reklama

Nasze przepisy kulinarne

Temat na forum 'Październikowe mamy 2016' rozpoczęty przez Natusia16, 18 Marzec 2016.

1. Natusia16

Natusia16 Fanka BB :)

Zapraszam :)

• Lubię to Lubię to x 1
    • Suuuper :-) Suuuper :-) x 1
    • Lista
  2. Pat_ka

Pat_ka Fanka BB :)

3. reklama
  4. stonka84

stonka84 Fanka BB :)

Też takie robie jest bardzo bardzo dobre jeśli ktoś lubi bardzo słodkie ciasta :-)

5. meg88

meg88 Fanka BB :)

Ja kiedyś robiłam to ciasto ale jak dla mnie jest już za słodkie, przejadło mi się :-)

6. neilaaa

neilaaa Fanka BB :)

Ja polecam blog Link do: Qchenne-Inspiracje! Jak schudnąć bez jojo. Jak leczyć się dietą. można znaleźć wiele fajnych przepisów, poza tym uwielbiam Link do: Kwestia Smaku | Wyjątkowo na co dzień!.

Któraś z Was pisała o blogu Moje Wypieki i powiem szczerze że uwielbiałam ten blog, nadal z niego czasami korzystam ale wkurzają mnie przepisy ze składnikami które jedynie można dostać za granicą, poza tym są bardzo drogie. Wiele ciast które robiłam wychodziły bardzoooooo słodkie a wieczny krem z mascarpone już mi się znudził, ale na pewno jeszcze powrócę na ten blog.

7. neilaaa

neilaaa Fanka BB :)

8. @neilaaa ja pisalam o mojewypieki.com
    Ja robię tak, że jak mi ciasto za pierwszym razem jest za słodkie to zmieniam przepis i daje wg swojego gustu. Składniki w wiekszosci mam lub stosuje zamienniki. Pomyślałam, że jest wsrod nas kilka dziewczyn z uk i może im się przydac taka inspiracja na święta ;)
    ps.probowalas od niej jesiennej szarlotki? moja rodzina(7osob) na 1 posiedzenie zjada cale ciasto. :)

zgadzam się z Tobą kwestia smaku to bardzo dobra strona.

9. Wesoła Kobietka

Wesoła Kobietka Fanka BB :)

Patka też lubię to ciasto, ale tylko dwa razy dotąd robiłam. Z krowka to wszystkie słodkie. Ja najczesciej zagladam na kotlet.tv, ale na kwestia smaku również.

10. reklama
  11. luckychoice

luckychoice Fanka BB :)

Po wytrawne dania też sięgam do Kwestii Smaku :) Czasem zaglądam też na przepisy Magdy Gessler.

W kwestii wypieków, już zresztą o tym pisałam kiedyś, mam swoją jedną mistrzynię właśnie Panią Dorotkę z mojewypieki.com

Neilaaa, Marta, dla mnie większość tych przepisów jest przesłodzonych, zawsze w ciemno odejmuję 1/3 cukru, często też czytam wszystkie komentarze pod przepisem, żeby sprawdzić jak ludzie oceniają poziom słodkości. A już zwłaszcza jak są to przepisy inspirowane Nigellą, wtedy to 1/2 słodyczy odejmuję :D Poza kwestią ilości cukru, która jest bardzo indywidualna i na szczęście stopniowalna, nie mam zastrzeżeń do jej przepisów, zawsze wszystko wychodzi i to od najprostszych ciasteczek po wielowarstwowe torty :) Tych niektórych produktów trzeba się czasem naszukać, ale zwykle inwestuję w nie, jak wystarczają na kilka razy.

12. Taka_ja

Taka_ja Fanka BB :)

A znacie może jakiś wypróbowany przepis na smaczny sernik z "sera z wiaderka" ?

Poleć forum