reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta i plamienia

Martyna1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2021
Postów
752
Witam serdecznie. Od połowy cyklu mam plamienia...ginekolog przepisał duphaston...w 20 dc zrobiłam beta hcg który wyniósł 319 ...W kolejnym dniu ginekolog kazał powtórzyć i beta 415..lekarz uważa że jest to zbyt niski przyrost i ciaza nie rokuje ..nawet zasigerowal ciaze pozamaciczna i skierowanie do szpitala...czy to nie zawsze? Do okresu pozostał tydzień więc może po odstąpieniu duphaston pojawi się krwawienie? Czy to faktycznie tak niski przyrost? Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam
 
reklama
Kiedy miałaś ostatnią @?

Z ciekawości sprawdziłam Twój przyrost bety w kalkulatorze i wychodzi, że jest w normie. Rozumiem, że drugie badanie było następnego dnia wykonywane? Bez odstępu 48h od pierwszego?
 
Strasznie szybko Ci ta beta wyszła jak tydzień przed @. Ja bym jeszcze zrobiła min. 2 badania, może ruszy a poza tym przy becie niższej niż 1000 ciężko będzie coś na usg zobaczyć więc ciężko na razie wyrokować o pozamacicznej. Trzymam kciuki.
 
Witam serdecznie. Od połowy cyklu mam plamienia...ginekolog przepisał duphaston...w 20 dc zrobiłam beta hcg który wyniósł 319 ...W kolejnym dniu ginekolog kazał powtórzyć i beta 415..lekarz uważa że jest to zbyt niski przyrost i ciaza nie rokuje ..nawet zasigerowal ciaze pozamaciczna i skierowanie do szpitala...czy to nie zawsze? Do okresu pozostał tydzień więc może po odstąpieniu duphaston pojawi się krwawienie? Czy to faktycznie tak niski przyrost? Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam
Beta podwaja się w ciągu 48h, powtórz badanie w takim odstępie czasowym, wtedy będzie można coś powiedzieć. Jeżeli masz plamienia nie odstawiaj duphaston. Beta naprawdę fajna, więc nie skreślała bym ciąży.
 
Ilu dniowe masz cykle? W 20 dniu już taka wysoka beta? Jestem w szoku, to owulacja była chyba zaraz po okresie. Nie bada się przyrostu codziennie bo wtedy ciężko określić czy jest ok czy nie. Poczekaj teraz 48 h i zrób kolejne badanie.
 
Dzięki dziewczyny;) cykle 28 dniowe...szczerze mówiąc sama jestem zszokowana beta w tak wczesnej fazie...powtórzę hcg zobaczymy..
 
Na pewno w 20 dc?? Strasznie wysoka jak na ten dzień. Przyrost po 24 h wydaje się prawidłowy

Jaka była oststniA miesiączka,? Normala? Czy plamieniem?
 
Ostatni okres był bardzo obfity ale lekarz podejrzewał ciążę biochemiczne wówczas....może stąd tak wczesna owulacja ...jestem jeszcze 6 dni do terminu okresu ..
 
reklama
Ostatni okres był bardzo obfity ale lekarz podejrzewał ciążę biochemiczne wówczas....może stąd tak wczesna owulacja ...jestem jeszcze 6 dni do terminu okresu ..
Mi testy też wychodziły z tydzień przed okresem i nie były to cienie, a grube kreski prawie jak kontrolne. Cztery dni po terminie miesiączki miałam już betę 9 tyś i wszystko ok, więc wielkością bety póki co się nie przejmuj.
 
Do góry