reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pielęgnacja maluchów

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Temat świetny, chyba juz wiekszośc z nas się zastanawia jak to bedzie.. To juz całkiem niedługo! :)

To i ja mam pytanie. Bedziecie używać pieluchy jednorazowe zamiennie z tetrowymi czy decydujecie się jednak tylko na pampersy? Zastanawiam się nad tym które są lepsze. Pampersy wiadomo - wygodniejsze dla nas ale jak dla dzieciaczka?
 
reklama
ja jednak zamierzam uzywac pampersów. Chyba ze okaze sie ze dziecko jest uczulone, albo szybko mu sie bedzie pupa odparzac to wtedy czesciowo tetrówki. Ale nie wyobrazam sobie prania pieluch na okrągło. Pamietam jeszcze jak moja mama to robila przy mojej najmlodszej siostrze.
 
Co do kąpania, tez jakoś nie wyobrażam sobie najpierw mydelnia dziecka a dopiero potem wsadzania go do wody. Spróbujcie same się namydlic żelem pod prysznic a dopiero potem wejsc do wody - niezbyt fajna perspektywa.:szok:
 
Temat świetny, chyba juz wiekszośc z nas się zastanawia jak to bedzie.. To juz całkiem niedługo! :)

To i ja mam pytanie. Bedziecie używać pieluchy jednorazowe zamiennie z tetrowymi czy decydujecie się jednak tylko na pampersy? Zastanawiam się nad tym które są lepsze. Pampersy wiadomo - wygodniejsze dla nas ale jak dla dzieciaczka?
ja tylko pampersy, nie będę się bawiła w pranie, gotowanie itd
 
ja zakupiłam 2 opakowania pampersów 2 (po 94 szt), zastanawiam się na jak długo taki rozmiar starcza
 
Ja początkowo tylko pieluchy jednorazowe jak słyszałam, że na początku taką pieluchę zmienia się niemowlakowi nawet kilkanaście razy na dobę to nie wyobrażam sobie jeszcze je prać, gotować, prasować... Tetrowych zacznę używać więcej jak Mała podrośnie trochę tzn. głównie latem (lipiec, sierpień) żeby nie była ciągle w pampersie gdy będzie duży upał na przykład.

Co do kąpania to są dostępne takie płyny które rozpuszcza się w wodzie (zapomniałam nazwy:zawstydzona/y:), one delikatnie się pienią i samą tą wodą z rozpuszczonym płynem polewa się maluszka, główkę też można tym od razu myć więc nie potrzeba też szamponu. Poleciło mi to już kilka koleżanek także to będę stosować.
 
krewetka na pierwszej str napisalam ile mniej wiecej dziecko zuzywa pampersow na poczatku.
u nas tez beda tylko jednorazowe. tetrowe i flanelowe po kilka sztuk sie przydadza do innych rzeczy.
 
ja tylko pampersy, nie będę się bawiła w pranie, gotowanie itd

Ja skłaniam sie ku pamperson chyba, że bedzie uczulone..

Co do gotowania to UWIELBIAM to robic i juz się nie moge doczekac tych wszystkich zupek, przecierków itd. Chce karmic piersią jak najdłużej ale jak nie wyjdzie dłużej niż pół roku to płakać nie będę ;)

Ja nie bedę mydliła osobno i potem wkładała żeby opłukać. Z mężem uzgodnilismy, że bedziemy kąpać razem myslę, że będzie łatwiej opanowac sytuacje w dwójkę :)
 
reklama
Ja początkowo tylko pieluchy jednorazowe jak słyszałam, że na początku taką pieluchę zmienia się niemowlakowi nawet kilkanaście razy na dobę to nie wyobrażam sobie jeszcze je prać, gotować, prasować... Tetrowych zacznę używać więcej jak Mała podrośnie trochę tzn. głównie latem (lipiec, sierpień) żeby nie była ciągle w pampersie gdy będzie duży upał na przykład.

Co do kąpania to są dostępne takie płyny które rozpuszcza się w wodzie (zapomniałam nazwy:zawstydzona/y:), one delikatnie się pienią i samą tą wodą z rozpuszczonym płynem polewa się maluszka, główkę też można tym od razu myć więc nie potrzeba też szamponu. Poleciło mi to już kilka koleżanek także to będę stosować.

Jak przypomnisz sobie nazwę to napisz koniecznie. Tak chyba bedzie wygodniej - przynajmniej na poczatku kiedy trzeba sie pieścić z tym pępuszkiem.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry