reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze obawy i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
do mamusiek oraz bradziej zorientowanych: robiłam dzisiaj drugie hcg i wiem, że żeby sprawdzic prawidłowy przyrost trzeba zrobic po 48h ale mam pytanie??

5.12 miałam 1 844 (czyli niby 5 tydz)
19.12 powinien byc prawie ósmy tydz, a usg pokazało 5w2d
dzisiejsze hcg wyszlo 6 887

dopiero jutro ide do lekarza wiec do tego czasu moze wyrazicie swoje zdanie czy wszystko gra i w którym w końcu tyg mogę by:confused:

normy z laboratorium:
4 tydz-7,5-950
5 tydz-217-7138
6 tydz-158-31795
7 tydz-3697-163563
HELP!!! bo zeswiruję do jutra:baffled:
 
Ostatnia edycja:
nie rozumiem. lekarz zlecil mi jedno i drugie hcg
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem, po prostu myślałam, że masz coś do mierzenia w domu, bo mi nic takiego nikt nie dawał, wiec nie wiem co to. Rozumiem, że jedno i drugie robiłaś w ambulatorium??
 
tak, tak...podejrzewam, że gdyby bylo coś takiego dostepne do użytku domowego to byloby nadużywane pzrez niektóre dziewczyny ;p
 
normy z laboratorium:
4 tydz-7,5-950
5 tydz-217-7138
6 tydz-158-31795
7 tydz-3697-163563

Jeśli dobrze rozumuję, w 7 tygodniu HCG powinno wynosić od 3697 do 163563???
No to bardzo duża rozpiętość, a to oznacza, że nie tak istotna jest wartość co PRZYROST wartości.

Tak więc beta 7000 równie dobrze może być w 5tc, jak i w 6tc czy 7tc... (bo mieści się w przedziałach z tabelki).
 
Cześć Dziewczyny:)
ja mam 2 pytania, to moja pierwsza ciąża i mało się orientuje w tych badaniach, byłam już u lekarza, pierwsze zlecił mi badanie na ustalenie grupy krwi, a za drugim razem jak byłam zlecił szereg innych badań, chyba takich standardowych, (morfologia krwi, glukoza na czczo, VDRL, Toxo IgG, Toxo IgM, M
ocz badanie ogolne) i ciekawa jestem co to jest ta beta? bo tu piszecie o tym a mi lekarz nic takiego nie zlecił? wiec nie wiem o co chodzi?
a drugie pytanie dotyczy pracy, mam umowe na stałe i jak bedzie wszystko w pożądku( mam taką nadzieje chociaż pare dni temu dostałam lekkie plamienie i lekarz przepisał mi duphaston i kazał odpoczywąć, zazywam go i juz teraz jest ok:))to chciałabym pracować jak najdużej i moje pytanie brzmi kiedy zanieść do kadr zaświadczenie że jestem w ciązy? Bo chyba musze o tym powiedzieć, zresztą za niedługo to będzie już widać, no i badania wtedy można robić w czasie pracy:) Dodam że pracuje w bibliotece:)
pozdrawiam Was Dziewczyny i prosze o poradę:)
 
Cześć Dziewczyny:)
ciekawa jestem co to jest ta beta? bo tu piszecie o tym a mi lekarz nic takiego nie zlecił? wiec nie wiem o co chodzi?

Kasiunia - HCG (pełna nazwa to - gonadotropina kosmówkowa) jest hormonem, wytwarzanym przez organizm kobiety, aby kontrolować funkcjonowanie określonych narządów. Wraz z rozwojem ciąży wzrasta zapotrzebowanie na progesteron i jednocześnie bardzo szybko wzrasta produkcja i wydzielanie HCG. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hcg. Czasami lekarze zlecają badanie beta-hcg aby zobaczyć czy prawidłowo przyrasta (jest to badanie krwi, przy którym określone są odpowiednie normy stężenia hormonu dla danego tygodnia ciąży) ale najczęściej kobiet y same, po badaniu testem domowym, wykonują badanie w laboratorium, by upewnić się, że na pewno są w ciąży, oraz, że ciąża się rozwija. Ale nie martw się, że lekarz nie zlecił Ci tego badania, nie jest obowiązkowe i najczęściej lekar zamiast tego wykonuje po prostu usg.
 
reklama
Kurcze właśnie dostałam telefon żeby dziś na 12stą stawić się u lekarza, zdziwiłam się bo wizytę mam jutro, ale na koniec rozmowy Pani wspomniała coś o wynikach cytologii. Pewnie wyniki są złe, ale przez telefon nic mi nie powie :(( a ja ze strachu już umieram...... jestem w pracy i nie mogę się na niczym skupić wrr.... Boje się!!
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry