reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dziękuję za odpowiedzi. Cieszę się że tu trafiłam bo wy mnie przynajmniej rozumiecie. Wczoraj zlapalam dola bo sie naczytalam ze otyłość utrudnia porod sn i ciąże otyłych kobiet kończą się częściej cc, ktore z kolei jest cięższe do przeprowadzenia niż w przypadku kobiet szczupłych... ehhh....
Mam jeszcze pytanie czy lekarz próbował Wam robić usg 3d? Słyszałam że ciężko podejrzeć dzieciątko w przypadku otyłości. Mój na razie nie próbował. Plci też nie znamy na 100%
 
reklama
A co na to lekarz? Może tu jakiś problem zdrowotny się przyczynia?
Wszystkie wyniki mam bardzo dobre:-) cukry wręcz idealne. Tarczyca również więc przyczyn zdrowotnych nie ma :-). Mnie dobija fakt że chciałam przytyć max 15 kg za cała ciążę a niestety pewnie przekrocze 20.
 
Najważniejsze w tym wszystkim, że Ty masz dobre wyniki i maluszek też [emoji6] taka widocznie Twoja natura w ciąży, może masz jakieś obrzęki i woda się zbiera, jest upalnie i organizm może po prostu świrować, tym bardziej w ciąży. Teraz ciesz się ciążą, a po ciąży jeżeli te kg nie zejdą, to wtedy możesz się udać po pomoc do dietetyka. W ciąży diety redukcyjne nie są dopuszczalne, ponieważ musimy zadbać o to, żeby maluszkowi nie zabrakło żadnych składników odżywczych. Pij ok. 3 litry niegazowanej wody dziennie, powtarzane jest to chyba na każdym kroku, ale naprawdę odpowiednie nawodnienie organizmu czasami wystarczy, aby zauważyć spadek wagi. I taki spadek nawet w ciąży będzie jak najbardziej zdrowy [emoji6]
Wszystkie wyniki mam bardzo dobre:-) cukry wręcz idealne. Tarczyca również więc przyczyn zdrowotnych nie ma :-). Mnie dobija fakt że chciałam przytyć max 15 kg za cała ciążę a niestety pewnie przekrocze 20.
 
Cześć Mamy i przyszłe Mamusie! My już rozpakowane od 7.06.
Przytyłam więcej niż planowałam... Do 6 msc chyba tylko 2 czy 3kg, potem poleciał do 10.5kg. Z dietą nie uważałam za bardzo, ale jadłam zdrowiej i mniej. Dziś po równym tyg zwazylam się i jestem na 0[emoji3] oczywiście brzuch jest spory, ciuchy i tak sporo za małe, ale myślę że za 2 tyg trochę się wszystko "wciągnie". Trzymam kciuki za udane porody[emoji110]i SN przy nadwadze nie jest niczym strasznym!!
A tu Iga, 3.5kg szczęścia [emoji7]
IMG_20190612_141103.jpeg
 
Gratuluję, piękna córeczka [emoji7]
Fantastycznie, że tak szybko waga spadła, dajesz dużą nadzieję na to, że nawet z większą wagą można szybko dojść do siebie po porodzie. Ja najbardziej właśnie boję się tego, że brzuch mi się nie wciągnie i zostanie jeszcze większy worek niż miałam przed ciążą.

Cześć Mamy i przyszłe Mamusie! My już rozpakowane od 7.06.
Przytyłam więcej niż planowałam... Do 6 msc chyba tylko 2 czy 3kg, potem poleciał do 10.5kg. Z dietą nie uważałam za bardzo, ale jadłam zdrowiej i mniej. Dziś po równym tyg zwazylam się i jestem na 0[emoji3] oczywiście brzuch jest spory, ciuchy i tak sporo za małe, ale myślę że za 2 tyg trochę się wszystko "wciągnie". Trzymam kciuki za udane porody[emoji110]i SN przy nadwadze nie jest niczym strasznym!!
A tu Iga, 3.5kg szczęścia [emoji7]Zobacz załącznik 985573
 
Cześć Mamy i przyszłe Mamusie! My już rozpakowane od 7.06.
Przytyłam więcej niż planowałam... Do 6 msc chyba tylko 2 czy 3kg, potem poleciał do 10.5kg. Z dietą nie uważałam za bardzo, ale jadłam zdrowiej i mniej. Dziś po równym tyg zwazylam się i jestem na 0[emoji3] oczywiście brzuch jest spory, ciuchy i tak sporo za małe, ale myślę że za 2 tyg trochę się wszystko "wciągnie". Trzymam kciuki za udane porody[emoji110]i SN przy nadwadze nie jest niczym strasznym!!
A tu Iga, 3.5kg szczęścia [emoji7]Zobacz załącznik 985573
Śliczne maleństwo :):) Gratuluję! :) :)

Zazdroszczę, bo też chciałabym być już po.
Strasznie boję się porodu (będę mieć cc) i tego co mnie czeka potem w szpitalu..
 
Cześć dziewczyny :) widzę dużo nowych osoby, co mnie cieszy :) wcześniej tutaj się udzielałam podczas trochę długich starań o dziecko, od sierpnia jestem mamą cudnego chłopaka, a wczoraj okazało się, że jestem a drugiej ciąży [emoji3590] także znowu czeka mnie walka z wagą i wszystkim tym, co Wy dobrze znacie [emoji4] mam nadzieję, że się znowu tutaj wkręcę [emoji847]

Gratuluję wszystkim ciężarówkom i tym rozpakowany [emoji3590]
 
reklama
Do góry