reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maleństw

Ati mamy podobny problem z krwawiacym pepkiek - pielegniarka srodowiskowa powiedziala ze jak do 2 tyg zycia sie nic nie zmieni to mamy isc do lekarza, czyli dzwonimy do przychodni w poniedzialek.

kasiadz nam powiedzieli ze to krwawienie moze trwac nawet kilka tygodni, u naszej malej bylo codziennie na poczatku, teraz co dwa dni jest i juz duzo mniej.
 
reklama
Lekarka mówiła że może być w kupce troche śluzu, ale mi się wydaje że to zwistuje początek alergi na jakieś jedzenie, tak miałam z młodszym synem, no ale zobaczymy, wysypek na szczęście nie ma, więc może nie będzie żle.
Mojej też podkrwawia pępuszek i ja to przemywam trochę spirytusem, a właściwie czyszcze, ale czy to dobrze to pewna nie jestem, położna dopiero w poniedziałek albo wtorek więc sama się rządze.
 
U mlodego pepek odpadl w 4 dobie, pielegniarka mowila ze jak pepowina jest cienka to wlasnie szybciej odpada( chyba juz to ktoras napisala:)), w kazdym razie tez nam jeszcze przez kilka dni krewka sie pojawiala, ale glownie po namoczeniu i tylko osuszalam recznikiem papierowym i wazne zeby nie zaslaniac pepuszka pieluszka (ja zawijalam mlodemu, bo tylko newborn maja wyciecie na pepuszek, a my od razu od 1 zaczynalismy), to sie powinno szybko calkowicie wygoic... Ponoc trzeba zwracac uwage zeby ranka nie ropiala i brzydko nie pachniala.
 
Dziewczyny mój mały ma na buźce małe białe kropeczki i kilka czerwonych - wyglądających trochę jak wysypka!!! Tylko na buzi nigdzie więcej . Nie wiem czy mam czymś sparować czy coś bo nie wiem dokładnie jak wyglądają potówki i czy to w ogóle są potówki ???
 
laseczki, na odparzenia i zapobieganie im najlepsza maka ziemniaczana
najtansze najlepsze
ja mam sudocrem, bepanten, krem olitatum a dupcia malego najlpiekniej toleruje wlasnie make ziemniaczana
zadnych problemow , puszek od pudru, maka w miseczce i pudrujemy pupcie naszych malenstw ;)
 
Dziewczyny mój mały ma na buźce małe białe kropeczki i kilka czerwonych - wyglądających trochę jak wysypka!!! Tylko na buzi nigdzie więcej . Nie wiem czy mam czymś sparować czy coś bo nie wiem dokładnie jak wyglądają potówki i czy to w ogóle są potówki ???

te czerwone to potówki, samo powinno przejść, ja nie smaruje niczym a już z jednego polika znikło :)

atram popieram aczkolwiek z większym odparzeniem nie daje rady.
 
cytryna, Ati u nas pepek sie slimaczyl troche i polozna poradzila przemyc wodka kilka razy, pozniej juz tylko octeniseptem psikalam i osuszalam i odpadl dziad. Teraz jeszcze w pepuszku jest kilka strupkow ktore daje psikam octeniseptem i wycieram gazikiem do sucha.

U nas sie zrobily potowki na klatce piersiowej :-( takie czerwone plamy, wieczorem zrobimy malemu kapiel w krochmalu. Teraz moze mu jeszcze przetre woda z soda oczyszczona bo podobno tez pomaga. Bidulek brzydka ma ta wysypke.
 
reklama
Do góry