reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORADY MAM, co się przydało, co pomaga...

Ja polecam myć pupkę jak kiedyś pisała Joaś, nie ma to jak mydełko i ciepła woda, chusteczki zimne i dziecko się zrywa i płacze przy przewianiu- odkąd myje wodą - śpi jak przewijam...

Na sutki obolałe- smarowanie pokarmem i zostawienie na chwilę, jak zakładam biustonosz i wkładkę smaruje Bepanthenem.

W szpitalu:
- brakowało mi ubranek- 3 sztuki polecane do wzięcia zużyłam w pierwszych godzinach życia maluszka.
-koszuli potrzebowałam 7 bo strasznie się pociłam, przebierałam się co chwile i mój prał i dowoził codziennie

- na brak pokarmu- herbatka HIPP- rewelacyjna w moim przypadku
 
reklama
na sutki polecam masc Lansinoh

a odradzam husteczki nawilzajace johnson'a, Nasza nagle miala cala czerwona dupcie od nich.. naszczescie bepanthen pomogl w 2 dni

a jak je kupowalam to brat mi mowil ze ich synek mial od nich odparzenia a ja to zignorowalam.. bo byla promocja na nie ;)
 
Na nawal pokramu rada od mojej poloznej, ktora sie sprawdzila:

Miska cieplej wody, dwie pieluszki flanelowe i recznik. Pieluszki zamoczyc w cieplej wodzie i polozyc na piersi.. recznik na kolana (zeby mleczko na niego kapalo), jak sie cyce ogrzeja masowac dlonmi (piesciami) przesuwajac od gory w strone sutkow (i z boku do srodka tez) tak zeby napeczniale zyly i grudki rozmasowac. Wyczuc palcami gruczoly na piersiach (na brzegu otoczki sutka) i sciskac az mleczko bedzie wyciekac. Odciagnac tyle zeby ulzyc piersiom (zeby nie byly twarde) i pozniej przystawic malucha.

Jak reczne odciaganie nie wychodzi moze byc laktator tez - ja mam reczny TT i sie dobrze spisal.

W czasie nawalu przystawiac czesto malucha najlepiej co 2h (w nocy mozna odpoczac i na rzadanie).


U mnie sie sprawdzilo :) przez dwa dni odciagalam tak kilka razy jak piersi staly sie naprawde twarde i bolace i teraz juz sa normalne :)
 
mam dwa pytania:
pierwsze moze wydac się głupie, ale chcialam zapytac kiedy wiadomo, ze dziecko trzeba przystawic do drugiej piersi? samo nam daje znac ze w tej pierwszej juz nic nie ma czy ja to odczuje?

A drugie dotyczy rozstępów. Czy po porodzie jakos zmienily swoj wygląd? są mniejsze/większe, bo jak brzuch jest to są naciągniete strasznie, pomyslalam ze potem moze chociaz troche sie kurczą i nie są juz takie 'dlugie'? no i czy kolor jakos sie zmienia?
 
Chyba jak piers którą się karmi robi się mięka to znaczy że jest opróżniona. Może bardziej doświadczone mamy karmieniu piersią pomogą bo ja to butelkowa mama jestem :)

A brzuch hmmm mój jest w opłakanym stanie neistety. Rostępy są mocno widoczne, bardzo ciemne a skóra niestety wisi. Całościowo wyglądam szczupło ale ten brzuch to masakra.
Jutro mam kontrolę u swojego lekarza to zapytam czy mogę już coś ćiczyć lub stosować pas poporodowy. I kurcza się te rozstępy ale moe przynajmniej nadal wyglądają fatalnie


Mogę jeszcze śmiało polecić wkładki laktacyjne z TT bo nie przyklejają się wogóle
 
Lenna a jaki mialas brzuszek przed porodem? w sensie bardzo szczupła byłaś płaski był i twardy, czy taki, że miękki był, ale nie 5 wałeczków tłuszczyku? bo ja nigdy jakiegos wycwiczonego nie mialam, ale tez jakos bardzo nie wystawal i nie wisial.. i zastanawiam sie co jest lepsze i kiedy ta skóra jest najbardziej narazona na 'wiszenie' :/
 
Ja nigdy nie miałam wyćwiczonego ale tez nie miałam opony jakiś tam lekki "tłuszczyk" :)
Poza tym ja ani troche w ciąży nie urosłam w bok tylko wszystko pozło w brzuszek a dzieci dwójka. Słyszałam też że po cesarce dłużej wraca macica i brzuch do normy nie wiem czy to prawda.
Oczywiście nie pozbęde się dzieci bo przez nie mam taki brzuch ale jak probowalam sobei cos kupic bo nie mam w czym chodzic to sie plakac chce patrzac na to jak wyglada.
W ostatecznosci zaczne odkladac na jakies zabiegi :)
 
reklama
Ja kupiłam sobie na brodawki Bepanthen ale nie bardzo mi pomógł, a pogryzione miałam okropnie- leciała krew i przy każdym zassaniu przez maluszka płakałam z bólu, ale to było przez pierwsze dni teraz jest już super. A Bepanthen okazał się cudowny na pupę maluszka, w szpitalu smarowali mu sudocremem przy każdej zmianie pieluszki i miał tak odparzoną, że szok! Wtedy dałam im ten Bepanthen i na drugi dzień po odparzeniu nie było śladu, poprostu cud:) a teraz ma ładną pupkę i niczym nie smarujemy.

aha i nie polecam wkładek laktacyjnych z belli, kłaczą się stracznie i kleją do sutków, okropieństwo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry