reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORADY MAM, co się przydało, co pomaga...

Ja jeszcze o wkładkach laktacyjnych, mi do wszystkich przyklejają się sutki, i jak nie sprawdzę tylko ściągnę biustonosz to aż mi łzy w oczach stają. Penaten i Johnson's dla mnie to jakaś porażka. Jedyne tolerowane to babydream pomimo tego że nie mają tak fajnego kształtu jak te droższe to są bardziej chłonne i delikatne.

Octenisept na pępek to też dramat bo mija trzeci tydzień a pępek dalej jest :/

Zadowolona jestem też z kosmetyków Hippa, mojemu w ogóle skórka nie schodzi i ma fajnie nawilżone ciałko. Do kąpieli mam płyn i dolewam oliwkę, jak po osuszeniu czuje że trzeba jeszcze nawilżyć to smaruje mleczkiem (rzadko) Mydełko w płynie- jak zrobi kupkę :) to wacikiem przemywam, a na buźkę na spacerek krem na wiatr i niepogodę. Polecam.

Smoczki Lovi- te na dobranoc nie wiem czy one są złe czy mój nie umie ich utrzymać, ale są dość duże i wypadają co chwile przez co mały się budzi.

Butelka i smoczek Lovi - super, mały jadł z butelki jak był naświetlany i nie było żadnego problemu z ssaniem piersi.
 
reklama
przyklejajace się sutki... dramat.zgadzam się z rtyską.
błagam co pomaga na bole brzuszka? mały steka i płacze i po długiej gehennie puszcza bączka. jak mu pomoc, co jeść aby trafiłoto do mojego mleka i problemy gazowe i kupkowe minely ?????? :-(
 
dziewczyny ja bez wkładek nie funkcjonuje od 2 miesięcy i uzywam bella mamma-takie dosc spore rozowe pudelko. I powiem wam ze zadowolona jestem, nie kłaczą sie ani nie przyklejają. Wiem, ze to co teraz leci to nie to samo co pokarm juz po porodzie, ale bywały dni, że przeciekał mi stanik i gruba bluzka ;) Wiec teraz nawet w nich spie. Wczesniej to co lecialo mialo kolor i konsystencję soku pomaranczowego, a teraz kolor raczej przypomina pomaranczowy jogurt i jest 'gęstsze'. Ciekawe czy to, ze teraz jest tak duzo bedzie mialo jakis wplyw na moje karmienie..
 
przyklejajace się sutki... dramat.zgadzam się z rtyską.
błagam co pomaga na bole brzuszka? mały steka i płacze i po długiej gehennie puszcza bączka. jak mu pomoc, co jeść aby trafiłoto do mojego mleka i problemy gazowe i kupkowe minely ?????? :-(

Jeśli chcesz użyć jakiegoś środka medycznego to ja polecam te krople sab simplex. Problem jedynie w tym, że nie można ich kupić w polskiej aptece. My kupiliśmy w Czechach, można je dostać też w Niemczech. Mówi się, że mają podobny skład co jakieś polskie krople, ale to te wszyscy polecają. Mojemu Leosiowi przyniosły bardzo szybką ulgę. Tu na Babyboom jest wiele ogłoszeń o sprzedaży tych kropelek.

Ania - mam nadzieję, że sytuacja się unormuje i P. szybko znajdzie pracę. Trzymajcie się!
 
Ostatnia edycja:
Ania to ciesz się.....mi pokarm naszedł dopiero w 4 dobie po porodzie i to za sprawą ręcznego ściągania przez położną...nie będę pisała jaki to ból......najważniejsze że teraz mam go troszkę i mogę małemu podawać.

Co do wkładek to ja mam BabyOno, tylko ich nie przyklejam do stanika, no bo po co, nie przeciekają, nie kleją się, dla mnie ok.
 
Jola Z pępkiem to jest chyba źle, bo jak już gdzieś tam napisałam jak nie odpadnie do piątku to mamy iść do chirurga.
A mi jak byłam mała podobno ukręcili i miałam zakażenie bo się nie zagoiło, podali mi za silne antybiotyki i do teraz jestem uczulona min. na penicylinę, ampicylinę i pochodne. Dlatego panikuję teraz i mam nadzieję że jednak sam mu odpadnie :(

Agrafka mi kazała dzisiaj pić herbatkę z kopru włoskiego, tą która jest dla niemowląt, mojemu nie mam co podawać bo on itak nie wypije i kazała kupić Delicol dla małego bo się pręży i stęka- nie płacze ale widzę że się męczy i jak puści baczka to się uspokaja. Nie wiem jeszcze czy ten Delicol działa bo dzisiaj mi to poleciła, nie jest to na receptę i powiedziała że już dawno powinnam mieć to w domu a nie męczyć dziecko. Podobno niemowlaki nie mają jeszcze enzymów trawiennych i dlatego tak się męczy. A ta herbatka jest wstrętna smakuje jak takie czarne żelki bleee

ania
siara pojawiająca się wcześniej nie ma wpływu na pokarm, mi się tak działo 3 dni przed porodem, nie wiem jak u Ciebie
 
Też piłam herbatkę z kopru (herbapol) - w smaku jak normalna ziołowa - ja lubię :-) Kropelki podałam dwa razy, herbatkę piję profilaktycznie do teraz. Uważam, że wystarczy jak właśnie mama pije - nie zamierzam dopajać Leosia niczym do skończenia 6 miesiąca.

A te kropelki są dość słodkie w smaku więc jak mu podawałam pipetką to niemal się uśmiechał i słodko mlaskał - koneser mały ;-)
 
My stosowaliśmy octenisept na pępuszek przy każdej zmianie pieluszki i odpadł równo po 7dniach :-) więc rtyska nie wiem czy to wina octeniseptu że u Was wciąż pępuszek dalej jest.

Co do butelek to ja mogę polecić Dr. Browns te antykolkowe. U nas się świetnie sprawdziły te z wąską szyjką.

Ja również polecam kropelki Sab Simplex. Podobno polskim odpowiednikiem są krople Bobotic, tzn na tej samej substancji są oparte, niemniej jednak te SS wszyscy chwalą i u nas też się sprawdzają.


Czy możecie polecić jakiś sterylizator do butelek ? Chyba że któraś z Was ma ten aAventowski i może sprawdzić czy wchodzą tam też inne butelki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry