Jaśko niech Wam rośnie zdrowo :* Zazdroszczę Ci, że masz prawie 3 kilo mniej do noszenia, a wiekowo prawie rówieśnicy ;) Ciekawe kiedy im się wagi zrównają ;)

Wiecie co.. Myślałam, że znalezienie niani to będzie cud nad.. Wierzycą, ale weszłam tutaj na stronę babyboom.niania.pl i aż oczy otworzyłam jak zobaczyłam, że w mojej mieścinie jest 300 ofert :O Zrobimy casting w sierpniu i wybierzemy najlepszą - będzie ubaw :D Jakoś mnie to minimalnie podniosło na duchu, bo i tak to będzie dramat zostawiać synka na 7h ciedziennie :/
 
Witam w ta piekna jesienna sloneczna pogode:) nie mam ostatnio czasu bo ciagle z Zuzia jestesmy na dworku korzystamy ze slonca to zawsze jakies zajecie lepsze niz siedzenie w domu chcialam zlozyc wam zyczenia swiateczne i juz uciekam

WESOLYCH SWIAT I MOKREGO DYNGUSA ABY DZIECIAKI DOBRZE SIE CHOWALY I ZDROWE BYLY;)


Malinka wracasz do pracy?ja tez nad tym myslalam ale zal mi zostawiac takie malutkie dziecko:(
 
Cornellko też sobie tego nie wyobrażam, ale finansowo byśmy polegli :/ Wszystko rozegra się na początku lipca, wtedy dowiem się czy na wychowawczym dawaliby mi zlecenia z pracy, jeśli tak - to biorę! ;)
 
Dziendoberek

Malinko, moja mala ma niecale 3 tyg a ja tez juz o pracy mysle.pewnie ten czas szybko zleci, wiec warto na zapas zerknac jakie sa opcje zostawienia dziecka. Na zlobek panstwowy raczej nie mam szans, w kolejce bede ok 300, prywatny zlobek na24 g tyg kosztuje kolo mnie 1200 zl! Pewnie warto doplacic do niani :(

Cornelko, korzystaj ze swiezego powietrza ile sie da! Ja tez staram sie byc na dworze jak najczesciej

Mala, koncia- ja u swojej nie widze zadnego babelka i sladu po szczepieniu, w sumie od poczatku nic niewidzialam
Mamy dziewczynek. Mam pytanko czy wasze male tez maja takie pogrubione piersi. Moja ma takie twarde grudki- mama zalecila mi oklady z altacetu badz tez sody oczyszczonej, ale jeszcze tego nie zrobilam. Wiem ze moja siostra miala piers nacinana bo jej sie ropien zrobil jakis. Jak to u was wyglada?
 
witam

dzis standardowo sprzatanie pranie i prasowanie obiad i sybkie zakupy jak synek pozwoli:-pto jeszcze wypd na ogród zasadzic kwiatki z córcią:-p

Bosa- jak czytam twoje posty to autentycznie widze swoją gwiazde jak była mała i ja tez wpwnym momęcie myslałam zektoś urok na nia rzucił:tak: nawet ją odczarowywałam juz nie pamietam w jak to było ale cos w wylewaniem czy przelewaniem wody do szklanki i wylewaniem tego za siebie heehheeh obłęd jakiś był......

Asco- to skoro mały ma kolki to może nie pasuje mu cos w twoim mleku bo tak jak mówisz na modyfikowanym działa bez zadnych wspomagaczy:tak::tak:

kregosłup mi dzie pęka doslownie
 
reklama
Dzien doberek;)
Noc spokojna za to ranek jak zwykle z marudzeniem,nie da mi ona pospac,jak sie obudzim ok 8 to juz nie ma spania tylko zabawa albo marudzenie,teraz kima mi na rekach;)
Znowu walcze z odparzeniem:( a juz długo nic nie było i mimo nie uzywania chusteczek nawilzanych tylko wody pojawiło sie znowu,Myslicie ze to od tego ze tak ciepło sie zrobiło? a moze te pampersy sa zbyt ''plastikowe'' i zaparzaja dupke?
Tulipku moja ma tez cucusie takie wypukłe ale nie twarde a pediatra nic nie mowił ze jest cos nie tak.
Mała,Koncia u nas ani sladu po tej szpitalnej szczepionce a mowili ze moze byc babel i sie babrac moze a tu ani sladu;)
Malina powrot do pracy to u mnie ciezki temat,wiem ze musze wrocic bo finansowo nie damy rady ale nie chce wracac tam gdzie pracowałam i nie wiem jak to wszystko rozegrac.
Asco i u Was zawita w koncu wiosna;)
Futrzak a jak Wasze odparzenia?poszły sobie?;)

cos dzis szare niebo u nas a w tv przed chwila mowili ze w całej polsce jest bezchmurno;)
miłego piatku mamuski:)
 
Do góry