reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

hej,
co u nas?hmmm...na razie jesteśmy zdrowi:tak:bo odkąd Natalia poszła do przedszkola choroby nas nie opuszczaly:no:zeszły tydzień chodziliśmy i dziś też poszła :tak:małego uczę butli, bo w środę zostaje już z babcią :baffled:
Misia - Wiki jest wogóle drobniutka, jak na moje oko. 12,5 kg waży. Widac w żłobku różnicę między nią, a innymi dziećmi - też dziewczynkami (i to nawet młodszymi parę miesięcy)
drobne są slodsze;-)piszę tak, bo moja też drobna :-D

Mamy za to problem ze wstydliwością i lękami. Już nawet była badana w kierunku ZA. Potrafiła cały dzień w żłobku przesiedzieć z zamkniętymi oczami. Teraz jest trochę lepiej, ale dalej wstydzi się bawić i uczestniczyć w zajęciach grupowych.
hmmmm...moźe to ze stresu:sorry2:oby szybko Wiki się z tym uporała:tak:moja wciąż zagubiona w przedszkolu:dry:
Misia współczuje powrotu do pracy, ale pomyśl dwie wypłaty to nie to co jedna.
na jednej nie przeżyjesz:no:

Moj Franio samodzielny facet, ale przedszkole zobowiazuje nie??? :)
się wie;-)

Misia odzyjesz w pracy uwierz!
wiem że masz rację , ale.... stres i tak jest:sorry2:
 
reklama
Gratuluje rodzeństwa naszym marcówką , my spodziewamy się na maj, synka :) 10 min poród to jednak możliwe???? a jak pierwszy????

Polka fajnie że się przeprowadziliście na swoje , pewnie spokojniej się Wam zyje

a no mozliwe:-Dpierwszy porod masakra ,dwa dni chodzenia z mega skurczami, a parte 5 godzin:-(no ale z Helcia cud malina:-)czego Tobie tez zycze i serdecznie gratuluje ,tak jak i pozostałym ciezaroweczkom:-D
 
Witajcie!
Aleście napisały. Okres dostałam, tak więc póki co, Daria zostaje jedynaczką. Gratuluję podwójnym obecnym i przyszłam mamom;)
U nas z pieluchami to się pożegnałyśmy jakieś półtora roku temu. Mała nadaje jak teleekspres, z tym że nie mówi litery "k", ale podobno ma czas.Poczekamy. Bałagan zostawia jak tsunami na Hawajach, ale i ja mam teraz bardzo mało czasu dla niej - za mało i tak jakoś mi smutno, ale cóż praca potrzebna :(
Wzrostowo Daria jest przeciętna 98cm, waży 14,5 kg, niby w normie, ale wydaje mi się że ma po mnie skłonności do tycia. Aha, czy wasze dzieci też tyle piją?? Moja potrafi 2 litry w ciągu dnia pochłonąć. :szok: A z gorszych informacji mamy przerośnięte migdały i kropelki obkurczające aplikujemy, za 3 tygodnie kontrola, trzymajcie kciuki by obyło się bez operacji.
 
Kacperek dalej nie chce gryźć mięsa ani klusek, wafelków i paluszków. Mówi tylko gra, mama,tata, baba,dziadzia papa, daj, jak, chleba, buła ale lekarz mówi, że to może być od wzmożonego napięcia mieśniowego. W pampersa dalej robi, a na słowo nocnik jest ryk.
Ale za to ostatnio zasypia sam bez leżaczka u siebie na łóżku.
Ze sprzątaniem jest różnie.
Wszyscy mamy katar i gardło.
 
Witajcie ponownie :happy:

U nas od prawie 2 miesięcy przełom: Kuba nareszcie woła kupę i pięknie robi na nocnik. Jestem przeszczęśliwa :tak:
Ja już powoli wysiadam. Zupełnie inaczej czuję się w tej ciąży, jestem cała obolała, ledwo chodzę. Marzę już o połowie kwietnia, może zacznę rodzić...:sorry:
 
No więc witam :)
Moja córka ma już 3 lata ^^. Dopiero teraz zauważyłam że są tu codzienne rozmówki marcówek :). Mam do was takie pytanie.Wybieracie się gdzieś na wakacje z waszymi pociechami?Jeżeli tak to gdzie?Bo moja córka mnie męczy już od kilku dni gdzie się wybierzemy a ja nie mam pojęcia.. :sorry2:
 
witam wszystkich
Byliśmy u logopedy i dała ćwiczenia, bo młody mówi niewiele. Wakacje spędziliśmy w domu i szczerze to Kacperek jest tak żywiołowy, że o odpoczynku nie ma mowy.
 
hej, tu mam Pawełka z marcówek. Moje imie Monika.
Stare forumowiczki powinny mnie pamiętać.
Tęskniłam za Wami. Szkoda , ze tutaj tak pusto...

Pozdrawiam Stare i Nowe marcóweczki oraz ich pociechy.. :)
 
Witam ponownie,
no dokładnie wątek znów zamiera:-(
u nas dzień za dniem leci:-DNatalka to już "stary" przedszkolak, choć drugi rok chodzi do maluszków,ale jest gwiazdą:-D:tak:uwielbia tańczyć i bardzo dobrze idzie jej gra na pianinie:tak:proste piosenki gra już sama (wlazł kotek,mam chusteczkę,stary niedźwiedź...a teraz Lulajże Jezuniu:tak:)...Staś zaś rozrabiaka i awanturnik....biega,ale z mówieniem na razie nie powala:-D
 
reklama
u nas na tyle poprawa z mową mówi " a,o,e,u,i, kiki (kotek), kaka ( kacperek) tata mama baba dziadzia daj am aa pipip (klakson) tra (traktor) auo (auto) kapkap (odgłos deszczu) szsz (odgłos wiatru) ho (chodź) miau mu koko nie tak mi kuku " jesteśmy pod stałą opieką logopedy i psychologa dziecięcego. Słuch ma idealny, trzeciego migdała brak, komora nosowa prosta, układ ślimakowy ucha rozwinięty prawidłowo. Codziennie ćwiczymy z Kacperkiem tak jak zaleciła nam logopeda. Siusiu i kupkę ładnie woła i aż jestem zdziwiona bo zna kolory i kształty.
 
Do góry