reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kochane dodatkowe kilogramy :)

reklama
Dziewczyny zlitujcie się... ok-jest temat o naszych kilosach, ale proszę bez komentarza w stylu "jestem grubasem" a nawet będąc w połowie ciązy macie prawidlowe BMI.....
2mur.gif
no i jeszcze przypominam: TAK w ciązy rośnie brzuch, a czasem nie tylko on...:eek:


21 tydzien na plusie 10 kg, obecnie 87 i 168 cm...no i co...mam teraz z domu nie wychodzic bo "grubas"???
2mur.gif
I jeszcze jednym moge Was zaskoczyć...przypuszczam, że na finiszu bedę z wagą trzycyfrową...no i co teraz powiecie??
Rany... mam wrażenie, ze niektóre z Was kokietuja i chca potwierdzenia, ze juz teraz to na prawdę ważą z tonę...
 
Loleczka zgadzam się z Tobą w 100 %,kurczę jedne tyją mało drugie dużo,ale to nie licytacja.Ja w ogóle byłam w szoku jak niektóre z Was piszą że przytyły 4 czy 5 kg i to strasznie dużo,więc wolałam nie pisać swojego przyrostu wagi.A ty grubasem nie jesteś tylko kobietą która nosi pod sercem drugie życie!
 
Loleczka, Franekkimono zgadzam się z Wami :) Każda z nas ma inna budowę ciała, inne nawyki żywieniowe i potrzeby i z różnej wagi startowała. Rozumiem dyskomfort, którego powodem jest większy wzrost wagi, ale póki ta waga nie szkodzi zdrowiu, to nie ma co się zadręczać i porównywać.
 
Loleczka - masz świętą rację! ja przytyłam 4kg, wieczorem wychodzi 5 kg ale nie będę pisała na pewno, że jestem gruba bo wcale się tak nie czuję!:-)

ja też widzę, że niektóre laski jak się napisze, że przytyło się więcej to pocieszają, że nic się nie martw, że schudniesz po itd. a za chwilę piszą, że same przytyły 2 kg i są grube! :sorry:
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem pisanie ile to ja zgrublam i jaka jestem juz gruba jest podobne do sytuacji jak dziewczyna jest ladna i wie o tym, ale bedzie wmawiac wszystkim, ze jest brzydka, zeby slyszec codzienne komplementy jaka to ona jest piekna:-D Tzw. pieszczenie sie nad soba.

Ja co prawda nie napisalam, ze jestem gruba i nie chodzi tu o kg, ktore przytylam. Ja juz waze 83kg przy 167cm i ja nie wygladam jak gruba kobieta ja juz wygladam jak wieloryb:-DAle dobrze mi z tym, wazne, ze dziecko nie narzeka. Zrzuce, jak sie dziecko urodzi i bedzie mi sie chcialo, bo ostatnio stalam sie krolowa fast fooodow - z powodu tymczasowego braku kuchni (mam nadzieje, ze nie mamy tutaj na forum dietetyczki, bo jeszcze dostane ciagi..:-D).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To u mnie już 53 (czyli na + 5 kg) przy wzroście niskie 160 cm. Gruba się może jeszcze nie czuję, ale na pewno CYCATA :confused2:

Sisha - dietetyczką nie jestem ;-) ale fast foody to średnio dobre jedzonko szczególnie na ciążę. I nie tylko o ewentualne zbędne kiloski chodzi, ale o to, ze potrzebujemy trochę więcej składników odżywczych, bo dziecko je z nas wyciąga, a śmieciowe jedzenie ma mało witamin i mikroelementów :baffled:
O ile nie jestem zwolenniczką rygorystycznego przestrzegania wszelkich możliwych zakazów ciążowych, to dla mnie regularne jedzenie w fast foodach odpada :no:
 
reklama
cwietka, mianem fast fooda okreslam jakiekolwiek jedzenie spozywane/kupywane na miescie. Tu przynajmniej gdzie mieszkam ludzie wszystkie przedrozne sklepiki z jedzeniem tak wlasnie nazywaja. Ostatnio jadlam kurczaka z grilla + ryz oraz raz mieso mielone jagniece tez z ryzem. Wiec nie wydaje mi sie, zeby bylo to az tak niezdrowe;-) Jem duzo salatek warzywnych i roznorakich owocow. A to, ze sobie pozwolilam od poczatku mojej ciazy na 5 BigMacow nie czyni mnie chyba taka zla. Jak pisalam burgery smieciowe nie jadam regularnie, bo by mnie znudzilo smakowo taki typ jedzenia;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry