reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja Naszych Skarbeczków

my pepuszek moczylismy i nie byl smarowany spirytusem i ladnie sie zagoil i w 7 dobie odpadl:tak:trzeba tylko pamietac zeby po kapieli dobrze osuszyc.
do produktow johnson jestem zrazona bo po ich produktach dla niemowlat nawet ja mam wysypke:zawstydzona/y::no:
do kapieli oliatum ale tylko jak jest jakas wysypka czy potowki a tak to mam plyn do kapieli z aventu:tak:
do suchej skorki u dzidzi uzywam parafiny i raz w tyg krem nawilzajacy z aventu:tak:
co do chusteczek pampers sensitive....hmmm Amelka dostala uczulenia:zawstydzona/y::no:teraz tylko ciepla woda i watka no i pupka rewelacyjna hehe
 
reklama
jak jagoda dostala odparzen na pupci to tez ciepla woda i watka nas uratowaly i do smarowania ochronny bambino i wietrzenie pupy bo powietrze to najlepsze lekarstwo na odparzenia
 
kosmetyki johnsona strasznie uczulaja!!! nawet lekarka mi tak powiedziala. ja kupilam juz zwykla oliwke bambino. na johnsona oliwke ja tez dostalm uczulenia i to przed ciaza
 
Zgadzam się z gatta te kosmetyki strasznie uczulają, kogo (doświadczone mamy) bym nie zapytała to wszystkie J&J odradzają... :no::no::no:
Ja osobiście kupiłam NIVEA (spora większość)i BAMBINO (krem ochronny i mydło). Poza tym teściowa z niemiec przywiozła mi z PENATHENA zestaw wiec myślę, że coś małej przypasuje... ale J&J odradzam!!!
 
ja małemu kupiłam już waciki LEKO są nasączone spirytusem 70% wygodne bardzo- przy Julce tez używałam i było ok ale np u nas w szpitalu pepus jest smarowany jodyną

a do mycia ciałka mam z johnsona płyn do kąpieli i mycia ciałka i włosów i tez będę go chyba tylko wlewać do wanienki- już sie nie moge doczekać:tak:

do pupki chusteczki pampers sensitive i sudocrem
myślę jeszcze nad jakimś mleczkiem do ciała mam oliwkę z johnsona ale jakoś nie lubię oliwek:confused2:

Moniczka a po oilatum jeszcze czymś smarujesz malutką????

Kaluska niczym absolutnie, pediatra wręcz zabroniła. Nie stosujemy,żadnych kremów ewentualnie na pupkę jak lekko się zaczerwieni, ale to co parę dni i pupa jak malowana twu twu;-)Oliwki, pudry kazali wyrzucić- ja oczywiście mam, ale faktycznie są zbędne.
 
My też przy Konradzie używaliśmy tylko mydła Oilatum bo mały miał wysypkę po Bambino, a po Oilatum nie trzeba niczym dziecka smarowaćbo przecież już w tym mydle jest parafina :tak:
Moniczkaleg83 skoro wlewacie do wanienki to macie płyn do kąpieli ?? My mieliśmy mydełko i teraz też się w nie zaopatrzyłam, a z tego co pamiętam to chyba to jedno mydło dobre ponad pół roku mieliśmy :tak::-)
 
co do gazików leko, słyszałam różne opinie. Ogólnie, że po nich strasznie długo goi się pępek. Kosmetyki j&j - u nas też niestety uczulenie i napewno nie będę ich używać. Przy Oli używałam kosmetyki Bambino i Bobini. Dla maluszka też takowe przygotowałam. A co do odparzeń. Pamiętam, że miałam maść ( bądź krem, i tu pamięć zawodzi) linomag. Świetnie się sprawdzała. Chusteczki dzidziusia. Jedne z tańszych i nie uczulały.
 
ja w takim razie daruje sobie te wszystkie Jonhsony ( sama zużyje) w prawdzie JUlki mi nie uczulają ale nie ma co ryzykować!!!! kupiłam juz płyn do kąpieli Oilatum - im mniej kosmetyków tym lepiej!!!!!!
 
reklama
W szpitalu gdzie leżałam używali johnsona do pielęgnacji maluszków. Moja Mała miała pełno kropek na ciałku i ma straszliwie przesuszoną skórkę. W domu używamy Oilatum do kąpieli i na razie na wysuszone miejsca daję jeszcze oliwkę z Hippa. Za jakiś czas będę stosować już co 2 dzień oilatum i co 2 dzień oliwkę z Hippa.
 
Do góry