reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen naszych maluszków

Kingolinka - no chyba właśnie nie musi być cyc :tak:

Ivi - chłopa zagoń do naprawy ;-) a tak serio to była ona na gwarancji ?
 
reklama
Ivi my mamy ta sama hustawke, kupilismy uzywana i tez rybki na poczatku nie dzialaly. Myslalam ze poprostu zepsute i kiedys sama nimi krecilam zeby malej sprawic przyjemnosc, pokrecilam przez kilka minut i cos sie odblokowalo i zaczely sie same krecic - sprobuj, moze zadziala :)
 
Justys, nie chcialabys przypadkiem miec za dobrze? hehe
Moja Kaya sama przestala w nocy wcinac jak miala jakies 8-9 m-cy... W ogole to ja raczej jestem przeciwniczka dlugiego karmienia w nocy (ze wzgledu na zabki malucha, bo wiadomo ze sie w nocy ich nie umyje). Byc moze ze sa dzieci, ktore musza jesc w nocy, ale przypuszczam ze w wiekszosci przypadkow to raczej potrzeba possania, albo ewentualnie picia i tutaj bym sie wlasnie sklaniala do podawania wody zamiast mleka(oczywiscie nie u takich maluchow jak nasze, ale ok 8 m-ca juz smialo mozna probowac.
No a zreszta jak starsze dziecko dostanie solidna kolacje ( u nas to byla gesta kaszka), to chyba jest szansa na pospanie bez podjadania noca:) Ale oczywiscie kazde dziecko jest inne, wiec musi do pewnych rzeczy dojrzec, my mozemy jedynie mu w tym pomoc...

Co do spanka u nas, to w dzien ciagle ruletka (chociaz na spacerze i przy cycu zasnie bez problemu), a na noc to jak ma humor, to idzie spac sam,a jak mu cos na nos siadzie, to jeczy i nie ma zmiluj sie, ale przy cycu i tak usnie... W ogole moj synio chocby nie wiem co mu bylo, to cycek dzialala na 99,9%....
 
Ostatnia edycja:
Ja czytałam artykuł na temat jedzenia przez dzieci w nocy i jest mowa o tym, że dziecka nie powinno się oszukiwać wodą ponieważ potrzeba głodu jest silna i naturalna (nie jest to wymysł, czy potrzeba zabicia czasu jak np. u osób dorosłych) i jak się obudzi na nocne jedzenie trzeba nakarmić i tyle.

Natomiast przy starszych dzieciach wieczorem da się kaszkę z mlekiem i będzie śpiochać całą noc :tak:
 
u nas Jas jeszcze nad ranem, kolo 5-6 domaga sie mleczka, wypija malo bo tylko kolo 180ml ale musi byc
to takie jego pierwsze sniadanko, potem spi do 8-9
a picie dostaje swoja droga, czasami wypija ala butle w nocy

Milka ja tez slyszalam ze dzieci nie powinno sie oszukiwac woda, mozna podac bo moze o picie chodzi ale jak maluch dalej sie upomina o jedzenie to trzeba dac
 
miłka :confused2:ty z tą kaszą trujesz jak moja teściowa...już napomykała że Amelce przydałoby się dać kaszy...
a prawda jest taka że to G prawda, Ola wpieprzała grysik na kolacje, a o 4 i tak się budziła.

Podobno po około 7 miesiącu dziecko już nie potrzebuje jeść w nocy. Nie wiem czy to prawda, bo jak Olka była mała to tego nie wiedziałam. Jak się dziecko budzi codziennie o tej samej godzinie, to znaczy że to przyzwyczajenie. Olka mi wstawała do 2 lat, aż się wkurzyłam. Nie oszukiwałam jej wodą ale jak się przebudzała (wiedziałam o której to nastapi bo była punktualna :-)) to ją po główce głaskałam, trzymałam za rączke i po prostu usypiałam. Po kilku dniach przestała się budzić, więc to ewidentnie było przyzwyczajenie, ale oczywiście nasze dzieciaczki teraz są za malutkie na takie rzeczy, skoro budzą się w nocy na jedzonko to widocznie potzrebują i tyle, nie ma tak dobrze, jeszcze troche sie trzeba pomęczyć :-)
 
Ostatnia edycja:
oj sivi, sivi jak zwykle problemy z czytaniem ze zrozumieniem :-p

napisałam: Natomiast przy starszych dzieciach wieczorem da się kaszkę z mlekiem i będzie śpiochać całą noc

moja kaszę dostanie w przyszłym miesiącu
;-)
 
reklama
ja potwierdzam z ta kaszka ale nie kleikami bo to jakos mi Jaska nie trzymalo za dlugo, natomiast kasza manna albo owsianka super na kolacje
 
Do góry