reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nagrobek dla dziecka

Witajcie moja maleńka odeszła tak nie dawno a teraz szukam nagrobku dl anaszej niuni.niestety sa tylko ciemne kolory . Jeśli krórejs z was udało sie zdobyć materiał na jasny pomniczek proszę podajcie nazwę kamienia z którego jest wykonany!!
Światełka dla naszych Aniołków
 
reklama
My straciliśmy naszego Karolka w czerwcu tego roku. Nic nie zapowiadało tragedii. Moja ciąża była donoszona. Rodziłam 3 dni przed terminem. Niestety Synuś urodził się martwy.
Już wybraliśmy pomniczek dla Niego. Będzie z mało popularnego kamienia - mylonitu.
Kamień jest koloru zielonego, jak większość rzeczy, które dla niego przed porodem kupiliśmy:-(. Płyta (ta pionowa) na pomniczku będzie w kształcie serca, a na niej będzie leżał Anioł. Bardzo zależy nam również, żeby było napisana jakaś sentencja, która oddawałaby nasze uczucia. Wybraliśmy taką:

Na progu życia los nieubłagany,
Zabrał nam Ciebie Karolku Kochany,
A nasze serca co dla Ciebie biły,
Na zawsze będą za Tobą tęskniły.

Wydaje mi się jednak, że będzie zbyt długa i chcemy ja jeszcze zmienić na coś innego.
Nigdy nie pomyślałabym, że coś takiego może nas spotkać.
Ktoś, kto tego nie przeżył, pojęcia nie ma, jak ciężko jest żyć po stracie dziecka,
jak ciężko jest pochować swoje maleństwo i jak trudno zrozumieć DLACZEGO?
Jednak my, Rodzice małych Aniołków musimy żyć dalej, musimy na nowo poukładać swoje życie, planować, marzyć i realizować.
Nie wolno zatrzymać nam się w tym strasznym miejscu zbyt długo.
Teraz musimy żyć tak, by kiedyś zasłużyć na spotkanie z naszymi Dziećmi.


 
Ostatnia edycja:
Witam was aniołkowe mamusie.Ja tez straciłam swoją ukochana córeczkę.Nasza historię już Wam opowiedziałam.Dla naszej Alicji początkowo chciałam biały granit ,piaskowiec ale mi odradzono piaskowiec a jasny granit wygląda jak polerowane lastriko.I tak krok po kroku wybralam granit VANGA (czarno -czerwony) .Nagrobek jest mojego pomysłu bo nic ciekawego na rynku nie znałazłam.zamiast płyty z serduszkiem czy misiem jest książka(czarna) ze złoconymi literami. na książce róża z brązu .Amorek (popiersie) a obok niego lampka czarno złota z granitu. sam grób jest poziomowany.15 cm na dole i 25 na górze .Ciężko go opisać .zrobie fotkę i wkleje .za grobem jest świerk 3 wrzosy i inne kwiaty.Miałam inne pomysły ale odradzono mi bo u nas w rzeszowie strasznie kradną z grobów ,dosłownie wszystko:wściekła/y:
 
dziewczyny nie wiem co czujecie, co przezywacie i jak to znosicie, ale podziwiam was jestescie dla mnie prawdziwymi mamusiami,
ja poronilam 2 lata temu, to bylo straszne , nie umialam sie odnalesc, ale wyciagnal mnie z tego moj synek,chodz nie widzialam bialej trumienki, bo to byl 12tydz to bolu to nie zmniejsza,ale teraz mam jeszcze corunie,
a moja kuzynka 2 mieisace temu stracila corunie, Marysie, tak bardzo chcialabym jej pomoc,

w tym szczegolnym dniu, dzien dziecka utracownego-
[*] dla naszych skarbeczkow najukochanszych
 
Moja siostra ma wyryte "można odejść na zawsze by stale być blisko". Zawsze kiedy odwiedzam jej grób i czytam te słowa, to wiem, że ona jest zawsze obok mnie i czuwa.
 
Witajcie...
Proponuję Wam połączenie juparany-jasny z wangą-ciemniejszy.
Napis jaki widnieje na mniejszym serduszku to:


Luli, Luli
Kiedyś Mama z Tatą Cię przytuli...

Takie zestawienie kolorów jest na pomniczku mojej pierwszej córuni Marty.

Kiedy będę gotowa opiszę Wam moją historię.
Choć minął już rok- mam ją wciąż w pamięci... Choć nosze pod sercem drugą córcię to o Marcie nigdy nie zapomnę...
 

Załączniki

  • DSC03557..jpg
    DSC03557..jpg
    43,8 KB · Wyświetleń: 4 359
Witam.Ja swojego synka straciłam prawie rok temu.Chciałam się poradzić co do napisu na nagrobku.Chodzi o to czy będzie pasował-"Śpij Bartusiu w ciemnym grobie,nasze myśli są przy obie.Bóg powołał Cię do siebie,żebyś był Aniołkiem w Niebie"
 
Witam.Ja swojego synka straciłam prawie rok temu.Chciałam się poradzić co do napisu na nagrobku.Chodzi o to czy będzie pasował-"Śpij Bartusiu w ciemnym grobie,nasze myśli są przy obie.Bóg powołał Cię do siebie,żebyś był Aniołkiem w Niebie"

ostatnie zdanie jest ładne.. ale jeśli mogę pokusić się o sczerosc.. to przezraza mnie wizja tego "ciemnego grobu ":-(
 
reklama
Kochane Mamy,
czytając wasze wpisy bardzo się wzruszyłam....Wiem, że straty kochanej osoby nie można przeboleć. Dzisiaj są urodziny mojej kochanej mamy, która opuściła mnie 5 lat temu i była dla mnie najważniejszą osobą na świecie. Siedem miesięcy temu i ja zostałam mamą. Teraz ta mała istotka zawładnęła moim sercem. Życzę wam miłości, która pozwoli zapomnieć i zrzucić z serca ten przygniatający ciężar....
 
Do góry