reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maleństw

A ja się dzisiaj zalamalam. Ostatnio skończyły mi sie próbki emolium i posmarowałam Hanię po kąpieli oliwka nivea baby. No i ma tak wysuszona skóre dzisiaj, że cały trud jaki włozyłam w przywrócenie jej do normalności poszedł sie walić. Czym smarujecie dzieciaczki? Ja chyba to emolium kupie ale drogie troche, moze macie jakąś alternatywę?
No i przebierając pieluszkę zauwazyłam,że przy odbycie Hania ma z jednej strony bardzo podraznione, taką rankę w sumie. Cholera delikatnie przecieram jej chusteczkami, ale może to na jej skórke i tak za mocno. Wczoraj nic nie miała, w nocy trzy razy ją przebrałam, ale potem 4 h przerwy miałam w przebraniu a kupsko nieziemskie i może jej tak podrazniło :-( Posmarowałam jej przy odbycie maścia posladkową ale nie wiem czy nie trzeba czegoś konkretniejszego np. sudocrem. Co myślicie? Moze któras miała ten problem?
Ja Wam powiem,że załamka jakaś, każde potknięcie w pielegnacji traktuje jak właśna porażkę, że coś źle zrobiłam, ale z drugiej strony wiem,że u takich maluchów nie cięzko o jakieś odparzenia, otarcia itp. No i skąd my mamuśki mamy wiedziec, że jakis kosmetyk uczuli :wściekła/y:
 
reklama
Ja używam emulsji emolium do kąpieli a po kąpieli smarujemy się oliwką bambino. Pod paszkami, szyjkę i w fałdkach koło pupci i w pachwinach delikatnie smarujemy mąką ziemniaczaną.
 
ja używam kosmetykow Hipp są ok a na odpażenia , ranki krem Bephanten wszysko znika po nim :tak:

ja też używam Hippa, są rewelacyjne :tak: w szpitalu mówili, żeby nie smarować dziecka oliwką bo to tak jakby go włożyć do worka - skóra kompletnie nie oddycha bo pory pozatykane, polecali balsamy lub mleczka do pielęgnacji. Ja używam mleczka do pielęgnacji z Hipp i jest super.
Na odparzenia nie używam nic, bo Maluszek ich nie ma.
 
Ati kup coś takiego HiPP: Mleczko pielęgnacyjne HiPP Babysanft nie ma parabenów ani szkodliwych skladników, hipoalergiczne, mojemu synkowi służy bardzo, skórę ma śliczną po tym mleczku. Do kąpieli dodaję HiPP: Pielęgnacyjny płyn do kąpieli HiPP Babysanft jest od 1 dnia po urodzeniu. Naprawdę z tego Hippa jest bardzo zadowolona, na odparzenie chyba też coś mają ale ja nie używam. Spróbuj na to odparzenie bepanten maść.

Ja emolientów żadnych nie używałam bo nie trzeba jeśli skóra po urodzeniu nie ma odczynów alergicznych lub AZS.
 
Ostatnia edycja:
Ati i moze pupke na razie przemywaj wacikami zmoczonymi w cieplej wodzie (ja uzywam waty). Polozna mi powiedziala ze przy odparzeniach nie powinno sie tych chusteczek uzywac.

My kapiemy malego w emolium i juz pozniej niczym go nie smaruje bo emolienty juz zostawiaja na skorze warstwe jakas.
 
ati mój miał takie ranki, nadżerki w sumie. Żadne sudocremy nie działały, nawet mąka nie dała rady. Wyleczyłam tormentiolem, clotrimazol też ponoć dobry.

a tormentiol już można ??? bo ja mam w domu po Starszej
a widzę że u mnie bez odparzenia się też chyba nie obejdzie
bo ciągle pierdki puszcza a ja nawet nie wiem kiedy :zawstydzona/y:
 
reklama
Ati ja na Twoim miejscu też zrezygnowałabym z chusteczek. Watka z wodą jest delikatniejsza no i na takie ranki i odparzenia dobre są też maści. Ja polecam alantan plus maść. Długo się sprawdzała u Zosi. Bepanthen o wiele lepszy ale dopóki alantan się sprawdzał nie chciałam go używać bo w razie problemów nic by mi w zanadrzu nie zostało.

Kosmetyki hipp też mogę polecić są dobre, bardzo zadowolona byłam z kremu bubchen używam go do pupki Bubchen, krem dla niemowląt, 150 ml - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie, inne kosmetyki bubchen też są ok ale zapach mi się nie podobał. Ten krem można kupić w wersji mini za parę złotych i wypróbować albo mieć do torby podróżnej :-)
 
Do góry