reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

ja zaczynałam dawać szybko - chyba właśnie ok 4 mca choc karmiłam piersią - najpierw soczki i zupki, kaszki później
bardzo nam ten system odpowiadał bo mały ładnie się przywyczajał do nowego jedzonka , świetnie przybierał (nasz lekarz uważał że samo mleko to już dla niego za mało- jak widzicie także lekarze różnia się podejściami) no i ja pracując dorywczo miałam wygode że synek może w tym czasie zupke zjeść
i pomimo że szybko wprowadzilismy inne niz mleczko rzeczy to bardzo długo Karol jadł tylko specjalne jedzenie dla dzieci, jak to samo co my to tylko te lekkostrawne potrawy, jak zupy to zawsze gotowane na mięsku, nigdy na kości...teraz jest chyba jednym z niewielu dzieci w przedszkolu które je bez problemu i w niczym nie wybrzydza :) i ciesze sie że ma zdrowe nawyki, nie je większości słodyczy ani żadnych fastfoodów - mozna mu postawić pod nosem a jego to nie rusza:)
chciałabym z Bartkiem postępować podobnie i oby tez nam tak gładko poszło...ja mimo wszystko nie wyobrażam sobie karmić półrocznego dziecka tylko piersią - ale rozumiem że są różne poglądy
a tak swoją droga może oddzielny wątek o jedzonku?
 
reklama
to teraz moja kolej ;-)

po doswiadczeniach z Jaskiem i jego alergia teraz moja biedna corka bedzie pewnie zapozniona w poznawaniu nowych smakow...

ja bede wprowadzala jeden produkt (tak jak napisala aneczka - latwiej wtedy wylapac co dziecko uczulilo) w ciagu 2 tygodni... tzn. podam jedna lyzeczke marchewki jednego dnia, nastepnego ciut wiecej, jak sie nic nie bedzie dzialo to znow troche wiecej... a poniewaz reakcja alergiczna na dany produkt moze wystapic do 14 dni po pojedynczym kontakcie z alergenem przez te 14 dni od pierwszego podania marchewki (czy jakiegokolwiek produktu) nie bede podawal niczego innego...

taki system spowoduje ze Monia bedzie w tyle za innymi sierpniowymi dziecmi :-) ale jeszcze sie wszystkiego naje :-) byle tylko ten nasz sytem okazal sie niepotrzebny i Monia mogla jesc wszystko w przeciwienstwie do swojego braciszka :-):tak:;-):-)
 
A jak to jest z tym wprowadzaniem jedzonka??
Chodzi mi o kolejność :tak: Co pierwsze, co później itd.
Bo ja myslałam że jako pierwsze będą kaszki ale z tego co czytam to okazuje się że kaszki później więc co najpierw?? :sorry:
 
najpierw marchewka albo jakies jablko... byle osobno, potem nowy proukt mozesz dodac do tego ktory jest juz w menu dziecka np. marchew z jabkiem :tak:

kasza manna wchodzi teraz dosc wczesnie - tzw. wczesna ekspozycja na gluten...

moze to pomoze :-) --> HiPP: Schemat żywienia
 
To ja chyba będę korzystać z rad mamuś doświadczonych i tez po jednym składniku dawać :))). Wole zawsze dmuchać na zimne. U mnie nie ma żadnego alergika, ale nigdy nic nie wiadomo.

Rubi, a od którego mc będziesz dawać Monisi inne jedzono?
 
ja wczoraj Amelke poczestowalam kilkoma kropelkami soczku ze slodkiego jabluszka i nawet kupka sie zrobila normalna:-)jak byly zielone kupki to teraz znowu sa musztardowe(i walnela ze 3 kupale wczoraj po tym soczku):-D
 
reklama
dostalam wlasnie w swoje lapki tabele jak wprowadzac jedzonko dla dzidzi.pierwsze 4 tyg jedzonka innego niz mleko:
TYDZ.1
-dzien1 i 2-mleko jak zwykle(te same ilosci i czestotliwosc) i czubeczek lyzeczki np startego jabluszka
-dzien3 i 4- mleko jak zwykle+ 1-2 lyzeczki np jabluszka czy marchewki
-dzien5 i 6-mleko jak zwykle+ po jednym karmieniu 2-5 lyzeczek np bananka
-dzien 7- mleko jak zwykle+ 2-5 lyzeczek innego jedzonka
TYDZ 2
MLEKO JAK ZWYKLE+ INNE JEDZONKO 1-2 RAZY DZIENNIE
-sniadanie-mleko + 2-5 lyzeczek solidnego jedzonka np jablko marchew
-obiadek- mleczko +2-5 lyzek jedzonka np marchewka-ziemniaczek
TYDZ 3
MLERKO JAK ZWYKLE +2x INNE JEDZONKO
sniadanie-mleczko+ 5-10 lyzeczek jedzonka np platkow(specjalne dla niemowlat bez glutenu,cukru,soli)
obiadek-mleczko+ 5-10 lyzeczek npkalafiorek-ser
TYDZ4
MLEKO JAK ZEWYKLE+ 2-3 POSILKI
sniadanie- mleko+ 5-10 lyzeczek np platkow badz ryzu(forma kleiku)
obiadek-mleko+ 5-10 lyzeczek npziemniaczek-kalafior
kolacja-mleko jak zwykle+ 5-10 lyzeczek jablko-jagodka,banan-ryz,banan-brzoskwinia
 
Do góry