reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Ja już po kontroli u gina. I też wybrałam się do niego z myślą o anykoncepcji (tym bardziej że po cesarce min rok nie można zajśćw ciąże - więc wpadka nie wchodzi w gre:)) I przepisał mi tabletki Azalia czy jakoś tak za tydzień zaczne brać bo kazał tydzień odczekać żeby były skuteczne w 100 % tak, że akurat wyjdzie 6 tyg. A mąż już z radości uszami klaszcze;)

A jak mam pytanie do mam karmiących piesią. Czy używacie smoczka uspokajającego?
Nina2003
ja nie daję mojej małej smoczka...nie chcę się upierać że nie zrobię tego w przyszłości ....ale wolałabym nie....
 
reklama
Własnie ja też się wzbraniam. Naczytałam się że to może zmniejszać laktację bo dziecko rzadziej chce jeść i oducza dziecko ssać pierś.
Dlatego pytam inne mamusie - jakie mają na ten temat zdanie.
 
Dziewczynki-moja Mała obudziła się dziś z zatkanym noskiem. Jak płacze to tez zanosi się delikatna chrypką :-( Znacie jakies delikatne sposoby na podleczenie Jej -nie chcę póki co panikowa i leciec do lekarza, no i oczywiscie nie chcialabym jej szprycowac jakimis lekami..

Kurcze - pogoda jest u nas tak kiepskawa, ze jeszczenie zaliczylysmy 1-go spacerku, a tu juz przeziębionko.. Pewnie goscie "cos" z soba przywlekli:-(


Aga, ja też polecam Nose Fridę, rewelacja, a Filip mi się czasem ze śmiechu przy tym odciąganiu krztusi:-) A nosek zakraplam solą fizjologiczną i maluch za chwilę zaczyna kichać, wystarczy tylko łapać w chusteczkę :-)
 
Nina2003 ja daję Filipowi smoczek i wprawdzie nie oduczył się ssać piersi, ale na pewno stał się dla niej dużo brutalniejszy....
 
dziewczyny ja mam takie szybkie pytanko - czy wam już wrócił okres??

bo dziś na wkładce zauważyłam krwisto czerwoną krew...zupełnie inny kolor niż krew popołogowa... i nie wiem co mam o tym sądzić :baffled:
 
A jak mam pytanie do mam karmiących piesią. Czy używacie smoczka uspokajającego?

Kochana - moja Mała ciągnie smoka od 6-go dnia życia:happy: czasami musze coś zrobic wokół siebie i na ten czas przekazuję Jagodę mojej Mamie (która jest niechodząca - porusza się wózkiem). Oczywiście przekazuję Ją zawsze nakarmioną i przebraną (zresztą z przebraniem moja Mama nie ma problemu) -ale jak zacznie płakac - smoczek spełnia swoją role w 100%. Używamy smoczka z Tommee Tippee - jeden jest na stałe u mojej mamy, drugi u nas:happy:i jestesmy z niego bardzo zadowolone:tak:

Ogólnie Jaga dostaję smoka jak marudzi u Rodziców a mnie chwilowo nie ma przy niej, no i przy nocnym zasypianiu. Gdy uśnie - zabieramy jej go :))) Takze jeszcze nie jest nałogową ciamciaczką smoka ;)
 
Ostatnia edycja:
dzieki marychna i klauduśka za porady:tak::-)

moja mama zajeła sie noskiem Jagi pod moją chwilową nieobecnośc - posmarowała jej nosek masłem:eek::baffled: ponoc stary dobry domowy sposób.. I wiecie co - odetkał Jej się :-D
Teraz spi mi smacznie, wiec chyba darujemy sobie dzisiaj wizytę u pediatry..

Siostra pojechała do apteki i zapytała o jakies doraźne kropelki dla niespełna 2 tygodniowego dzieciątka - otrzymała Oil Olbas (kropelka na poduszkę).

Zaraz wyślę M po Nose Fridę :-D
 
Cześć :)
Na podstawie Waszej aktywności widać, których mamuś dzieci są spokojniejsze i dają swoim mamusiom więcej czasu;)
Mój synek dziś kończy 1.miesiąc:)
Dalej budzi się często i długo czekamy, aż mu się odbije po jedzeniu - chociaż po kropelkach idzie to szybciej.
Mój połog jest ok. Już po ok. 2.tygodniach przestałam mocno krwawić - wystarczyły wkłądeczki, a od tygodnia juz nic nie używam.
Do lekarza idę w 6. tygodniu po porodzie i wtedy mam nadzieję się okaże, że już możemy z M.:))
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo ciepło:))
i wyspijcie się za mnie;)
 
aha,
tez uzywam smoczka uspokajajacego, ale tylko w awaryjnych sytuacjach. Przydaje sie, jak chce np. zjesc sniadanie albo sie umyc i synka trzyma M. ;)
Mam pytanie:
czy macie jeszcze te ciemna linie na brzuchu? Ja mam i ona w ogóle nie znika - co mozna na to poradzic?
 
reklama
barmanko ja mam to samo od 2 dni. Od czasu do czasu mi się ta krew pojawia, nie leci cały czas. Jestem przekonana, że to jeszcze nie okres, początkowo myślałam, że to może przez seks, ale skoro Tobie też się to przytrafiło to przyczyna leży gdzie indziej. Dowiem się we wtorek i o wszystkim doniosę :-)
 
Do góry