reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

Evka przepis na kisiel nie mój tylko chyba Madzioolki, ale jest naprawdę super. Ja podaję całe żółtko co drugi dzień, czasem się przesunie o jeden dzien :zawstydzona/y: No ale ja mam córę. Pierwszy raz słyszę, żeby chłopcy mieli jeść mniej?
budyń na mm robisz dokłądnie tak samo jak kisiel, czyli gotujesz mm, osobno mieszasz mąkę w letnim mleku albo wodzie i do gotującego się mleka wlewasz rozwodnioną mąkę. Możesz do mleka dodać cokolwiek typu sok, mus itp.

marta ja też już kisiel będę tylko sama robić! Nie wiedziałam, że to takie proste:) Budyń też będę robić na bebilonie pepti ale dodam do tego odrobinę startych gruszek albo banana żeby miało "jakiś" smak:)
 
reklama
Moje maluchy dzis obiadek dwudaniowy wciągnęly, lae taki solidny, bo zupka na miesku była, tylko dałam im mniejszą porcje. Na drugoie udusiałm na masełku im rybke - miałam sole, do tego ziemniaczki i brokuł, maluchy wcinały az miło było patrzec, bardoz im smakowało. Kiedyś robiłam im zupke na rybce, ale im nie bardzo podeszla, a to pałaszowały:-).
Na podwieczorek zrobiłam kisiel na bobofrucie jabłkowo malinowym, no i tez smakowało więc tez na stałe wejdzie do naszego menu. Jutro chyba zrobie budyń, nigdy nie robiłam na mm bo jakoś wydawalo mi sie, ze mm nie mozna gotować
 
aaga
Oli je kaszki rosmanowskie i sa super.
Mozna jeszcze zrobic budyn mm i maka ziemniaczana, dodac owoców lub soku i jest owocowy budyn.

martina
Amela duza i mimo, ze czasem zje danonka to i tak jogurty naturalne wcina bez niczego.
Ja kupuje te zotta ich konsystencja mi najbardziej odpowiada.

evka
przepis na budyn wyzej :-)

Co do pieczywa to u nas grahamki króluja Olek zje 1/2 prawie codziennie.
 
Edi wczoraj zjadł pierwszą porcję jogurtu :-) Dodałam mojego musu owocowego. Wpierniczał, aż miło! :-)
A przedwczoraj chyba zapomniałam o żółtku, to mu potem samo dałam, łyżeczką - smakowało ;-)
 
dziewczyny czy któraś z Was mam karmiących piersią robi dzieciaczkowi budyń na mm jak pisze trasia?
moja mała je kaszki z Bobovity to wtedy na jakim mleku miałabym zrobić ten budyń?
 
Trasiu, dziękuję Ci, bardzo mi miło :-) :zawstydzona/y:

Przedwczoraj ugotowałam małemu pierwszy raz kaszę jęczmienną. Dodałam mięsko i warzywka - brokuły i marchewka. No i natka pietruszki na koniec. Dziś mamy słoiczek z tym samym, a po południu będę gotowała coś na kolejne dni - jakieś podpowiedzi? :-)
 
reklama
Do góry