reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk brak zarodka

Dołączył(a)
26 Kwiecień 2023
Postów
6
Hej dziewczyny! ☺️
Czy według was ten pęcherzyk nie jest za mały, czy to normalne, że jeszcze nie ma zarodka ?
Ostatnia miesiączka 26.03
Badanie jest z 28.04 beta wtedy wynosiła 820.
 

Załączniki

  • IMG_2262.jpeg
    IMG_2262.jpeg
    45,1 KB · Wyświetleń: 345
  • IMG_2234.jpeg
    IMG_2234.jpeg
    160,6 KB · Wyświetleń: 150
reklama
To jest całkiem niezły pęcherzyk

Bety bym już nie sprawdzała bo przyrosty mogą być gorsze przy takiej wartosci
Idź do lekarza za 2 tygodnie i traktuj się jak we wczesnej ciąży, chyba ze masz trudny wywiad położniczy?
Ja tam na upartego widzę mini mini ślad zarodka i pęcherzyka zoltkowego.
 
To jest całkiem niezły pęcherzyk

Bety bym już nie sprawdzała bo przyrosty mogą być gorsze przy takiej wartosci
Idź do lekarza za 2 tygodnie i traktuj się jak we wczesnej ciąży, chyba ze masz trudny wywiad położniczy?
Ja tam na upartego widzę mini mini ślad zarodka i pęcherzyka zoltkowego.

Przy becie 820 ślad zarodka 🤦‍♀️
Bosz...
 
Przy becie 820 ślad zarodka 🤦‍♀️
Bosz...
Mogę Ci pokazać, akurat podstawowe ginekologiczne jeszcze uczą analizować na zajęciach z ginekologii :)
Dlatego każdej dziewczynie odradzam publikacje zdjęć z usg/zdjęć swojego śluzu pochwowego/usg płci.
Zaraz się zleci dużo osób a jednak większość ma wiedzę opartą na internecie i powie Ci, że coś jest możliwe/niemożliwe na 100% .
Idź do lekarza, jeśli mu nie ufasz to zmień ale raczej sprzęt ma dobry :)
 
Mogę Ci pokazać, akurat podstawowe ginekologiczne jeszcze uczą analizować na zajęciach z ginekologii :)
Dlatego każdej dziewczynie odradzam publikacje zdjęć z usg/zdjęć swojego śluzu pochwowego/usg płci.
Zaraz się zleci dużo osób a jednak większość ma wiedzę opartą na internecie i powie Ci, że coś jest możliwe/niemożliwe na 100% .

Jak widać uczą nie wszystkich. Umiem sobie wyobrazić, które 2 plamy wzięłaś za Yolk Sac i zarodek i tym bardziej mnie dziwi przyznawanie się do bycia na zajęciach z ginekologii. Ktoś kto nie ma pojęcia mógłby bez wstydu się po prostu pomylić...
 
Mogę Ci pokazać, akurat podstawowe ginekologiczne jeszcze uczą analizować na zajęciach z ginekologii :)
Dlatego każdej dziewczynie odradzam publikacje zdjęć z usg/zdjęć swojego śluzu pochwowego/usg płci.
Zaraz się zleci dużo osób a jednak większość ma wiedzę opartą na internecie i powie Ci, że coś jest możliwe/niemożliwe na 100% .
Idź do lekarza, jeśli mu nie ufasz to zmień ale raczej sprzęt ma dobry :)
Jak dla mnie to w ogóle nie jest pęcherzyk ciążowy. Widzę tam jeszcze 5 takich samych. Beta 820 też nie jest wartością, przy której musi być coś widać. Zrobiłabym kolejne usg po tygodniu


Byłam u dwóch lekarzy. U jednego 28.04 u drugiego trzy dni później. U każdego usłyszałam to samo tzn, że widać malutki pęcherzyk z żółtkowym.
Sama byłam zaskoczona, że przy takiej becie coś zauważyli.
 
reklama
Byłam u dwóch lekarzy. U jednego 28.04 u drugiego trzy dni później. U każdego usłyszałam to samo tzn, że widać malutki pęcherzyk z żółtkowym.
Sama byłam zaskoczona, że przy takiej becie coś zauważyli.
Średnia wartość bety przy której coś widać to 1000, przy 1500 brak pęcherzyka w jamie macicy skłania do obserwacji w kierunki CPM. Na dobrym sprzęcie w klinice leczenia niepłodności zdarzało mi się widzieć pecherzyki przy od 750 w górę.
Rozne są tez odczynniki w laboratoriach, czułość urządzeń itp (ale swoistość jest 100%, czyli beta powyżej 5 to beta powyżej 5 ;))
Jesteś zaraz po miesiączce, wiec sukces ze coś w ogóle poza obrzeknieta macica jest.
Podejdź na spokojnie za 2 tygodnie albo za tydzień, choć myśle że bym się nie nastawiała na FHR jeszcze
I powodzenia, to I ciąża?
EDIT: Dopisze do kobiet które się martwią, poniżej 1000-1500 absolutnie nie musi być widać pęcherzyka i to raczej rzadka sytuacja, organizm ludzki, skomplikowane procesy zapłodnienia i implantacji oraz rożna jakość sprzętu są zbyt złożonymi zagadnieniami, zeby były w tym zakresie sztywne ramy ❤️ Raz na jakiś czas zdarzy się farciara, która na I wizycie zobaczy już serduszko (mojej córki biło na pierwszej wizycie, drugi dzien od zrobienia testu a nastawiliśmy się na obraz podobny do tego u autorki posta), ale do 8 tygodnia (w skrajnych przypadkach, bardzo przesuniętych, spontanicznych owulacjach posiłkując się tylko datą miesiączki nawet do 10 wg OM) możemy na nie zaczekać. To ze jedna z nas tak miała nic nie oznacza. Kluczowe jest słuchanie się swojego lekarza lub rekonsultacja, a forum traktować jako wsparcie emocjonalne/anegdotyczne :) pozdrawiam wszystkie nerwuski :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry