reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze sprawdzone przepisy :P

majaam - tak troche mało wychodzi tych pączusiów - ja zawsze robie wszystko razy dwa

serek homogenizowany-waniliowy
3 całe jajka
cukier waniliowy
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1,5 szkl. mąki

wszystko wymiksować i smazyc tak jak wczesniej pisałam:tak:
 
reklama
majaam - tak troche mało wychodzi tych pączusiów - ja zawsze robie wszystko razy dwa

serek homogenizowany-waniliowy
3 całe jajka
cukier waniliowy
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1,5 szkl. mąki

wszystko wymiksować i smazyc tak jak wczesniej pisałam:tak:
a to są jakieś placki czy co,bo nie napisałaś co to???:confused2:chyba ,ze ja gafe palnęłam:baffled:
 
piwonia skarbie przeczytaj pierwsze zdanie;-)
moze nie pierwsze,ale cofnęłam sie do wczesniejszych postów i juz doczytałam,no dobrze powiedziałam,że gafe szczele
ale fajnie by było,że jak juz piszemy przepis,żeby było wiadomo co to jest czyli jakos zaznaczone wielkimi literami ,bo ja dzis niekumata jestem
 
Malbertka szkoda, ze tak późno przepis podałaś, bo do sklepu nie chce mi się iść a jutro tłusty czwartek ;-) Ale przepis kusi i na pewno spróbuje :-)
Ja w sobote faworki robiłam. Narobiłam się całe popołudnie, więc teraz odpoczywam :-D
 
"Oszczędne faworki "

Składniki:
30 dag (1 1/2 szklanki) mąki 4 żółtka,
2 łyżki śmietany,
5 dag (2 czubate łyżki) cukru pudru,
1 łyżka spirytusu lub octu,
50 dag tłuszczu do smażenia,
cukier puder i cukier waniliowy do posypania.


Sposób przyrządzenia:
Z przesianej mąki, żółtek śmietany, cukru i Octu zagnieść ciasto jak na pierogi. Dokładnie wyrobić i wybić wałkiem, by się napowietrzyło. Ciasto pozostawić na godzinę do wypoczęcia. Rozwałkować cienko, pokroić radełkiem na pasy długości 10 - 12 cm i szerokości 2 - 3 cm. Naciąć wzdłuż przez środek, przez otwór przewlec jeden koniec i przeciągnąć. Wkładać faworki na rozgrzany tłuszcz i zrumienić po obu stronach. Po usmażeniu ułożyć na bibule dla osączenia, przełożyć na półmisek i posypać cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym.

Nie może się nie udać :-D
 
A ja podaję przepis na ciasto, którego się nie piecze;-)
Ciasto 3 BIT:
Z uwagi na fakt, że nic tu nie trzeba zbytnio mieszać podaję składniki w kolejności od pierwszej warstwy:

Herbatniki (w sumie na mniejszą blachę wchodzi jakieś 6-7 opakowań zwykłych Herbatników Petit, choć podobno w Biedronce sprzedają mega paczki i wtedy można kupić 2 opakowania)
Dżem porzeczkowy (cały słoik)
Herbatniki
"Krówka"
,czyli 1 puszka ugotowanego skondensowanego mleka
Herbatniki
Bita śmietana
(ok. 500ml śmietany 30-36% zmiksowana z 2 opakowaniami śmietanfixu i 2 łyżkami cukru pudru)
Herbatniki
Polewa czekoladowa
(taka jaką się robi na każde ciasta, może być kupna gotowa. lub zrobiona z masła+łyżka wody+4 łyżki kakao)

Ciasto jest bajecznie proste. Zawsze wychodzi. Mój M uwielbia:-D Jest tak słodki i syte, że każdemu wystarczy kawałek i ma dość hihi;-)
Życzę smacznego!





 
reklama
i jak? które z tych co wczesniej nie robiły - juz zrobiły...zupke serową:blink:

ja robiłam - tyle ze bez mięska(bo wole żeby nie zepsuło mi smaczku-mało co z miesa mi smakuje:tak:)pysznosci wyszły - taka fajna zupka do pochliptania.
 
Do góry