reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze sprawdzone przepisy :P

To ja sie podzielę przepisem na najpyszniejszy i jednoczesnie najłatwiejszy SERNIK na świecie - przepis jest od jednej z mam wrzesniowych 2006, przetestowałam i wychodzi ZAWESZE PUSZYSTY :tak:

Sernik
1 kg sera sernikowo-kanapkowego
6 jajek (żółtka, z białek ubijamy pianę)
1 duża (0,5l) śmietana 18%
1,5 szklanki cukru
3 budynie śmietankowe lub waniliowe (takie, które rozrabia się w 0,5 l mleka, jeżeli są te wieksze do rozrobienia w 3/4 l mleka to 2 szt.)
Wszystkie składniki mieszamy mikserem, ja dodaję jeszcze aromat do ciast pomarańczowy kilka kropel, na koniec dodajemy ubita pianę i delikatnie mieszamy. Wszystko wylewamy do foremki wyłożonej biszkoptami.

miju a jak długo piec i w jakiej temp ???:sorry2:
 
reklama
Pączki

5 żółtek
1 całe jajko
10 dag drożdży utrzeć razem (ze szczyptą soli)

2 szklanki mleka
1/2 szklanki oleju
1/2 kostki masła lub margaryny
1/2 szklanki cukru razem podgrzać

1 kg mąki
2 łyżki spirytusu

Łaczyć na zmianę utarte i podgrzane składniki z mąką, ciasto wyrbia się podczas łączenia , nie trzeba się przemęczać. Na koniec dodać spiryts i wymieszać. Od razu można kulać pączki i stopniowo smażyć.

Uwaga nie zaparzyć jajek!(dlatego na zmianę i stopniowo)
 
jest baaaardzo prosty przepis na paczusie troche inne bez drozdzy - ale z serkiem homogenizowanym i nei trzeba formowac kuleczek, tylko wrzuca się łyżka rózne ilosci ciasta na gorący olej - i takei fajne stworki wychodza. A ostatnio jak robiłam to kazdy mi małego dzidziorka(jeszcze nierozwiniętego), takiego z brzuszka przypominał:baffled:

sa super pyszne jak dla mnie, szybko sie robi i mało składników - wieczorkiem sprawdze dokładnie przepis i napisze jak którąś bedzie interesiło... bo teraz niby pamietam, ale nie bede Was naciągac na ryzyko- gdyby jeszcze któras chciała spróbowac zrobic;))
 
Ostatnia edycja:
malbertka, mam gdzieś ten przepis, rzeczywiście prosty i szybki, tylko mało wydajny:-(.Te na oleju podobno przeszło tydzień zachowują świeżość. Nigdy jednak u mnie nie doczekały;-)
 
a ja bym chiała przepis na sos beszamelowy Aneczki bo wiem,że był ale tm mi umknał,bo mam w planach jutro Lasanie
 
Coś mi mówi, że ten wątek będzie często odwiedzany przeze mnie :-). Dodatkowe kg wam będę zawdzięczać. Jak na razie mam 3 na swoim koncie ;-).
 
Ja do beszamelu rozpuszczam na petelni masło/margarynę dodaję mąkę, pilnuję, żeby zbyt mocno się nie przyrumieniło. Stopniowo rozrzedzam mlekiem, na koniec dodaję sól, pieprz i gałkę.
 
reklama
jako wegetarianka polecam wypróbowaną wielokrotnie na sobie i znajomych pyszną i zdrową ZUPĘ Z SOCZEWICY:

-1 opakowanie soczewicy (najlepiej czerwonej, ale może być też inna) - jakieś 2-3 szklanki
- 1 duża lub 2 małe cebule
- 1 malutki słoik koncentratu pomidorowego
- przyprawy: kminek, listek laurowy, chili zmielone, pieprz, papryka mielona słodka lub ostra (wedle uznania)
- czosnek (rozgnieciony w prasce, zawsze dodaję kilka ząbków, bo lubię)

Soczewicę wsypujemy do wody i gotujemy przez około 30 minut (na opakowaniu powinno być wskazane ile trzeba ją gotować). W tym czasie cebulę kroimy w kosteczkę lub pióra i smażymy na oleju na jasnozłoty kolor. Dodajemy do gotującej się soczewicy, do tego koncentrat pomidorowy + przyprawy. Jeśli smak będzie mdły, dodaję kostkę warzywną Knorra (1 lub 2 - zależy od ilości zupy).
Mieszamy i gotowe:) wszystkim smakowała, a jej wykonanie jest proste i nie zabiera więcej niż pół godziny czasu. Polecam. Do tego zdrowa!

 
Do góry