reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najczęstsze imiona 2010

ja też wybrałam bardziej tradycyjne imiona: Ola i Mateusz. Zawsze mi się podobały i myślę, że w przyszłości dzieci będą z nich zadowolone :p
 
reklama
My mamy dwoje dzieci.
Jak byłam w ciąży z córcia to bardzo chciałam żeby miała na imię Julcia-ale mąż powiedział że wiele koleżanek ma córki o tym imieniu i się nie zgadza na nie,bo potem w klasie bedzie tych Julek 10.
Więc zdecydowaliśmy że będzie albo Hania-mój typ albo Paulinka-typ męża.
Kiedy córcia sie urodziła to odrazu po spojrzeniu na nią było wiadomo że zostanie Paulinka.
Kiedy byłam w drugiej ciązy i lekarz powiedział że to chłopiec to wiedzieliśmy ze będzie Mateusz(imie wybrane jeszcze w pierwszej ciazy zanim potwierdziła sie płec)-jednak córci kojarzyło sie to imie tylko z synem sasiadów i nie chciała zeby jej brat się tak nazywał
Wtedy mąż wyciągnął książeczke do modlitwy i tam szukał imienia dla małego.Kiedy przeczytał imie Filip zobaczyłam uśmiech na twarzy jego i córki i już wiedzieliśmy że tak zostanie.
Tak też ochrzciliśmy synka-Filipek. Imie bardzo popularne jak sie później okazało, czego mąz chciał akurat uniknąc tak jak przy córce.
A jednak wyszło inaczej.
I choc czasem miewam mysli ze zmieniłabym mu to imie żeby nie był np tym 9 czy 10 Filipem w klasie to potem stukam się w głowe i mówie sobie:
I co z tego że jest kolejnym wśród wielu Filipków?-a nic,nie ważne, ważne że jest naszym kochanym synkiem,jedynym, wspaniałym i niepowtarzalnym
 
Julka, Oliwia, Maja, Nadia itp to raczej najczestsze imiona.
W Mojej Miejscowości jest Niewiele dziewczynek o imieniu Amelka, ale Oliwek i Julek to jest pełno;d
 
A My poszliśmy śladami tradycji i obydwaj synowie maja imiona po dziadkach 11 letni syn Cezary po moim Tacie i prawie dwutygodniowy syn Stanisław po Tacie Męża. Dla mnie te imiona dzięki temu maja niesamowita dusze.
 
Moja córeczka ma na imie Maja, wybierając imie nie kierowaliśmy sie modą ani na pewno nie serialem, który leciał na tvn hahaha a kilka osób to sugerowało, a ja nawet tego nie oglądałam :p
od początku była naszą mała pszczółka ;) i tak juz zostało
szczerze mówiąc nie uważam, żeby imie Maja bylo zbyt popularne - przynajmniej w naszym otoczeniu. na placu zabaw spotkałam sie tylko z jedną Mają, a tak to królują Wiktorie, Julie a ostatnio to same Helenki ;p
zawsze poodobały mi sie krótkie imiona i taki które niekoniecznie trzeba zdrabniac zeby zawołać dziecko
np. Małgorzata, to już do dziecka trzeba wołać gosia lub małgosia, nie uwazam ze to brzydkie imie ale wole krótkie :)
Jak będe mieć drugą córeczke to chciałabym żeby miała na imie Lena lub Ada, a dla synka niestety nie mam sprecyzowanego imienia :p
 
A ja mam Lilę :)) Nie mam żadnej znajomej, która dałaby tak na imię swojej córeczce. Więc ja osobiście się nie muszę przejmować popularnością imienia mojej córeczki :)
 
Mój starszy syn urodził się gdy na topie były Natalie,Nikole oraz Dawisie,Damianki i Daniele.
Znam bardzo dużo dzieci o tym imieniu .Mój syn urodził się w Dominiki więc został Dominikiem.Zresztą od początku takie imię wybraliśmy.W przedszkolu i w szkole jest jedynym Dominikiem.
Drugi synuś urodził się gdy preferowano imiona: Amelka,Oliwia,Jaś Kubuś (sama się nad tym imieniem zastanawiałam) Franek,Antoś .
Nadałam mu imię Bartosz i jak dotąd w przedszkolu jest jedynym Bartusiem ale na plaży faktycznie większość "nowych" kolegów miała na imię Bartuś :tak:.
 
a moja córcia ma na imię Amelka:) na poczatku miałabyć Oliwia aż do momentu kiedy "wybrała sobie imię":-Dnie podobało mi się a teraz jestem zakochana w tym imieniu jak i w mojej córci:-)
 
reklama
Moja córeczka ma na imię Zuzia.
Nie patrzyliśmy na to czy imię popularne czy nie, bardziej myślałam, że to takie zapomniane imię.
Przeglądaliśmy sobie po prostu imiona dla dziewczyn i Zuzanna najbardziej nam się spodobała.
I nagle okazało się że Zuzia to takie popularne imię. Ja co prawda nie znam żadnej innej niż moja córka, ale na BB widziałam kilka :tak:
 
Do góry