reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

trasia, 400ml tego mm, to tak jak u nas, jeszcze chwila i się przyzwyczaisz:tak: Maja się rzuca na wafle i zawsze coś jej wpadnie gdzie nie trzeba...chrupki kukurydziane opanowała do perfekcji. Chleb lubi skubać, ale sytuacja jak z waflami
 
reklama
mrsmoon ja się jakoś strasznie tym mlekiem nie przejmuję, tragedii nie ma. Ważne, że w ogóle mleko pije. Zresztą dla mnie bebilon pepti nie jest super zdrowym i odżywczym posiłkiem, śmierdzi mi to mleko. Będę próbować częściowo przestawić ją na kozie, zobaczymy jak pójdzie.

zołza wczoraj zrobiłam twój makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem i czosnkiem. Dodałam królika i odrobinę mm, ale było pyszne! Marysia zajadała się jak nigdy!
 
jak ugotuję Marysi rosołek warzywny to jaką kaszę dodać żeby było coś w stylu krupniku? Wasze dzieci jedzą wodniste zupy? Bo ja zawsze robiłam bardziej papkę warzywną.
 
​trasia do krupnika kasza jęczmienna, a jak chcesz gęściejszą to daj gryczaną niepaloną, na pewno Marysia zje wodnistą, Maja kaszę łyzeczką też woli nie papkowatą tylko bardziej rozwodnioną
zolza próbowaliście tej niepalonej w końcu?
 
Trasiu, ja od jakiegoś czasu robię Edgarkowi takie wodniste zupki. Mały woli papki, ale papkowatą konsystencję ma drugie danie ;-) Myślę powoli o wprowadzeniu kaszy jęczmiennej. Do tej pory dawałam ryż albo kaszę gryczaną. Można dorzucić kuskus [raz tak zrobiłam].

edit.
Mrsmoon, nie znalazłam w sklepie :-( Poszukam jeszcze.

A gdzie kupujecie ryby? Byłam w eko-markecie, ale nie mają w ogóle surowych ryb...
 
dzięki wielkie za uspokojenie moich "mlecznych dylematów". Spróbujemy dodać owocków, budyniek..zobaczymy.
A jesli chodzi o jogurty naturalne to jakich firm używacie? Czy w jakiś sposób dosładzacie po dodaniu owoców? ja raczej jestem przeciwniczką cukrów jak najdlużej ale czy dla malucha taki sam naturalny jogurcik nie będzie zbyt kwaśny?

Co do ryb- kupuję w sklepiku rybnym gdzie co czwartek jest świeża dostawa
 
zmieliłam ugotowane mięso królika i zmieszałam z ryżem ;-) Ulepiłam pulpeciki i zamroziłam. Wyjmuję, wrzucam na chwilę do wody i gotowe :-) Zrobiłam też z kaszką wielozbożową, ale te zostaną do zupek, bo się, niestety, rozpadają. Muszę dopracować przepis ;-)[/QUOTE]

Zołza
- Może głupie pytanie-ale czy mięsko z ryżem nie rozlatuje się? czy dodałaś jajka?
 
Martina, muszę znaleźć w takim razie jakiś sklep rybny. Dzięki.

A co do jogurtów - absolutnie nie będę dosładzała. Owoce wystarczą. Jeżeli daję małemu jagody i pięknie zjada albo mus owocowy [jagody+wiśnie+jabłko] i też mu pasuje, to sądzę, że wystarczy mu dodatek owoców. Absolutnie, żadnego nadliczbowego cukru! ;-)
 
reklama

Zołza
- Może głupie pytanie-ale czy mięsko z ryżem nie rozlatuje się? czy dodałaś jajka?

:happy: Pytanie absolutnie nie jest głupie :-) Mięsko z kaszką się rozpadało okropnie, ale to z ryżem się trzyma. Wrzucam na moment do wody, byle się podgrzało[myślałam też o podgrzaniu na parze] - bo, oczywiście, jeśli za długo będzie w wodzie, to się rozleci. Nie dodawałam jajka. Mój Edi reaguje alergicznie na śladowe nawet ilości białka z jaja, więc muszę uważać.
 
Do góry