reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

temat teściów to temat rzeka :-) ale ja w życiu nie mogłabym zamieszkać z nimi. wolałabym wynajmować klitke.
Ewelinka:) pogratuluj koleżance :-) ale ja jeszcze rodzić bym nie chciała. Ja chce jeszcze poczuć kopniaczki, poczuć ruchy malca i dumnie prezentować wielki brzuch - bo czuje że będzie wielki! Wczoraj dosłownie czułam jak rośnie. Skóre miałam tak napiętą i tak swędziała, że dosłownie brzuch rósł w oczach.
Prowadzę sobie mały dziennik od 9 tc jak sie zmienia waga prawie każdego dnia i jak ewentualnie zmienia się obwód brzucha. Tylko, że zaczełam dopiero w 9 tc więc nie mam pojęcia co było wcześniej. Tzn. znam wagę, ale nie wiem kiedy ostatni raz się mierzyłam w pasie. A mój 9 tc wyglądał już tak, że już widziałam różnice w ubraniach no i w lustrze. Mogę jedynie powiedzieć, że nosiłam rozmiar 34 max 36 a teraz w pasie mam 84 cm! a to dopiero 15 tc!
Jeśli sie nie zatrzymam z wagą i obwodem to na pewno będę się pod koniec ciąży toczyć!
 
reklama
aga221122
znalazłam kodeks pracy ze zmianami 2006

Art. 180.

§ 1. Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze:

1) 18 tygodni przy pierwszym porodzie,

2) 20 tygodni przy każdym następnym porodzie,

3) 28 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie.

§ 2. Pracownicy, która wychowuje dziecko przysposobione lub która przyjęła dziecko na wychowanie jako rodzina zastępcza, z wyjątkiem rodziny zastępczej pełniącej zadania pogotowia rodzinnego, przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 20 tygodni również przy pierwszym porodzie.

§ 3. Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu.

itd. więcej na stronce:
WWW.PRACA.INFO - KODEKS PRACY 2007

a gdzieś czytałam jeszcze, że rząd szykuje się do wydłużenia macierzyńskich do 20 tyg na pierwsze dziecko w 2009 i sukcesywne wydłużanie urlopów w kolejnych latach - ciekawe czy zdążymy. Przy poprzedniej ciąży "minęłam się" z becikowym, nie zdążyli uchwalić :-( Ciekawe, czy teraz też będę miała pecha ;-)
 
kamonkazz no to ładnie !!! nie wiem skąd mi się wzięły te 16 tygodni, ale będę musiała robić korektę do ZUS. Mój M zatrudnia moją siostrę a ona w lutym urodziła cudowną córeczkę i policzyłam jej 16 tygodni macierzyńskiego :wściekła/y:jak ja nie lubie korekt do urzędów :wściekła/y:

a ja nie wiem pod co podlegam bo pracownicą nie jestem więc co i ile mi się będzie należało dopiero się dowiem od miłych pań w ZUSie
 
Ostatnia edycja:
Uwaga niech wszystkie zaginione ciężarówki typu Mitsu, Milenka i cała reszta ( larka ma usprawiedliwienie) niech się odezwą!!! Ja muszę przyznać że cerę mam na reszcie gładką jak pupa niemowlaka, włoski i paznokcie niezpotykanie mocne, tylko waga leci w dół, nie wiem czemu. Jakoś tak nieświadomie wyelimi8nowałam masło, chleb, ziemniaki, makaron i mięso czerwone. O zgrozo, człowiek nie wie co robi póki nie napisze, tak to się zaczyna, musze się ogarnąć bo dzidzię zagłodzę. Choć jem czipsy, masę warzyw, tony ryb. Tylko to tak dietetycznie trochę, u mnie tona to 100 gram i ani grama więcej. Moje relacje z mamą również układaja się inaczej , tylko że lepiej, od dwóch dni czuję się w jej towarzystwie dobrze, ale lęk siedzi głęboko, że coś się nagle wydarzy i wszystko to dobre nagle runiei rozpęta się piekło, a mimo to te chwile gdy jest tak dobrze, to takie chwile dla których chcę żyć. Co prawda nie wierzę w cudowną przemianę, ale jestem jej wdzięczna za te dwa dni. Tak sobie teraz myślę że każdy z nas do końca życia pozostanie dzieckiem w tych sytuacjach w których nie mógł nim być.
 
