reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

A co ma zoltaczka do karmienia :baffled:? Ksawerek tez ma zoltaczke i polozna w ogole sie tym nie przejela a juz w ogole zadnych zalecen w tym kierunku.

Cyprysiowa, dziecka nie można karmić piersią, jeśli ma bardzo wysoki poziom bilirubiny, no a wiadomo, że oznacza to silną żółtaczkę , a więc silniejszą od takiej normalnej... Nie pamiętam już dokładnie dlaczego i z czego to wynika, ale wiem, że tak na pewno jest... :-)
 
reklama
Cyprysiowa - nie martw się miękkimi piersiami, moje też nie są twarde, bo mała często pija. A Twój synek robi kupki i jakiej konsystencji. Dzsiaj na wizycie patronażowej położna mówiła mi, że jak mała robi normalne, jajecznikowate kupki to znaczy, że nie ma opcji, żeby się nie najadała.
 
Pytia kurcze nie wiem jak okreslic ta konsystencje :-DAle takie normalne raczej, z tego co pamietam jak kazdy niemowlak tylko niewiem czy nie za zadko robi bo tylko raz na dzien...

Agacia mojemu zawsze w trakcie jedzenia sie odbija ale juz po to nie zawsze.
 
Hej,
Ja jem prawie wszystko...no może po za grochówką i kapustą ;-)
zawsze tak sie odżywiałam...i jakoś moje córki ni emiały z tym problemó...w sumie zaliczyłysmy 4 noce z kolką...4 dla dwóch :-)
Jesli chodzi o żółtaczkę i odstawianie od piersi...to szkoły sa dwie , otwocka i falenicka ;-)...moja Mania tez 3 dni lezała i była naświetlana a mojemu pediatrze nawet nie przychodziło na myśl, zeby mi kazac odstawić ...
Ja mam potworne strupy na sutkach i jak mała sie wssysa to czuje jak by mi ktoś piersi w maszynke do mielenia mięsa wsadził...i mielił ;-)
brrr....a mimo to podaję pierś małej zawsze wtedy kiedy sie tego domaga, na szczęście jak juz konkretnie sie naje to zasypia na około 3-4 godziny, potem zjada z jednej piersi....zasypia..odkładam ją do łóżeczka...zrywa sie z wielka awanturą...że śpi a cycek sobie poszedł...więc podaję jej drugą i po takiej dawce mleczka zasypia znowu na 3-4 godziny...
Mojej myszce odbija sie praktycznie za kazdym razem jak tylko poczuje trochę bardziej pionową pozycje.... a czasem w ogóle sie jej nie odbija i jest oki...kupska(tyle co gołąb narobi)sadzi praktycznie po każdym karmieniu...a co sie przy tym napruka ...conajmniej jak by robiła naprawde duże kupsko...zagladam a tam....tyle co ptaszek narobił :-)
Nawał na szczęście ma to do siebie, że szybko przechodzi nalezy tylko podawac dziecku pierś i wszystko sie samo unormuje...po prostu piersi bedą produkowały tyle mleka ile dziecko zje :-)
Owszem ból okropny ale naprawde przechodzi :-)
 
Agacia - moja myszka prawie nigdy nie odbija, nawet jak się ją długo nosi w pionie. Ale położna, patrząc na to, w jaki sposób pije, twierdzi, że po prostu nie łyka powietrza i dlatego nie odbija. Zacznie jak będzie ciut starsza i bedzie jeść naraz więcej pokarmu.

Cyprysiowa - jedna kupka dziennie jest ok. I jeśli nie jest to sama woda to znaczy, że dziecko dociera do pokarmu właściwego, więc pewnie sie najada.

Kiedy macie pierwsze wizyty lekarskie u pediatrów?
 
reklama
Pytia to ja pisałam Cyprysiowej o smoczku bo mój mały też sobie tak zrobił jak jej synek że dwa dni by cały czas leżał przy cycu i tez tylko tak chwytał żeby sobie poniuplać i smoczek troszkę rozwiązała sprawę bo przeszło mu to ale po jakims czasie wypluł i smoczka choć pierś traktował już normalnie a nie jak smoczek. Ale sa różne dziecie i tak jak mówisz czasem może potem nie chceić piersi.

Co do żółtaczki to mój mały miał 18 bilirubiny i normalnie go karmiłam piersią. Pierwsze słysze żeby nie było mozna karmic....
 
Do góry