reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

reklama
hej Mamusie, widze ze nas tu garstka:-) Ale fajnie latwiej zapamietam imiona waszych pociech:-) Ja mam z tym zawsze problem..tyle dzieci dookola...moja mama zawsze jak dzwoni do jakiejs ciotki to pyta mnie jak ten chlopczyk ma na imie albo ile ta Olenka ma juz latek zeby nie dac plamy hehe:-)
Ja na swoje Malenstwo z niecierpliwoscia czekam! Juz miesiac..moze sie skroci do 3 tygodni;-) o tez bedzie ze donoszone hehe. Ciekawe jak mnie to zastanie..w nocy..w dzien..w domu, w sklepie...normalnie niemal o niczyminnym nie mysle! Ale nie boje sie porodu tylko juz nie moge sie go doczekac, a boje sie raczej POLOGU, heh. My kobiety to sie mamy. To taka troche niesprawiedliwosc w naturze:dry: Jestem teraz na urlopie macierzynskim (ale nie wracam do pracy pozniej, nie w tym roku) i siedze w domu, troche powiewa mi nuda. Nie wiem jak w Opolu ale w Nysie piekna pogoda i przydalby sie jakis spacerek, ale ja tak nie lubie sama spacerowac. Za godzine przyjaciolka konczy prace to moze ja wyciagne! :-)

a Wy jestescie wszystkie pracujace i juz 100% Mamusie czy moze jeszcze oczekujace? :happy:
 
Cześć dziewczyny!
Ja teraz już się przeprowadziłam z Dambonia i mieszkam na Piotrkowskiej :biggrin2: więc kto wie może już którąś z Was widziałam.
Zdjęcie goldenka przyślę niebawem - musze zrobić hihi ale wiecie że ona jest okropna wszystko zżera co ma w zasięgu swojej paszczy. Kanapki ze stołu, dywan, łóżko, kable, spodnie, sukienkę - a mam ją dopiero tydzień :sorry2: sama się boję co to będzie w przyszłości, ale oprócz tego to jest kochaniutka :-D i za nic bym jej nikomu nie oddała. Ja jeszcze dzidzi nie mam - jestem w 20t ciąży i to moja pierwsza ciąża. We wtorek się okazało że bedziemy mieli dziewczynkę :biggrin2: Zuzkę lub Karolkę jeszcze to ustamy z mężem. Powoli zaczyna się przyzwyczajać że będzie miał w domu same babeczki - bo do tej pory to nawet i ja myślałam że się urodzi chłopak a tu masz babo placek ginio mówi że dziołcha :laugh2:.
Dziewczyny to połowa ciązy a ja dopiero przytyłam 2 kg mam nadzieję że to nic strasznego. Dzidzia waży trochę mało 342 g i lekarz powiedzial że jest malutka :baffled:
Już nie wiem co robić. A obecnie trochę się nudze bo jestem na zwolnieniu do końca tygodnia - a od poniedziałku do pracy :confused: jak o tym pomyślę to przekręca mi się wszystko w żołądku - taaaaaaaki ze mnie leń sie zrobił że najchętniej to bym została już do końca ciąży w domciu hihi i oglądała TV :laugh2:
 
anik nie przejmuj sie,ze malo przytylas tylko ciesz:-) napewno zreszta w sowim czasie nabierzesz wagi i malutka podobnie. Ja jestem juz w 36 tygodniu,( wchodze w termin;-)) przytylam 9kg ale zaczelam dopiero po 18 tygodniu nabierac wagi. Tak sama w sobie to przytylam moze 3kg reszta to dzidzius, powiekszone piersi, siara (mam od 4 miesiaca eh), wody plodowe. MOja coreczka tez powoli sie rozwijala ale doslownie w osttanich tygodniach przybrala masy i urosla. Dlatego tez dlugo mialam bardzo malenki brzuszek i nie czulam, zeby corcia duzo rozrabiala. Nie kazda kobieta przechodzi ciaze 'ksiazkowo', niektore dzieci juz w zyciu plodowym sa spokojniejsze i nie zawsze wyczujesz te 'ksiazkowe' 10 ruchow po jedzeniu itd. Podobno norma jest ze ruchy mozna wyczuc od 18 tygodnia jak nie wczesniej a ja wyczuwalam dopiero w 21 i to takie leciutenkie i niecodziennie. A mimo to MAlenswto rosnie zdrowo jak narazie. Wiec nie martw sie!! Wszystko w soim czasie!! Bedzie dobrze:-)

ide spac..cichutko tu u Was kobietki.??

dobranoc!
 