Witam nie było mnie parę dni ale u nas wszystko ok jakoś dajemy sobie radę chociaż zaczął mnie pobolewać brzuch coraz mocniej i zaczynam się sama wkręcać. idę położyć spać mojego synka i postaram się podczytać was i cos popisać
 
hej
u mnie w sumie ok :-)
tylko czasem kośc w tyłku nie trafia na swoje miejsce i boli :szok:, chyba mi się już dupa rozłazi. kurcze, cosik wcześnie....

mnie też becikowe minęło w 2005 roku :wściekła/y:
teraz chyba dostanę!! i fajnie by było 22 tyg siedzieć na macierzyńskim :-)(jeśli uchwalą te darmozjady!!!!) , z Kubą było tylko 16.
 
Witajcie :-) co do skóry twarzy od dwóch dni na noc używam kremy Bambino i na to jeszcze Alantan- jakby ciut lepiej, ale za wcześnie na hurra-optymizm:baffled:

czujemy się dobrze, brzuchol jakby się zaokrąglił, waga od 18 lipca wzrosła o pół kilograma. miałam dziś robić badania, ale z uwagi na urlop w laboratorium- wyniki byłyby do odbioru za dwa tygodnie... więc uznałam, że z tak "nieświeżymi" wynikami nie pójdę do lekarza, więc badania zrobię właśnie za dwa tygodnie i do ginka dopiero na początku września. troszkę się nie mogę doczekać widoku i wymiarów Bambina, ale knuję, że skoro to będzie 16 czy 17 tydzień to dowiemy się, kto się tam rozgościł :-D:-D:-D

a poza tym wszystkim- jedno nie daje mi spokoju:: ubranie na zimę- myślałyście już jakie kurtki, gdzie, za ile da się kupić, by brzuszki się pomieściły?? :szok::szok::szok::szok::szok: bo ze w starą się zmieszczę- mogę zapomnieć :-D

miłego dnia życzę z zachmurzonych Katowic:-)
 
Jak tylko się dowiedziałam, że jestem w stanie błogosławionym, wyliczyłam termin na luty i juz wtedy pomyślałam sobie, że niestety muszę kupować ciuchy ciążowe na cały rok. Kurtka zimowa była jedną z pierwszych myśli. Nie będę kupować kurtki nówki za 200 zł. Albo kupię na allegro, albo założę kurtkę, która od 3 lat siedzi w szafie, a którą dostałam od mojej babci. Poszła do sklepu i kupiła mi kutkę- ekspedientka pyta się jaki rozmiar a babcia stwierdziła, że taki jak ma ona (tylko babcia ma wieeelki brzuch a ja tyci tyci) więc kurtka gigant wylądowała w szafie, bo dosłownie topiłam się w niej. A nie dało się jej oddać ani wymienić! Więc jak będę mieć duży brzuch to może kurtka mi się wreszcie przyda :-) kto wie?
 
reklama
Cześć :-)
Dziś dzień całkiem śpiący i spaliśmy dziś do 11.30:laugh2: Oczywiście o 8 wstaliśmy na śniadanko i znów do wyrka:tak:
Napiszę Wam w końcu swoją historię. A więc mam już 30 lat (w tym roku skończę 31) i od 5 lat staraliśmy się o dzidzię. Niestety z nijakim skutkiem, dlatego w końcu w marcu tego roku podjęliśmy decyzję o in vitro. Punkt kulminacyjny programu był w maju i udało się :laugh2::laugh2::rofl2::rofl2: To było pierwsze podejście i od razu szczęśliwe :happy: Bardzo się cieszyliśmy i cieszymy nadal :-) Bo choć nadzieja była wielka, to wiara znikoma, że za pierwszym razem będzie strzał w 10. A jednak :-):-):-):-):-) Teraz tylko aby więcej nie było "przygód" jak w zeszłym tygodniu.
Pisałyście o ubraniach zimowych. No właśnie kurtka to największy problem, bo z innymi ciuszkami coś się wymyśli. Zawsze lubiłam długie swetry, tuniki i teraz będzie jak znalazł. Ale kurtkę to trzeba będzie kupić...
 
Do góry