reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nietypowy 6-latek

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2007
Postów
41
Mam 6-letniego brata, z racji tego że sama mam córeczke to zajmuj się także nim, w momencie kiedy rodzice są w pracy. W zadnym wypadku nei chcę krytykować mnetod wychowawczych naszych rodziców ale...... no właśnie i tu zaczynają się problemy. Janusz boi siędosłownie wszystkiego , wiatru, tego że chmury płynąpo niebie, psa...... dosłownie błachych rzeczy. Właśnie próbuję go namówić żeby wyszedł z nami na spacer, no ale nie bo boi sie osy, no i muchy latająpo dworze......zamknął się w pokoju, płacze jakby ktośobdzierał go ze skóry. Przecież nie zostawię go samego w domu. Tak jest właśnie z wieloma rzeczami. Jest okropnie nerwowy i agresywny.Zabawa z nim nawet to czysta męczarnia, bo co chwilkę sięwścieka. Najcheniej całymi dniami ogladałby telewizje... nie wspominając jużo tym że w wieku 6 lat waży 44kg. Doradzcie prosze co robić, bo ja zaczynam się poważnie o niego martwić. Czy to normalne żeby dziecko w tym wieku właśnie tak się zachwywało.
 
reklama
witaj
jestem mamą 5,5 letniego chłopczyka i zachowanie jakie opisujesz nie wydaje mi się takie jak u większości dzieci. mojego syna to ja muszę wręcz odciągać np z bardzo wysokich drabinek, z za głębokiej wody itd.. martwi mnie to ze Twój brat ma mało chęci poznawania świata...
a jego waga to już na pewno do normy nie należy. czy choruje na coś?
 
On jest naprawde bardzo inteligentny chłopiec i pod wzgledem intelektualnym to mysle że nawet przewyższa swoich niektórych rówieśników tylko jest dziecjkiem bardzo nerwowym...... no i tak mysle co by tu zrobić żeby mu pomóc...Co do chorób to jest raczej okazem zdrowia- al to tylko chyba. Z tego co wiem rodzice nie robili mu zadnych specjalistycznych badan. Ale potrafi jesc co pół godz.
 
Ewelka: zasugerowałaś, że to może wina metod wychowawczych. Ale nic o nich nie napisałaś. Może rzeczywiście tu leży problem. Trochę wskazuje na to fakt, że nikt nie kontroluje tego, ile Twój brat je i jak długo ogląda telewizję. Może chce pooglądać telewizję i zjeść coś dobrego, zamiast iść na spacer, dlatego wymyśla, że się boi.
 
Evelka - przede wszystkim wyłącz telewizor.... Nie ma zmiłuj, dziecko może nabawić się lęków oglądając niewłaściwie programy. I może właśnie zachowanie Twojego brata to nie wina "metod wychowawczych", ale ich brak? Mój syn ma 5 lat i 8 miesięcy. Uwielbia jazdę na rowerze, pływanie, książki, trudno go zawołać z dworu do domu... A, no i waga....44 to dużo. Ile ma wzrostu?
 
Moj syn ma 6 lat ok 135cm wzrostu i wazy 45kg,probuje wprowadzic mu diete,ale on jak widzi warzywa czy owoce dostaje bialej goraczki, z daleka krzyczy NIE :(
 
Pum@ - a dajesz mu słodycze? Bo jeśli tak to może wystarczy w pierwszej kolejności wyeliminować słodycze.
A jeśli chodzi o owoce i warzywa, to może pomysł superniani? Kupujesz po jednym owocu w sklepie, ale kupujesz wszystkie owoce jakie w ogóle masz w warzywniaku i robisz kolorowy talerz. Zawiązujesz synkowi oczy (albo nie, jak wolicie) i bawicie się w jak to smakuje. Dziecko gryzie po kawałku każdego owocka i sam wybiera co jest dobre co nie:)
Zawsze jest to zabawa a nie regularny posiłek:)
 
reklama
evelka, a może on je ponieważ jest nerwowy. Często tak właśnie jest,ze jedzenie kojarzy się z czymś przyjemnymi, odciąga myśli od lęków, skoro on się tak wszystkiego boi.
 
Do góry