Baswes widzę że nam sie już niedługo pierwsza Opolanka rozpakuje...trzymam kciuki:-) Mądrze piszesz i aż miło czyta sie twoje posty :-)

anik567 a ty wiesz Kochaniutka że my dalekimi sasiadkami jestesmy? :-) Ja mieszkam na Jodłowej...jestem w 18 tygodniu ciąży więc na pewno sie gdzieś już widziałyśmy....Wagą sie nie przejmuj...każdy tyje według własnego harmonogramu...Tylko nie wpadnij w pułapkę że skoro mało przytyłaś to możesz sobie druga pizze zjeśc albo trzeciego hamburgera :-D :-D Już lepiej jeśc mało ale konkretnie dla dzidzi...Ja sama przytyłam 3 kg...chociaż musze sie przyznać że cześć ten wagi stanowią moje cycochy....urosły niesamowicie ! A ciężko z nimi strasznie...

Asiulinka ty też z Malinki ???

Hmm to tyle na dobry początek...nie bede wszystkiego pisała od razu bo potem nie bedzie o czym klikać :-)
 
dzien dobry kobietki!

adivadzieki za pochwalke;-) Tylko przepraszam dziewczyny za literowki i zjadnie literek. Ale czasami to za myslami nie nadazaja moje palce jak pruja po klawiaturze i tak to wychodzi hehe :sorry2: No i faktycznie juz odliczam ostatnie tygodnie do porodu, moj brzuszek przybiera najrozniejsze postacie nie majace nic wspolnego z tzw pileczka :-) Ale za nic nie zgadne czy moja Mała właśnie rozpycha sie łokciami czy tez wypina pupe :-D

No wlasnie nie przytylam za wiele, ale Malenstwo jak wspominalam ok. Pewnie bedzie wazyc ok 3kg, ale podobno ma bardzo dlugie nogi jak o dwa tygodnie starsze dzieciatko! To po mamie i tacie, bo my jestesmy tacy wlasnie dlugonodzy..no coz moze bedzie siatkarka z niej hehe;-)

asiulinka to ty i kerry jestescie chyba wsrod nas jedynymi mamami a reszta czeka na pierwsze potomstwo?

To tyle przy sniadanku ( bo wstyd sie pzyznac, ale ja niedawno wstalam- straszny ze mnie spioch). A teraz wybieram sie z mama na zakupy po tapete do pokoju. Urzadzam sobie i mojej Malenkiej gniazdko:-) I jutro brat bedzie mi tapetowal pokoj, malowal sufit...a po niedzieli wszystko osbie poustawiam ladnie:-)

do 'uslyszenia'
 
Baswes ale Ci dobrze...spać do południa. Och jak i ja bym tak chciała -ja też jestem śpiochem.:sorry2: Naśpij się póki możesz, bo później może być juz różnie.;-) Ale życzę Ci, żeby moje przepowiednie się nie sprawdziły i byś nadla mogła sie wysypiać.:tak:
Masz rację -najważniejsze, że dzieciątko jest ok.:-)
Powodzenia w wybieraniu tapet. Mam nadzieję, że jak już urządzisz pokoik to nam go pokażesz?:confused::sorry2::laugh2:
 
Witajcie, o jaka miła pogawędka!:-) Dziewczyny z brzuszkami - nie martwcie się, nawet jak przytyjecie 12 kg to to znika zaraz po porodzie albo potem przez karmienie:tak:. Ja jestem 2,5 miesiąca po porodzie a już wam zazdroszczę tych brzuszkowych przeżyć. ale ja już brzuszka nie będę mieć:sorry2:

Asiulinka ja mogę do zoo też przed południem, ale fajnie byłoby w sobotę to inne opolskie dziewczyny też by mogły.
 
reklama
Hej, wpadłam tak na chwilke jeszcze przed snem;-) Tapetki kupione, nie bylo duzego wyboru ale mi sie podobaja i maja motyw w kolorze moich mebli (róż indyjski) a jutro zacznie sie ten mini remoncik w moim pokoju. Napewno nie zajrze w tym czasie do internetu. Hm...raczej spedze wiekszosc czasu na powietrzu o ile pogoda na to pozwoli.
oj jak ja juz bym chciala urodzic...tzn moze jak juz sobie urzadze pokoik i dopakuje do konca szpitalna torbe hehe :-)
Dziewczyny chodzilyscie do szkoly rodzenia? Jak to wspominacie? duzo Wam to pomoglo? Ja nie mialam mozliwosci w Irlandii, a przylecialam do kraju w czerwcu i jakos od tamtej pory nie mialam glowy do tego. Znalazlam taka szkolke online Huggies - Ciąża i poród - Gazeta.pl to jakby ktos byl zainteresowany. Ale nie wiem czy cos mi to pomoze.

POzdrawiam i zycze spokojnej nocy,Wam i malenstwom!
 
Do góry