reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

najciekawsze gry i zabawy edukacyjne

reklama
chińczyk baaaardzo polecam mój ma skończone 5 i uwielbia ta grę.jak jedzie do babi i dziadka to zabiera ze soba i z nimi gra jak przyjda koledzy tez wyciaga ;-)
wiadomo każde dziecko jest inne ale mozesz spróbować;-)
 
ja też polecam "pędzące żółwie" - tu wygrana nigdy nie jest wiadoma więc dziecko się nie zniechęca i "skubane kurczaki" - to taka dynamiczna wersja tzw. "memory". "hej to moja ryba" - jeśli już troszkę zaczyna liczyć, te gry testowałam na sobie i dzieciach w rodzinie. możesz zajrzeć na planszoweczka.pl - nie reklamuję, ale wybór gier jest spory i można o nich poczytać.
 
Ja mam co prawda roczniaka, ale uwielbiam planszówki, więc podczytuję sobie, co piszecie :)

Jako dziecko uwielbiałam Memo. Fajnie gra się też w zwykłe domino, pchełki albo bierki - tak z mniej planszowych. Lubiłam też Skaczące czapeczki.
Jest ciekawa gra - Carcassone. Mam wersję "dorosłą", ale wiem, że jest też dziecięca :)

A dla starszaków i rodziców polecam Osadników z Catanu i Agricolę - mistrzostwo świata :)
 
'Pędzące żówie' są świetne:) ostatnio hitem jest 'super farmer' który wciąga również doroslych, uwielbiam zagadki smoka obioka, ja czytam zagadkę a kiedy jula ma czytac to podgląda obrazek i sama wymysla z tego zagadke dla mnie:D, grzybobranie jest super, chinczyk,skaczące czapeczki, tylko czasami gramy, mamy ciekawą scooby doo, starą, przywiezioną z anglii, jest ciekawa, bo trzeba specjalną latarką podświetlić ducha i znaleźć kartę do pray, mamy też coś jak super pamiec, z serii mądra sowa, ramka z klapkami, pod spodem wymienia sie plansze, to gra logopedyczna.

u nas w miescie jest wypozyczalnia gier planszowych, swietna sprawa.. mialam kiedys pozyczona gre karciana.. na kazdej okrąglej karcie jest 8 symboli kazdy w roznym rozmiarze, a kazde dwie karty zawsze mają 1 wspólny symbol (moze byc mniejszy wiekszy). gracze wykladają po jednej - kto pierwszy wyszuka które symbole sie powtarzają wygrywa

gramy tez w karty we wojnę:) latem w promocji tymbarku byly karty. na 2 są dwa kapsle, na 3 trzy itd. wiadomo kto ma więcej zbiera karty do siebie, król wygrywa z damą, a kiedy spotkają się takie same jest wojna:)

mamy tez niemiecką grę spejle aeg, ukladamy jajka w koszyczkach i kulamy kostką 5 oczek -wystawiam jajko na piąty talerzyk, jak ktos znow 5 wykula to jajo trafia na patelnie:)
 
polecam grę 'pali się!' - o tyle różni się od innych, ze samemu trzeba decydować o trasie, jaką strażak pokona do pożaru, a do tego jeszcze pożar może się przemieszczać. uczy więc podejmowania decyzji, reagowania na zmieniające się sytuacje, a moje dziecko ją uwielbia, bo nigdy nie ma dwóch takich samych rozgrywek ;-)

Gra Pali Się Trefl 569
 
reklama
Do góry